Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Spadające napięcie ładowanie po rozgrzaniu silnika 3.0 v6

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Bili
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    AR 166 3.0 v6 Fiat 126p 1.2MPI
    Postów
    18

    Domyślnie Spadające napięcie ładowanie po rozgrzaniu silnika 3.0 v6

    Panowie walczę już z tym problemem odkąd kupiłem auto. To już drugi alternator i dalej to samo Sprawa wygląda następująco. Zaraz po zakupie padł altek prawdopodobnie było wtedy spalone uzwojenie. Wymieniłem na inny używany tak samo do 3.0 v6. Od tego momentu zauważyłem problemy z ładowaniem. Stwierdziłem więc że to na pewno wina tego ''nowego" alternatora. Kupiłem wtedy regenerowany tak samo niby dedykowany pod mój silnik. Niestety problemy dalej nie znikły i ładowanie wygląda ciągle następująco:

    -Zimny zaraz po odpaleniu 14,2-14,4v
    -Rozgrzany silnik nawet 11.8-12v (wolne z klima i światłami) po dodaniu gazu maks 13v
    -Na wysokich obrotach z klima i światłami podczas jazdy skacze 12.8-13.5
    -Zagrzany wszystko co się da wyłączone 13v nie więcej na wolnych obrotach

    I teraz pytanie co to może być? Sprawdziłem i zrobiłem już następujące rzeczy:
    -Wszystkie masy przeczyszczone
    -Dołożona dodatkowa masa na silnik
    -Zamieniane aku (bez efektów)
    -Napięcie zmierzone na zaciskach alternatora-takie samo jak na silniku i aku (minimalne rozbieżności)
    -Zalutowane nowe oczko na końcówce przewodu plusowego alternatora i zmieniona klema + na aku.
    -Pasek osprzętu zmieniony, napinacz sprawny.
    -Alternator tak się nagrzewa że parzy i nie da się go nawet dotknąć
    -Robiłem obejścia masy z aku do silnika kablami rozruchowymi i tak samo plusa do puszki na ścianie grodziowej i zacisku plusowego alternatora. (Tego jednak nie jestem w 100% pewny bo wszyscy wiemy jakiej jakości są dzisiejsze marketówki)

    Ratujcie Panowie bo przekopałem już chyba wszystko co się dało na necie, radziłem się różnych speców i wszyscy rozkładają ręce. W tych upałach jazda w korkach i na światłach skończyła mi się ostatnio rozładowanym aku. A nie chce mi się coś wierzyć ze trafiłem pod rząd na dwa felerne alternatory. Macie jakieś pomysły??? Bo ja już zaczynam się pomału poddawać.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Podpowiem tylko tyle.Sprawdź czy nie grzeje się któreś z połączeń + lub - np. klema etc.
    Dodatkowo jak masz możliwość, to zapnij cęgi na kabel + i patrz co dzieje się z prądem w miarę wzrostu temperatury.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Odłącz klimę i wentylator (np. bezpiecznikiem) + nawiew w aucie na 0. Zapal na zimnym i obserwuj. Jeżeli do rozgrzania (90) napięcie będzie ok. 14V to masz winowajcę: włączasz po kolei nawiew, wentylator i klimę na końcu i patrzysz kiedy spadnie.
    Przejście na bezpieczniku nawiewu potrafi być tak słabe, że topi całe gniazdo bezpiecznika.
    Wentylator chłodnicy kiedyś mi się zatarł i spalił na aucie... musiał niezły prąd pobierać...
    Natomiast klima (sprężarka) to jeden z większych odbiorników i latem jest podejrzana
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Bili
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    AR 166 3.0 v6 Fiat 126p 1.2MPI
    Postów
    18

    Domyślnie

    Danus77 Klemy nie grzeją się wgl. Dość ciepłe są tylko te przewody plusowe na ściance grodziowej, ale nie wiem czy tak przypadkiem nie ma być... Cęgi niestety odpadają bo nie mam od kogo pożyczyć

    Tomaz gniazdo bezpiecznika nawiewu już zmienione bo standardowo jak to w 166 któregoś dnia znalazłem tam kupkę stopionego plastiku Wentylator od chłodnicy też zmieniony bo kiedyś tak samo jak u Ciebie zaczynał się przycierać. Wtedy właśnie podejrzewałem go o te spadki napięcia, ale niestety okazało się że to nie on :/

    Ale poodpinałem dzisiaj wszystkie bezpieczniki odpowiedzialne za klime, nawiew i wentylator chłodnicy i napięcie zaraz po odpaleniu było prawidłowe ale później spadło na wolnych do okolo 13.9-13.7 tak więc i tak za mało. Po podpięciu wszystkich poza bezpiecznikiem 5 i 6 napięcie było jeszcze w granicach 13.6. Po podpięciu 5 i 6 spadało dość mocno do okolo 12v czyli tak jak wcześniej. No ale to chyba logiczne bo doszły dwa największe pożeracze prądu w benzyniaku czyli drugi bieg wentylatora(klima) oraz nadmuch w środku a napięcie i bez nich było już na starcie słabe.

    Tak więc ja już znowu rozkładam ręce Zostało mi już chyba tylko liczyć na waszą pomoc

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Żadne kable nie mogą być ciepłe. Czy ta ciepłota jest w okolicy jakichś zakuwek? Jeśli tak to je wymień.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Bili na wolnych 13.9 to nie jest źle. Gorzej ze spadło tak mocno po włączeniu dużych odbiorników. I tu bym poszedł tropem Danusa - te kable, złączka nie powinny być ciepłe.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Bili
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    AR 166 3.0 v6 Fiat 126p 1.2MPI
    Postów
    18

    Domyślnie

    Danus77 Tak właśnie zakuwki wydają mi się ciepłe. Tylko to są końcówki w tej czarnej puszcze na ściance grodziowej po lewej. One nie są jakoś bardzo mocno ciepłe i zastanawiam się czy nie nagrzewają się jakoś te przewody ogólnie od dużej temperatury w komorze + do tego blisko biegnące rurki do nagrzewnicy. No ale jeśli to byłyby te końcówki to na pewno musiałbym wymienić je po dwóch stronach każdego z tych przewodów... A to już będzie konkretne grzebanie patrząc na dostęp do rozrusznika

    Tomaz dokładnie, byłoby ok gdyby tak zostało po załączeniu najbardziej prądożernych odbiorników. Bo teraz to jazda z włączoną klima, mocnym nadmuchem i światłami po mieście w korkach skończyłaby się rozładowanym aku...

    Najbardziej zastanawia mnie tylko ten strasznie grzejący się altek. Czy to możliwe że te przewody wchodzące do puszki stawiają taki opór że aż przegrzewa się alternator?

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Sam alternator będzie się nagrzewał. Tam jest robiona dość duża regulacja na dużych prądach. Nie na darmo wjechanie niektórymi autami szczególnie z grupy fiata powoduje pęknięcie korpusu altka. Wymień tylko te zakuwki, które się grzeją. Miałem ostatnio taki przypadek w Oplu. Okazało się, że obluzowały się przewody w zakuwkach, co powodowało ich grzanie się i spadek napięcia ładowania. Po rozebraniu zakuwek nie było co ratować z przewodów, bo były tak przegrzane A im większy pobór prądu, tym wyższa będzie temperatura na kiepskich złączach.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Bili
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    AR 166 3.0 v6 Fiat 126p 1.2MPI
    Postów
    18

    Domyślnie

    Danus77 no właśnie też słyszałem o pękających korpusach po wjechaniu w kałuże. Ale mimo to wydawało mi się to dziwne że do pracującego alternatora nie można nawet zbliżyć reki...

    Problem w tym że sprawdzałem te zakuwki przed chwilą i wszystkie wydają się być gorące. Więc muszą nagrzewać się od siebie... Zostało wymienić chyba wszystkie a naliczyłem w tej czarnej puszcze po obu stronach ścianki aż 8. Nie wiem czy w tygodniu uda mi się to ogarnąć bo trochę dłubania z tym będzie. Ale na przyszły tydzień postaram się tym zająć. Jak coś to dam odrazu znać czy pomogło. A tymczasem wielkie dzięki za pomoc.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Kłobuck/Częstochowa
    Auto
    166 3.0v6 24 Sportronic GT 1.9 jtd./159 2.2 jts
    Postów
    54

    Domyślnie

    Kolego Bili podepnę się pod temat , daj znać czy znalazłeś jakieś rozwiązanie problemu ?
    U mnie też przedwczoraj spalił się altek , na szczęście w garażu leżał drugi niby regenerowany .
    I po jego zamontowaniu sprawa wygląda jak u Ciebie , o ile stary na włączonych wszystkich odbiornikach ładował 13,8 dodam że mam też Hidy.
    To regenerowany daje tyle na start , a po rozgrzaniu i włączeniu wszystkiego daje biedne 13V i grzeje się tak ,że nie można go dotknąć .
    Ponieważ rozbierałem i stary i regenerowany altek przed montażem upatruje jeszcze winowajcy w samym regulatorze napięcia bo mimo ,że wyglądały tak samo miały różne numery .
    Myślę też nad wymiana przewodu z rozrusznika do alternatora może być już dobrze przegrzany i sprawdzeniem cewek na silniku czy któraś nie ma przebicia .
    Bo jak alternator będzie za mocno obciążony i się grzeje to też jego opór rośnie i ma coraz cięższą prace do wykonania z tąd te spadki na zimnym i ciepłym .

Podobne wątki

  1. Spadające obroty silnika - gaśnie na luzie
    Utworzone przez jerry46 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-07-2016, 13:19
  2. po rozgrzaniu silnika auto traci moc
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 23:03
  3. [146] Brak mocy po rozgrzaniu silnika
    Utworzone przez rafkom77 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-11-2012, 22:33
  4. JTD - dziwny klekot po rozgrzaniu silnika
    Utworzone przez Vincento0 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 20:34
  5. Spadek mocy po rozgrzaniu silnika
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-07-2009, 08:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory