Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Półoś z Lanci Kappy do Alfy 166 jtd

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 , 2.4 10v jtd
    Postów
    11

    Domyślnie Półoś z Lanci Kappy do Alfy 166 jtd

    Witam.Mam pytanie w kwestii technicznej ,bo walczę z wibracjami w mojej Belli.Czy półoś ta lewa , co wchodzi do skrzyni podejdzie z Lanci Kappy 2.4 Jtd ? Ponieważ do Alfy ciężko cos znaleźć a do Lanci juz prędzej idzie cos trafić.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Nie lepiej wymienić przegub wewnętrzny? To On odpowiada za wibracje przy przyspieszeniu. Pytanie o ilość zębów w wieloklinie. Skrzynie wydają się takie same. Ale już zawieszenie inne. Ja bym sobie dał spokoj. Sporo jest jtd na części. na Alle znajdziesz bez problemu

    wysłane z WC
    [C

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 , 2.4 10v jtd
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Nie lepiej wymienić przegub wewnętrzny? To On odpowiada za wibracje przy przyspieszeniu. Pytanie o ilość zębów w wieloklinie. Skrzynie wydają się takie same. Ale już zawieszenie inne. Ja bym sobie dał spokoj. Sporo jest jtd na części. na Alle znajdziesz bez problemu

    wysłane z WC
    No masz racje tylko ze u mnie ewidentnie jest luz na wyjściu polosi ze skrzyni , półoś chodzi gora dol , a sam przegub nie wykazuje jakis nadmiernych luzów.Dlatego tez rozważam wymianę calej polosi.No juz dzwoniłem w kilka miejsc gdzie sa 166 na części ale w żadnej juz półosi nie mieli niestety a za nowa mi krzyknęli ponad 800 zl takze sporo.Takze bede szukal dalej , moze cos sie w koncu trafi.Ale i tak dzieki wielkie za odpowiedź

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    GLC
    Auto
    166 2,4 JTD + Q2
    Postów
    130

    Domyślnie

    Półoś lewa i prawa są takie same, tylko ta po prawej stronie jest połączona z tzw półosią środkową. Co do samych przegubów to uważaj na te z firmy ZR (koszt 260 pln sztuka) bo luzy ma na połączeniu wieloklina większe niż stare, wysłużone ori, śruby nie pasują długością (klasa 12.9) osłony chyba tez. Półoś kupisz zamiennik za 600 pln, wiem bo kupiłem teraz obie ale nie wiem czy pasują bo aktualnie awaria w trasie, uszczelniacz półosi wylewa olej ze skrzyni nawet na postoju
    Ori półoś kosztuje coś do 900 pln.

    Jak masz luzy na wejściu do skrzyni to albo możesz mieć zmęczony dyfer (satelity) albo łożyska do regulacji podkładkami dystansującymi

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 , 2.4 10v jtd
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kowalm Zobacz post
    Półoś lewa i prawa są takie same, tylko ta po prawej stronie jest połączona z tzw półosią środkową. Co do samych przegubów to uważaj na te z firmy ZR (koszt 260 pln sztuka) bo luzy ma na połączeniu wieloklina większe niż stare, wysłużone ori, śruby nie pasują długością (klasa 12.9) osłony chyba tez. Półoś kupisz zamiennik za 600 pln, wiem bo kupiłem teraz obie ale nie wiem czy pasują bo aktualnie awaria w trasie, uszczelniacz półosi wylewa olej ze skrzyni nawet na postoju
    Ori półoś kosztuje coś do 900 pln.

    Jak masz luzy na wejściu do skrzyni to albo możesz mieć zmęczony dyfer (satelity) albo łożyska do regulacji podkładkami dystansującymi
    O i to sa konkrety , dzieki wielkie za odpowiedź no właśnie o to mi chodzi ze teraz tez mnie czeka dłuższą trasa i obawiam się ze przez te luzy polosi moze mi rozwalić uszczelniacz .Jak narazie to wycieków żadnych tam nie ma, biegi wchodzą idealnie tylko te wibracje jak sie mocniej depnie na wyższych biegach.I teraz mam pytanie czy mogę tak jechac w ta trasę (ok 400 km w jedna stronę) oczywiscie delikatnie bez żadnych szaleństw? Bo teraz mam na glowie moje wesele , i dopiero tak za miesiąc mogłyby sie tym tak konkretnie zająć, bo teraz to wszystkie finanse w to idą głównie a co do tych przegubów to widzialem ze tam idą dwa rodzaje i juz sam nie wiem czy ida tam te kulkowe czy krzyżaki? bo u mnie w sklepach nie maja tych krzyżaków wgl wiec pozostaje mi tylko Internet .

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    W 10v jest jeden rodzaj przegubu.Ten krzyżakowy.Nic nie powinno się stać w takiej trasie.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    W 10v jest jeden rodzaj przegubu.Ten krzyżakowy.Nic nie powinno się stać w takiej trasie.
    Ze tak sie wtrące z pytaniem.Z wymianą mozna poradzic sobie bez kanalu(z pozycji samego lewarka)? Calą półoskę ew. tez da radę zmienic w ten sposób?

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Na lewarku i bez kanału.Tylko musisz mieć bardzo dobry imbus nasadowy 6mm.klucz 36mm do koła szczypce do segera i parę innych narzędzi.

Podobne wątki

  1. Tłumik do 166 V6 od lanci kappy
    Utworzone przez smuz w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 14-08-2020, 20:19
  2. Poszukiwania Alfy/Lanci
    Utworzone przez Bartas_wro w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 12:53
  3. Czy blokady rozrządu z Lanci 3.0 pasują do Alfy 2,5?
    Utworzone przez siwcu w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-07-2010, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory