Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Przegub czy co?

  1. #1
    zenek2562
    Gość

    Domyślnie Przegub czy co?

    Witam. mam taka sytuacje jade sobie powiedzmy na 2 biegu i mam 20 na godzinę puszczam nogę z gazu i jak znowu dodam to w tym momecie slychac stuk i tak jak by luz w przednim lewym kole ( i przy odpalaniu tez z tam tad dochodzi dzwiek moze to przegub???
    Najlepiej to slychac jak jade na tym 2 biegu i zaczne tak pukac w pedal gazu

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar łukasz i kasia
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    91

    Domyślnie

    Jesli stuki dochodzily by w czasie jazdy tak jak opisales przy przyspieszaiu i zwalnianiu to moglo by to byc wina luzu na gumach zawieszenia , przegub stuka raczej jak wjezdzasz w zakret /wtedy go najbardziej slychac/ ale twierdzisz ze te stuki dochadza po odpaleniu jak autko sie nie rusza wiec to raczej nie przegub ani zawiechy. :/
    łukasz155

  3. #3
    groszek
    Gość

    Domyślnie

    napewno nie przegub, tj kolega wyżej opisał, słychać go tylko w czasie skrętu. najlepiej zaciągnąć ręczny delikatnie i i na skręconych kołach ruszać pomału, jak się odzywa to napewno przegub. a w twoim przypadku stawiam na wahacz jest wybity stąd stukot w momencie kiedy dodajesz gazu naprzyklad.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    No ale kolega pisze, że stuka też przy odpalaniu silnika, a to raczej bardziej wyglądałoby na jakiś luz w zawieszeniu zespołu napędowego.

  5. #5
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    sprawdź przeguby ale wewnętrzne, ich nie słychać na zakrętach a objawiają się drganiami i turbulencjami podczas ostrego przyspieszania, w początkowej fazie uszkodzenia słychać tak jakby luz (jakby napinanie łańcucha, no sam nie wiem do czego porównać) gdzieś w okolicach skrzyni - głównie podczas ruszania.
    Przerabiałem temat u siebie więc jakby co to pytaj
    edit:
    sorka odnosiłem się do modelu 156, w 166 może być podobnie aczkolwiek nie musi
    Ostatnio edytowane przez provokator ; 14-06-2009 o 22:25

  6. #6
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Ja ostawiam luz na krzyżaku przegubu wewnętrznego, a dlaczego ...... mam to samo metaliczne stukniecie pojawia się po zmianie biegu lub tak jak piszesz po odjęciu i dodaniu gazu tyle ze ja najbardziej słyszę to na 3 i biegu.

  7. #7
    groszek
    Gość

    Domyślnie

    a ja i tak obstawiam wybity wachacz. kiedy dodajesz gazu przód unosi się do góry i wtedy słychać najbardziej jak tłucze.

  8. #8
    zenek2562
    Gość

    Domyślnie

    jak sprawdze to napisze co to było. Ale w moim przypadku (moze byc wszystko bo autko bylo zaniedbane pod względem technicznym no i przebiegu 200tysi to beda dolne wachacze bo z czalego zawieszenia tylko one mi zostaly do wymiany no i obstawiam ten przegub wewnętrzny bo strasznie buczy, brzeczu od 1500 do 2000obr.
    Pozdrawiam

  9. #9
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    no u mnie przy przegubie wewnętrznym straszne turbulencje były, cała kiera drżała...

Podobne wątki

  1. [145] Przegub????????
    Utworzone przez piotreek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2014, 12:15
  2. [146] Przegub
    Utworzone przez irekostrow w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 22:47
  3. [145] Przegub
    Utworzone przez Kris1979r w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 20:52
  4. [155] przegub
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-09-2010, 12:27
  5. 164 przegub
    Utworzone przez Joseph w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-03-2007, 17:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory