Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: LED zamiast D1S

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Ale po co kombinować z LEDami?

    Raczej to kwestia kosztów nie jest, bo porządny led też musi kosztować. Markowy palnik żyje dobrych kilka lat, ile razy byś auta nie gasił. Najwyżej nie będzie to 7-8, tylko 4-5. Odbłyśnik prędzej się podda niż palnik
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Spokojnie, stanie na palnikach, kopałem jeszcze w sieci i nie wygląda to za dobrze na dzień dzisiejszy

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4JTD 20v, 175KM
    Postów
    44

    Domyślnie

    Podgrzeje trochę kotleta. Wczoraj kupiłem AR166 i światła mimo xenona są tragiczne. Chyba była puknięcia bo w bagażniku są dwie lampy z czego jedna popękana i tam były bixenony. Obecnie mam xemony ale świeca strasznie
    Patrzyłem na całe lampy ale to koszt 1500zl/szt. I tak mi.sie przypomniało, że 3 lata temu w omedze zmieniałem całe soczewki na Koito 3". Roznica jest porażająca. Zwłaszcza, że obecnie komplet soczewek LED Koito można za 800zl. Właściwie to mnie martwi tylko czy wejdą w lampę i czy komp nie będzie błędów walił.

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Każda 166 FL ma bixenon. Ponoć były wersje na H7 ale nikt nie widział ani nie słyszał o tak biednej wersji
    Nie słyszałem żeby w 166 ktoś zmieniał optykę. Nie wiem też dlaczego twierdzisz że 800zł za optykę to tak tanio jak nowe odbłyśniki kupisz za max 200zł. Nie wiem jak to koito świeci ale skoro jest na takie samo źródło to pewnie świeci tak samo jak lampa po dobrej regeneracji.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4JTD 20v, 175KM
    Postów
    44

    Domyślnie

    Kurcze, to u mnie jest na H7 światła drogowe :-(
    Bixenony nie działa ni dudu.
    Różnica w soczewkach jest, nie da się ukryć. Na omsi różnice widziałem i jest olbrzymia.
    Nie działa jeszcze kilka innych rzeczy ale za to check się świeci :-)
    Oj, chyba największa wadą samochodów są mechanicy
    A jakie u nas są odbłyśniki? Bo jeszcze całego forum nie przeczytałem choć się staram

  6. #16
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtekxxx9 Zobacz post
    Kurcze, to u mnie jest na H7 światła drogowe :-(
    Chyba czegoś nie rozumiesz..... każdy samochód czy ma biksenon czy nie musi mieć osobne lustro z żarówką halogenową. Skoro masz ksenon to na 200% jest to bixenon.
    Cytat Napisał Wojtekxxx9 Zobacz post
    Bixenony nie działa ni dudu.
    Możesz mieć uszkodzone elektromagnesy przy przysłonach. Choć jeszcze się z tym nie spotkałem
    Cytat Napisał Wojtekxxx9 Zobacz post
    Różnica w soczewkach jest, nie da się ukryć. Na omsi różnice widziałem i jest olbrzymia.
    "Napaczyłeś się" "naschałeś się" ale chyba nie do końca to rozumiesz.
    Nie wiem jak świeci to koito ale to nie może być ósmy cud świata. Albo widziałeś jakieś propagandowe nagrania albo jakiegoś amatora. Na retrofice też są zdjęcia jak to bosko świeci ale prawda jest taka że odpowiednia przysłona i migawka na aparacie ze świeczka będzie świecić lepiej od ksenony (o "fotoszopie" nie wspominając) Może porównujesz ksenon z H7? A może koito z wypaloną optyką? Nie mi to osądzać. Chętnie bym się z kimś ustawił w realu i porównał ze swoim ksenonem. Ręczę, że nie będzie tej Twojej olbrzymiej różnicy. Co najwyżej (o ile w ogóle) to dyskusyjna/drobna. Ksenony w 166 po regeneracji (czyli w stanie nowym) świecą na prawdę rewelacyjnie. Trudno znaleźć lepsze ksenony (piszę o wszystkich autach) a różnica jest niewielka albo dyskusyjna. To są niuanse.
    A to czy w swojej alfie wybierzesz drogę regeneracji czy nowej optyki to Twoja sprawa. Ja się nie spotkałem żeby ktoś zmieniał optykę w 166. Zwyczajnie to nie ma sensu ale pobawić się możesz

    Jak mi podasz wymiary montażowe to mogę "spróbować" sprawdzić czy to się da P&P zamontować do lampy 166.
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 24-11-2018 o 20:47

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4JTD 20v, 175KM
    Postów
    44

    Domyślnie

    Może różnica byla taka, że zmieniłem stare soczewki na nowe. Tutaj też pewnie będą stare i to może by przyczyną że jest lipa. Plus jakieś chińskie żarniki. Nie będę się upierał żeby wydac 600zl jak można w coś innego to zainwestować. Czyli mówisz, że moge wysłać drugi komplet soczewek do regeneracji. Poszukam gdzie ktoś to robi. Brak bxenonu to może nie awaria tylko druciarstwo być. Już na forum znalazłem że ktoś wtyczki pociął.
    Chyba nie mam też selftestu ale to trzeba powoli ogarniać. Kurcze, jak mnie denerwują takie "naprawy" po druciarzach

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Na pewno te odbłyśniki co masz nie są już dobre. A hida nie montujesz bo masz tam tytułowe żarniki. Odniśnie stanu auta to wiesz.... Widziały gały co brały

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4JTD 20v, 175KM
    Postów
    44

    Domyślnie

    To już coś mi się rozjaśnia. Wiedziałem, że trzeba będzie coś porobic, liczę się z tym :-)

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4JTD 20v, 175KM
    Postów
    44

    Domyślnie

    Nie jest tak tragicznie. Poziomowanie działa tylko najpewniej jakiś geniusz ustawiał światła nie ta śrubką i jedna lampa świeci do góry i w prawo. W drugiej wygląda jakby zarnik był lewy.

Podobne wątki

  1. [159] Zamiast DPF
    Utworzone przez ferenss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 21-01-2024, 13:26
  2. V6 - co zamiast katalizatora?
    Utworzone przez dcfan w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 20:57
  3. 2.0ts zamiast 1.8ts
    Utworzone przez SeboW w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 11:04
  4. Co zamiast yokohamy?
    Utworzone przez rafal_155 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 15:28
  5. [33] silnik 1,5 zamiast 1,4
    Utworzone przez ogion w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-02-2010, 09:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory