Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: Dwa milimetry ponad temp. 90 stopni w korku :(

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    Tutaj masz tutorial wymiany termostatu. http://forum.alfa156.net/forum/forum...&KW=thermostat

    Na zdj go dobrze widac

    Czujnik znajduje sie doslownie 2cm pod termostatem.


  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Drefo
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Mönchengladbach
    Auto
    166 3.0 Zender
    Postów
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Twiti2 Zobacz post
    nie wiem czy ja robię jakiś błąd czy czegoś nie rozumiem ale jeżeli dobrze pamietam i patrzę teraz to na termostacie nie ma czujnika, wumieniałem termostat w zeszłym roku i wymieniłem termostat z obudową bez żadnych wyjść na czujnik, może inny motor kolego ? chyba że podpowiedź nie aktualna bo czujnik może gdzieś z boku jest, dziwię się że żaden znawca marki nic nie podpowiedział chociaż wiedział że w 166 3,0 nie ma na termostacie czujnika w 1999 r produkcji.jeżeli jest z boku to proszę o jakieś foto lub koordynaty bo dostać się tam graniczy z cudem, same wiązki, nie wiem czy rozbierać czy warto bo może być pomyłka.
    Fakt na termostacie nie ma zadnego czujnika. Czujnik jest na obudowie termostatu wiec jesli wymieniales sam termostat to nie mogles wymienic czujnika, wiec wszystko dobrze rozumiesz
    Termostat siedzi w metalowej obudowie jak widzisz na tym zdjeciu. Na tym zdjeciu Obudowa z termostatem jest do gory nogami! Ta obudowe tez sie da zdjac i mozna ja wymienic ( u mnie byla strasznie zapieczona musialem pretem metalowym sobie pomagac ) sa tam do wymiany wtedy 2 Oringi. Ta obudowa metalowa wchodzi w metalowa rure ktora leci pomiedzy dwoma glowicamy ( w alfie z metalu a w bmw i porsche plastik, co za ironia ) Wez spokojnie odepnij uklad dolotowy tzn. ta skrzynke nad filtrem powietrza z guma az do przepustnicy. Teraz bedziesz mial wiecej miejsca. Pod tymi wszystkimi kablami bedziesz widzial kabelek ktory leci do tego czujnika. Czujnik jest on jakby skierowany w strone lewego swiatla pod termostatem to wyglada jakby on siedzial w bloku silnika. To jest wlasnie ta obudowa termostatu o ktorej mowilem.
    Ps. Jak go wykrecisz to wyleci dosc sporo wody wiec dziurke zatkaj czyms. Wymien na originalny od alfy romeo. Ja kiedys mialem z firmy hella i dopiero po wymianie na original wrocilo wszystko do normy.
    Ps2. Jak u mnie wskazowka wody stoi na 90 stopni to komputer czyta lekko ponad 80*. Ogolnie jest dosc nie dokladna, wiec jak masz pare milimetrow ponad 90* to bym nie panikowal. Prawdopodobnie tez dlatego wydaje ci sie ze 2. bieg wentylatora sie tak pozno wlacza.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    451

    Domyślnie

    U mnie licznikowe 90c na kompie daje ~97c.
    Ostatnio edytowane przez Krzemol ; 10-08-2017 o 17:23

  4. #24
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    U mnie się zgadza +/- parę stopni więc bym nie generalizował.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar Twiti2
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Legionowo
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,0 V6 226KM +LPG, 10.1999r. ZF4HP20, paint-VULCANO NERO
    Postów
    122

    Domyślnie

    to nie jest termostat od 166 V6

    - - - Updated - - -

    nie ważne, na wskażniku nie może iść ponad 90 stopni i tyle, podejście temperatury wyżej wyeliminowałem tym że naładowałem aku od nowa, objaw jest jasny i czytelny, na zimnym silniku ładowanie 14,1 a potem jak pochodzi dłużej spada do 12,2V, nie ma co szukać przyczyn po głowicach itp bo to jest chore skoro nie ubywa płynu i w oleju tez nic nie ma, trzeba sie zająć alternatorem i regulatorem również bo logika podpowiada że jeżeli silnik dostaje obciążenia to regulator musi podnieść ładowanie po to by nadrobić to co jest zużywane Panowie troche logiki.Jeżeli jest za małe łądowanie to aku nie wyrabia bo wentylator zabrał mu całą moc i wtedy zaczynają się problemy z tym ze temp podskakuję 2 mm powyżej 90 stopni bo wentylator nie chodzi na pełnych obrotach i nie daje rady chłodzić, po naładowaniu aku wszystko ustępuje, wcześniej nawet klima wywala błedy bo nie daje rady schłodzić bo wentylator nie ma tyle pradu ile trzeba, wszystko jest jasne i logiczne, sprawdziłem u siebie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Drefo Zobacz post
    Fakt na termostacie nie ma zadnego czujnika. Czujnik jest na obudowie termostatu wiec jesli wymieniales sam termostat to nie mogles wymienic czujnika, wiec wszystko dobrze rozumiesz
    Termostat siedzi w metalowej obudowie jak widzisz na tym zdjeciu. Na tym zdjeciu Obudowa z termostatem jest do gory nogami! Ta obudowe tez sie da zdjac i mozna ja wymienic ( u mnie byla strasznie zapieczona musialem pretem metalowym sobie pomagac ) sa tam do wymiany wtedy 2 Oringi. Ta obudowa metalowa wchodzi w metalowa rure ktora leci pomiedzy dwoma glowicamy ( w alfie z metalu a w bmw i porsche plastik, co za ironia ) Wez spokojnie odepnij uklad dolotowy tzn. ta skrzynke nad filtrem powietrza z guma az do przepustnicy. Teraz bedziesz mial wiecej miejsca. Pod tymi wszystkimi kablami bedziesz widzial kabelek ktory leci do tego czujnika. Czujnik jest on jakby skierowany w strone lewego swiatla pod termostatem to wyglada jakby on siedzial w bloku silnika. To jest wlasnie ta obudowa termostatu o ktorej mowilem.
    Ps. Jak go wykrecisz to wyleci dosc sporo wody wiec dziurke zatkaj czyms. Wymien na originalny od alfy romeo. Ja kiedys mialem z firmy hella i dopiero po wymianie na original wrocilo wszystko do normy.
    Ps2. Jak u mnie wskazowka wody stoi na 90 stopni to komputer czyta lekko ponad 80*. Ogolnie jest dosc nie dokladna, wiec jak masz pare milimetrow ponad 90* to bym nie panikowal. Prawdopodobnie tez dlatego wydaje ci sie ze 2. bieg wentylatora sie tak pozno wlacza.

    na termostacie w 3.0 V6 nie ma czujnika a terostad jest wbudowany w obudowę więc proszę niewprowadzać w błąd, może tak być ale nie w tym modelu.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar ukasz
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    44

    Domyślnie

    jejku nie obraź się tylko... jak Ci ludzie mówią że czujnik temp w v6 24v jest przy termostacie to tam jest i koniec kropka. jak nie wiesz jak go znaleźć to po prostu się nie zrozumieliście... bo w każdej v6 24v busso czujnik temperatury jest w tym miejscu
    co więcej, nieoryginalny czujnik temperatury ma tendencje do pokazywania faktycznej temperatury (czyli takiej jak wskazuje mes), a temperatura robocza busso to zazwyczaj 95-100stopni... a nawet dochodzi do 110stopni co pokazuje wskaźnik na zegarach jeśli jest nieoryginalny.
    czujnik ori bedzie wskazywał zazwyczaj sztywne 90,
    u mnie na wlaczonej klimie wskazowka wskazuje do 92około.. po wyłączeniu i zatrzymaniu się w korku wchodzi do 95-102, tak wiec na wlaczonej klimie wiatrak ciągle chodzi i schłodza coś, a po wylaczeniu klimy wiatrak zalacza sie w okreslonych momentach...

    czy źle gadam?
    ARrrrr 1 6 6 3.0 V6

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 18:40
  2. Ogrzewanie zaczyna grzec gdy temp osiagnie 80 stopni
    Utworzone przez MichuCiele w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 22:44
  3. temp 130 stopni i nie działa ciepły nawiew
    Utworzone przez miki1464 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 18:23
  4. [146] Zawór na nagrzewnicy - Nie leci ciepłe powietrze przy temp. ponad 80 stopni
    Utworzone przez reebok90 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-12-2010, 09:30
  5. [166] gotowanie temp. ponad 100c
    Utworzone przez maly_swd w dziale 166
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 06-11-2007, 23:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory