Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Piski po zwolnieniu sprzegła

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    GLC
    Auto
    166 2,4 JTD + Q2
    Postów
    130

    Domyślnie Piski po zwolnieniu sprzegła

    Witam.
    Taki objaw, po zwolnieniu sprzęgła na luzie coś piszczy wraz z obrotami silnika, nie zawsze ale zwłaszcza na ciepłym i po szybkim zwolnieniu, przy łagodnym raczej nie. Pisk cichy i sam ustaje/zanika, czasem po 1 sekundzie czasem po 3 sekundach. Pedał sprzęgła najpierw łapał od połowy, wymieniłem pompę na ori i teraz powoli wraca na ciepłym silniku, zdarzyło się ze został na pol sekundy w dole po czym się podniósł. Sprzęgło odpowietrzone dwa razy.
    Założone kompletne sprzęgło nowe ori, dwumas został stary po przebiegu 50 tys. Czy mogli coś złe poskładać na warsztacie? Nie wycentrowana tarcza, nie dokręcony docisk czy coś na opak? Jak się okazało bardzo słabo tam z wiedzą. Nie uśmiecha ami się skrzyni ściągać. Po wymianie sprzęgła wydawało mi się że się ślizgało przez dzień ale przestało.

    Nie wiem czy piszczało od początku bo trzeba otworzyć okno zęby usłyszeć.
    Łożysko w skrzyni chyba nie bo jest smarowane olejem ale była przygoda ze dzięki wiedzy mechanikom wysunęła się półoś środkowa i olej wyciekł.
    Panewka oporowa tez nie z tych samych powodów...

    Trochę mi juz rece opadają od inwestycji w tym roku a nic kompletnie po wymianie nie działa popranie. Może poza Q2 ale to już zakładali ci co się znają wiec nie mogło byc zle.

    Pytanie do pierścienia segera na wysprzegliku, moze ktoś zmierzyć wymiar?


    Aha, te piski ustaja przy musnieciu pedału sprzegła, wystarczy minimalny nacisk na pedał i jest cicho
    Ostatnio edytowane przez Kowalm ; 19-07-2017 o 05:22

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    A łożysko wyciskowe też zakładali nowe? Czy może stare?Odnośnie samego pedału,to sprawdź,czy nie pękła sprężyna,która jest w pedale sprzęgła,one lubią strzelać.Tu masz temat:
    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...egla_jtd_.html

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    GLC
    Auto
    166 2,4 JTD + Q2
    Postów
    130

    Domyślnie

    Lozysko było w komplecie wiec powinni dac nowe. Po wymiaie sprzeglo chodzilo lekko jak nigdy ale wydawalo mi sie ze wydaje dzwiek po wcisnieciu. W sobote mam zamiar odebrac stare sprzego wiec zobacze czy przypadkiem nie beda sie migac z oddaniem czesci ktore wymienili bo paragonow za usluge nie chca dawac. Ale to chyba nie mozliwe zeby na warsztacie robili wszystko zle czego sie dotkną.

    Wlasnie nie wiem czy lozysko piszczy na puszczonym sprzegle, niby pracuje tylko na wcisnietym. Moze wysprzeglik sie nie cofie do końca bo wystarczy ze minimalnie dotknę sprzęgła to piszczenie ustaje a jak nie dotykam to cichnie z każda sekunda. Gdzieś wyczytałem ze to trzpień wysprzeglika piszczy na styku lapy, zapryskałem smarem w sprayu, nie wiem czy piszczy mniej czy bardziej, ciezko powiedziec bo piszczy dalej. W sobotę spróbuje wymienic wysprzeglik na jakiś wygrzebany ale nowy z LPR jak ogarnę pierścień segera.
    Ostatnio edytowane przez Kowalm ; 19-07-2017 o 21:34

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    W naszych autach,łożysko sprzęgła kręci się caly czas.Obciążone jest większe wtedy,kiedy wysprzęgla.no pracuje razem z dociskiem

Podobne wątki

  1. Dziwne piski
    Utworzone przez GONZO15 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 20:52
  2. Piski zawieszenia
    Utworzone przez Orlos93 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-06-2014, 15:32
  3. Piski w kolach
    Utworzone przez Leniasty w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 19:42
  4. [159] Po zwolnieniu pedała hamulca nie gaśnie trzecie światło stopu
    Utworzone przez M@T w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-01-2009, 15:05
  5. [156] Piski pod maska
    Utworzone przez janusz58 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 18:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory