Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Wyciek oleju z uszczelniacza półosi - awaria w trasie

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    GLC
    Auto
    166 2,4 JTD + Q2
    Postów
    130

    Domyślnie Wyciek oleju z uszczelniacza półosi - awaria w trasie

    Taka awaria w trasie zagranicznej.
    Po wymianie oleju i uszczelniaczy kilka dni później zaczęło walić olejem spod osłony silnika. Po dolaniu oleju widać jak leje się z prawego uszczelnienia, dosłownie leje. Dodatkowo na półosi środkowej lata element zaznaczony na czerwono. Jak powinien być zamocowany?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	flansza polos.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	119.6 KB
ID:	230840

    Ta flansza lata sobie luźno. Tydzień temu wymieniano przeguby wewnętrzne i łożysko podpory prawej półosi, olej w skrzyni i oczywiście uszczelniacze.
    To jest normalne? mocuje się to na wcisk? Całą półoś środkową da się przesunąć lewo-prawo o jakiś centymetr, ciężko ale się da, luzu góra dół nie stwierdzam ale mocno nie idzie szarpnąć na ściągniętym kole. Tak ma być czy spieprzyli coś na zakładzie przy składaniu?
    Zeby było fajniej, zanim zaczął wylewać się olej, na autostradzie przy łagodnych nierównościach lub ślimaku w prawo coś terkocze/przeskakuje w układzie napędowym z prawej strony. Wadliwy nieszczęsny nowy przegub ZR wewnętrzny? Może padł zewnętrzny? Mechanizm w skrzyni raczej nie bo tylko chrobocze na ugiętym zawieszeniu a nie cały czas. Olej cały czas w skrzyni był, szabla była cała z oleju przy wyciąganiu ale na pomiarach już wychodziło na czubku szabelki. Oleju zakładam, ze poziom był max do uszczelniacza. Biegi wchodzą bardzo płynnie, skrzynia chodzi albo głośniej abo się wydaje.

    Dzwoniłem na warsztat, nie chcą uwierzyć ze uszczelniacz nowy pościł ale niby maja pokryć koszt naprawy jeśli to uszczelniacz z tym ze lawety już nie. Mechanik twierdzi ze można jechać bo olej w skrzyni jest tylko mniej. Coś tam wymyślił ze może półośka była brudna dlatego na starym uszczelniaczy było OK a nowy cieknie

    Pytania:

    1. Latająca flasza ze zdjęcia
    2. Przesuwnie półosi
    3. Chrobotanie na nierównościach
    4. Jazda z olejem na poziomie poniżej uszczelniacza 500km

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Jedź na ich odpowiedziapność, najwyżej skrzynie wymienią na ich koszt.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    ja niedawno wymienialem sprzeglo i dwumas wiec tam w tych półosiach gmerałem.
    1,2,3 wg mnie to jest powiazany temat. w sensie te 3 sprawy sa zwiazane z luzna ta flansza. Wg mnie powinno to sie nie ruszac. U mnie prawa półos sie nie rusza na boki. A gmerałem tam dosc ostro po po wlozeniu skrzyni tez mi cos chrobotało i myslalem ze sie polos prawa nie wpiela. Szarpałem prawa półosia na boki i stoi w miejscu. Byc może cos zle skręcili przy podporze półosi która sie znajduje wlasnie w miejscu ktore zaznaczyłeś.

    Co do uszczelniacza.
    Na foto ktore robilem podczas wymiany dwumasy/sprzegla widac prawa polos. Pomiedzy pokrywa uszczelniacza a skrzynia jest gumowa uszczelka i taki metalowy pierscien widoczny na foto. Moze mechanik podczas wyjmowania tej oslony zapomnial wsadzic tego pierscienia? Sam gdyby mi motogold o tym nie powiedział to pewnie bym go zgubił podczas roboty. Moze matołki cos zle tam skrecili. Niechce mi sie wierzyc ze na nowym uszczelniaczy sie moze lać olej. Cieknąć ok. ale zeby sie lało?
    Co do oleju to do skrzynki wchodzi ok 2 litry oleju. Jezeli wyleci Ci olej i bedzie do poziomu uszczelniacza to troche napewno ponizej zostanie i dyfer bedzie smarowany. Ale jakies konsekwencje musza byc mino wszystko.
    [C

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej podczas montażu półosi pośredniej,nie skręcili jej w ogóle.Czego następstwem było cofnięcie łożyska podpory i wtedy półoś dostała takiego luzu,że wybiła Ci osłonę plastykową,która jest razem z uszczelniaczem w skrzyni.Ta osłona plastykowa podwinęła się pod uszczelniacz i jego uszkodziła.Co skutkowało wyciekiem oleju.Jeżeli zakładałeś uszczelniacz dedykowany do 166,to ona ma taki "odrzutnik" lub inni go nazywają osłonę kurzową.Jest to plastyk,który dość łatwo można uszkodzić.Jeżeli masz taką możliwość,to sprawdź,czy kawałek tego nie dostał się pomiędzy półoś a uszczelniacz.Może uda się go wyjąć i dojechać do domu.

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Skoro lata ci ta blacha na podporze to nie zakręcili 3 śrub 10 i skutek jak wyżej koledzy opisywali.
    10 majá ok 6-7 cm długości o ile dobrze pamiętam .
    Temat do ogarnięcia na kanale .
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Lezenie pod autem bedac w trasie to chyba raczej ostatnia mozliwosc biorac pod uwage dostep do tego uszczelniacza. auto trza mocno podlewarowac zeby tam wleżć. I musi byc solidnie podparte bo inaczej bedzie w wuj niebezpiecznie. Wg mnie w trasie niewykonalne. Chyab ze ktos zna na pamiec budowe tego uszczelniacza i wie gdzie paluchami gmerać, a raczej kolega nie bedzie tego wiedzial skoro robili mu to w warsztacie. No i trza zdjac oslone podwozia w 10V sa 2 sruby ktore trza odkrecac z przedluzkami. Nie kazdy to wozi ze soba
    Pytanie podstawowe czy z olejem siegajacym uszczelniacza nie zniszczy skrzyni i dyfra. Moze kupic olej na stacji , jakis wezyk albo lejek i dolewac co kilka km oleju? co wyleci to wyleci, ale to zawsze cos.
    [C

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    Najprawdopodobniej podczas montażu półosi pośredniej,nie skręcili jej w ogóle.Czego następstwem było cofnięcie łożyska podpory i wtedy półoś dostała takiego luzu,że wybiła Ci osłonę plastykową,która jest razem z uszczelniaczem w skrzyni.Ta osłona plastykowa podwinęła się pod uszczelniacz i jego uszkodziła.Co skutkowało wyciekiem oleju.
    Więcej nie trzeba pisać Samo sedno Łożysko jest wbijane na półoś Montując półośkę łożysko wchodzi w podporę przykręconą do silnika a z drugiej strony blokuje się je tą flanszą z 3 śrubkami Widać ich nie skręcili i się wszystko wysunęło

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Co do oleju to do skrzynki wchodzi ok 2 litry oleju
    W 20v wchodzi 3,1 litra
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    w 10V sa 2 sruby ktore trza odkrecac z przedluzkam
    Oj Masa tam są chyba 3 śruby i blacha ma chyba otwory asymetryczne.Raz kiedyś to robiłem ale pamięć mnie chyba raczej nie myli.Jakkolwiek,może znajdzie kawałek kanału i zobaczy,czy ten plastyk się nie podwinął i uda się go wyciągnąć.

  9. #9
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Są trzy i są asymetryczne i płaskim oczkowym też zakręci
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Są trzy i są asymetryczne i płaskim oczkowym też zakręci
    Tak coś pamiętałem.Tam są śruby m8 na 13 klucz.

Podobne wątki

  1. [145] Wymiana uszczelniacza półosi.
    Utworzone przez los3r w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-10-2014, 15:56
  2. Wymiana uszczelniacza półosi w skrzyni v6
    Utworzone przez starykot w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-07-2014, 15:50
  3. [145] Wymiana uszczelniacza półosi
    Utworzone przez octavianus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 19:24
  4. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 02-04-2011, 17:35
  5. Wyciek oleju z uszczelniacza maglownicy
    Utworzone przez Melcun w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-07-2010, 06:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory