Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: LED zamiast D1S

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie LED zamiast D1S

    Hej,

    Czy ktoś robił już testy źródła światła LED w lampach 166?

    Moje lampy zaczynają różnić się kolorem, pewnie za dwa-trzy miesiące będę musiał się za tym zakręcić. Widziałem ostatnio, że dostępne są ledowe zamienniki palników ksenonowych. Produkuje je nawet Philips. Jak myślicie czy warto? Cena podobna, czy dużo ryzykuję?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Moim zdaniem bez sensu skoro masz ksenon. Było na forum mnóstwo wątków o ledach zamiast h7 a to przecież to samo. Generalnie ludzie piszą że to jest totalna lipa. Czasami zdarzają się pochlebne opinie ale to niewielki odsetek. Albo placebo, albo pojedyncze egzemplarze zdarzają się w miarę ok. Problem jest zarówno z mocą i odprowadzeniem ciepła jak i z geometrią co powoduje duże straty.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Ostatnio w Motorze był test tego ustrojstwa, ale w wersji H4. Pochwalili, lecz konkluzja była taka, że to całkiem dobry produkt, ale nie polecają go ze względu na brak homologacji.
    Pomyślałem, że LED zamiast palnika mógłby być dobrą alternatywą, tym bardziej, że firmuje go Philips. Niestety net milczy na temat tego co mnie frapuje. Dziękuję za zainteresowanie tematem

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ale co chcesz tym uzyskać? Przecież ksenon daje już wszystko czego można oczekiwać. Może zregeneruj światła?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Denerwuje mnie to, że palniki męczą się jak jeździmy po mieście, gaszenie/zapalanie/gaszenie/zapalanie DRL nie chcę zakładać, nie widzę miejsca na nie w tym aucie. Ktoś na Forum wrzucał patent na dzienne w kierunkach, całkiem dobrze to wyglądało, ale to jakiś drutopatent z plątaniną kabli, z tego co widziałem na stronie sprzedawcy. Najpewniej kupię D1S, myślałem, że ktoś już miał z tym styczność i mógłby napisać " stary bierz", albo "daj sobie siana" na ewentualne pomyłki nie bardzo mam ochotę sobie pozwolić to pełny bak paliwa, które można sobie tu i ówdzie wyjeździć!

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Z całym szacunkiem ale to pierdolenie o szopenie. 4 lata temu wsadziłem philipsy z allegro po 130zł sztuka, jeżdżę wyłącznie po mieście, odpalam i gaszę co chwila. Do tej pory palniki nie zmieniły koloru i nie migaja, sądzę że wytrzymają drugie tyle bez problemu. W innym aucie zmieniałem średnio co roku żarowki po 60-80zł komplet(wsadzałem zawsze te mocniejsze philipsa). Xenon wychodzi taniej i świeci o niebo lepiej.

    Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    W Alfach przed fl jest D2S a nie D1S.Zregeneruj sobie te odbłyśniki,załóż dzienne poprzez długie na -30 lub -40% i masz spokój.Ja tak zrobiłem i żałuję,że wcześniej tego nie zrobiłem.Na regenerowanych odbłyśnikach mam zrobione około 50kkm i nic niepokojącego nie widzę a mam założone jakieś palniki po 30zł.Policja tego się nie czepia,bo sami wiedzą,że to lepiej świeci niż legalne z homologacją diody,których pełno w autach pomontowanych i z 50m ich nie widać,że świecą,ale najważniejsze,że z homologacją.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Z tymi dziennymi w długich to faktycznie dobry patent, będzie wyglądać na fabryczne rozwiązanie, w niektórych autach tak było swego czasu. Miałem tak w Camry
    Dzięki Panowie za podpowiedzi!

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Ale co chcesz tym uzyskać? Przecież ksenon daje już wszystko czego można oczekiwać. Może zregeneruj światła?
    Ksenon się wypala a Led świeci stałym światłem przez cały okres użytkowania. Ksenon po jakimś czasie staje się lekko żółty potem lekko różowy mocno różowy i gaśnie a LED będzie świecił cały czas tak samo aż się spali.
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Wiem jakie ma cechy takie źródło światła. Ale to mizerna zaleta i nie dla wszystkich (ja np wole wcześniej wiedzieć że coś się kończy niz ma zgasnąć natychmiast. A żarnika nie kupisz i nie wymienisz pod każdą stacją). I nawet pomijając te aspekty to niestety ledy nadal nie dorównują wydajnością i geometrią. Tak jak wspomnialem zdarza się że niektóre już coś sobą reprezentują ale to niewielki odsetek. Może wybrane partie. Po prostu na dzień dzisiejszy jest to mina i wyrzucony pieniądz. Poczekajmy jeszcze parę lat może będzie to sensowna alternatywa.

Podobne wątki

  1. [159] Zamiast DPF
    Utworzone przez ferenss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 21-01-2024, 13:26
  2. V6 - co zamiast katalizatora?
    Utworzone przez dcfan w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 20:57
  3. 2.0ts zamiast 1.8ts
    Utworzone przez SeboW w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 11:04
  4. Co zamiast yokohamy?
    Utworzone przez rafal_155 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 15:28
  5. [33] silnik 1,5 zamiast 1,4
    Utworzone przez ogion w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-02-2010, 09:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory