Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Tłumik końcowy do Alfy Romeo 166 2.4 JTD 185 KM 2006r.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 185KM
    Postów
    9

    Domyślnie Tłumik końcowy do Alfy Romeo 166 2.4 JTD 185 KM 2006r.

    Witam. Mam poważny problem ze znalezieniem tłumika do auta wymienionego w tytule. Wydawałoby się, że z częściami z fiatowskiego koncernu nie powinno być problemu, a tymczasem czuję się jak posiadacz jakiegoś bardzo egzotycznego auta... W ostateczności znalazłem w serwisie, za ponad 900 zł, ale czas realizacji przy tej cenie to totalna porażka, a w najbliższym czasie potrzebuję auta. W związku z tym mam pytanie. Czy tłumiki ze słabszych-starszych wersji silnikowych powinny pasować? Na allegro jest kilka niedbale wystawionych ogłoszeń, z których wynika, że sprzedawca sam nie wie do jakiego auta sprzedaje wydech, lecz gdyby końcowy tłumik był taki sam we wszystkich 2.4 JTD dawałoby to sporą szansę na skuces... Gdyby ktoś miał dostęp do tak ekskluzywnego towaru jakim jest tłumik do 2.4 JTD 185 KM w alfie 166, proszę o namiary Ewentualnie może ktoś przespawywał tłumik z innego auta?

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Z tego co pokazuje Eper to wszystkie Diesle miały ten sam tłumik końcowy o nr 60631312
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar marciano90
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Jeep Renegade
    Postów
    20

    Domyślnie

    Ja proponuje zmierzyć wydech, itp , mr motors ma uniwersalne tłumiki końcowe do diesla nawet jest tego dużo na allegro, w kwasie za 500 w obiciu aluminium 250zł, będę się przymierzał właśnie też do takiej zmiany chociaż u mnie tłumik jest jeszcze ok, pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 185KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź danus77. Jeden ze sprzedawców również potwierdził, że wg VIN tłumik będzie pasował i zaryzykowałem zamówienie. W wielu nawet dobrych sklepach nic nie mogli znaleźć w żadnym z katalogów, więc naprawdę wątpiłem czy będzie pasował. Ostatecznie mogę w 100% potwierdzić, że jest to właśnie ten sam wydech co w słabszych wersjach. Cena w serwisie wynosiła jakieś 920 zł, w internecie pod ten dokładnie model i silnik jakieś 750, a zamawiając na allegro do wersji 136 KM udało się zamówić za 220 z przesyłką, więc naprawdę duża oszczędność.

Podobne wątki

  1. Tłumik końcowy Alfa Romeo 156
    Utworzone przez Mariano11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-09-2020, 22:04
  2. Tłumik końcowy do Alfy 156 GTA
    Utworzone przez satal w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-05-2014, 22:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory