Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Tarcie/terkotanie przy dużych prędkościach

  1. #1
    jersey
    Gość

    Domyślnie Tarcie/terkotanie przy dużych prędkościach

    Od 150-160 w górę jak [notranslate]Alfa[/notranslate] zanurkuje na dłuższym wgłębieniu (np na nierównej autostradzie) "coś gdzieś" przyciera, terkocze - czuć chrobotanie na kierownicy. Jak droga jest równa, albo jest tarka - to nic. Dopiero przy długim zagłębieniu.

    O nadkola nic nie trze zresztą na wielkich dziurzyskach trójmiejskich tego nie ma, ale wtedy jadę wolno. Wpełzłem pod samochód, teraz stoi wysoko to się da - nie wygląda żeby tam miało co haczyć. Nic nie zwisa, nie jest luźne i generalnie całkiem solidnie wygląda od spodu. Koła dokręcone, doważone. Poszarpałem i pokręciłem przegubami - nie czuję żadnych luzów.

    Kręciłem nią jak głupi pod marketem w lewo i w prawo, szybciej i wolniej żeby osłuchać - nic. Dopiero jak się ją rozbuja.

    Jakieś pomysły co się mogło wysrać tym razem?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Czyli jak przy prędkości dociśnie Ci do gleby? Sprawdź jeszcze czy tak samo jest przy przyspieszaniu (wciśnięty gaz) i na ludzie (bez gazu). Jeżeli pod obciążeniem (z dodawaniem gazu) to się nasila to znam ten przypadek i podejrzane są tu przeguby wewnętrzne i/lub skrzynia.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Możesz nagrać jak to robi ?

    Czy to jest coś w deseń tego ?

    https://www.youtube.com/watch?v=fkzdKPYuKVI

    Haha.

    A tak poważnie, spraawdź górne wahacze


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  4. #4
    jersey
    Gość

    Domyślnie



    Wahacze to by dawały znać przy każdej prędkości raczej.

    Marek - im więcej gazu tym gorzej. Generalnie jak jadę równo to przy hopskach jest bardziej burczenie, a jak się rozpędzam i bujnie przodem to "chrrrrrum". Nie jest na tyle głośno, żeby się pasażerowie zwrócili uwagę, ale czuję to na kierownicy. Problem pojawia się tylko na dużej prędkości. Poniżej tych 160 jest luz, jak jadę na tempomacie 140 to nic się nie dzieje, ale jak rozbujam się bardziej to się zaczyna. Przy przyspieszaniu poniżej tej granicznej prędkości nic się nie dzieje. Chrumka na 5 i 6, na niższych biegach nie sprawdzałem.

    Robienia skrzyni i/lub przegubów to mi teraz po prostu tak do szczęścia brakuje, że szok. Doczekać się nie mogłem aż padną Z napędu chyba tylko tego (poza generalką silnika, tfu) nie zrobiłem więc nawet się nie dziwię
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 20-07-2017 o 10:48

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Obstawiam przeguby/półosie, zestaw ten pracuje dość mocno na ściskanie i rozciąganie w trakcie pokonywania nierówności.

  6. #6
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Zakładając że to półosie (będę się musiał jeszcze raz glebnąć pod Paskudę) to da się je dobrać po VIN, czy jak w 156 - trzeba wyjąć i liczyć zęby bo włosi wsadzali jak im pod rękę podeszło i nie notowali co do jakiego numeru weszło? O skrzyni nie chcę nawet myśleć.
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 20-07-2017 o 10:58

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Czyli obstawiam tak jak pisałem. Ja tego u siebie nie robiłem bo i tak mnie czeka skrzynia ale był temat o tym gdzieś kojarzę i właśnie przeguby wew, były winne.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Wyjąć, policzyć i zmierzyć długość, tak będzie bezpieczniej.
    Robiłem kiedyś półoś z przegubem wewnętrznym w Mitsubishi, kompletny brak zamienników, auto rozgrzebane, dramat. Kupiłem używaną przez internet, facet zmierzył, różnica wg jego i moich pomiarów 0,5 cm. Biorę. Gdy już przyszła, okazało się, że różnica wynosiła 1.5 cm a nie 0.5, facet mierzył na ściśniętej półosi. Nie dało się tego założyć do auta, ponieważ klinowała się ona w skrzyni po opuszczeniu go na ziemię. W efekcie oddałem półoś do zakładu zajmującego się skracaniem półosi, oni się z tym uwinęli i auto jeździ Ale trochę zabawy było. Dokonując pomiarów zminimalizujesz (ale nie wykluczysz) ryzyko pomyłki

  9. #9
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Obejrzę te przeguby jeszcze raz. I [notranslate]Alfa[/notranslate] pojedzie na warsztat. Wystarczy zmienić przeguby, czy lepiej całe półosie?

    Muszę sobie jakieś najazdy albo coś w końcu kupić - jakbym zrobił kotwy do nich na progu garażu, to mógłbym wjechać do blaszaka, ustawić najazd i wio. Dało by się samodzielnie podłubać bez blokowania garażu naprzeciw. Jak zgłupieję i zostawię Alfę, albo zgłupieje bardziej i kupię kolejną AR to sobie coś skombinuję, bo na mechaników nie zarobię.

    Dzięki panowie

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    [MENTION=31189]jersey[/MENTION].Wszystkie półosie,przeguby w 2,4 10v sa takie same dla całej długości produkcji tego modelu od 136-150km.

Podobne wątki

  1. Wysoka temperatura przy dużych prędkościach
    Utworzone przez dStan w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-07-2018, 17:13
  2. Bardzo silne drgania przy dużych prędkościach JTD
    Utworzone przez Hrabia89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 19:32
  3. Drżenie przy dużych prędkościach
    Utworzone przez Długi1987 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-09-2015, 09:21
  4. Terkotanie przy większych prędkościach
    Utworzone przez inobart w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-12-2010, 17:10
  5. [145] Szumi przy dużych prędkościach
    Utworzone przez Darek-1989 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-12-2009, 10:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory