Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Jakie najlepsze tuleje wahaczy tylnych?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rolin
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    była AR 166 2.4JTD CF3
    Postów
    371

    Domyślnie Jakie najlepsze tuleje wahaczy tylnych?

    Wiem że temat był wałkowany, jednak tym razem chciałem zapytać tych co już wymieniali tuleje w tylnych wahaczach gdzie kupowali zamienniki i jak się do tej pory sprawują. Na allegro nikt nie podaje producentów ale po wyglądzie można sądzić że jest kilku. Prosiłbym o jakiekolwiek opinie na ten temat. A może ktoś miał do czynienie z produktami z Tedgumu? (Strona główna - TEDGUM-części gumowe,metalowo gumowe,Poduszki silnika,Poduszki skrzyń biegów,Podpory wału kardana,Tuleje wahaczy, dršżków reakcyjnych i inne. (tuleje metalowo-gumowe typu flexi- i silent-block),Gumy stabilizatorów,Górne mocowania amor ).

    pozdrawiam
    R

  2. #2
    lysy1234
    Gość

    Domyślnie

    SIEMA!tez zbieram sie do wymiany tych tuleji (chociaz na pierwszy rzut oka wygladaja calkiem dobrze to jednak skrzypia!!!)slyszalem i czytalem juz duuzo pozytywnych opini o tulejach z Rudy śl!!!mozesz jeszcze pokusic sie o tuleje poliuretanowe(ponoc rewelka-ale tez tylko ze slyszenia!)jednak jest chyba problem z dostaniem ich w Polsce!!!bodajrze od Angoli zamawiane!!!jak znajde linka to ci podesle!!!POZDRO!!!

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rolin
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    była AR 166 2.4JTD CF3
    Postów
    371

    Domyślnie

    z tego co wiem to poliuretany da się założyć tam gdzie są zwykłe tuleje metalowo gumowe, a u nas z tyłu część to tuleje pływające których się raczej żadnym tworzywem nie da zastąpić.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    ja teraz kupiłem na allegro u użytkownika arekautko za 180 zł strona (3 tulejki), niedawno mi przysłał i powiem że wyglądają dosyć solidnie, napisze coś więcej po zapakowaniu ich na swoje miejsce.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  5. #5
    Alfistador
    Gość

    Domyślnie

    Ja tez kupiłem na Allegro, ale od od Amperekauto. Bardzo sympatyczny gość zajmuje się alfami w Warszawie, sam ma Alfę, dużo wie na temat zawieszenia, rozmawiałem z nim już kilka razy i jeszcze ani razu mnie nie miał dosyć i rzeczywiście się zna. Kupiłem u niego też sprężyny na tył i przód producenta D&W, który robi lepsze sprężyny niż monroe czy jacyś tam szwedzi bo są mocniej hartowane z myślą o cięzkim 166 jtd. Oczywiście wszystko będę na dniach montował za jednym razem wtedy odezwę się co i jak. Pozdrawiam

  6. #6
    tunczyk79
    Gość

    Domyślnie tuleje

    witam, Ja również zakupiłem tuleje od arekautko tylko, że otrzymałem tuleje pływającą od wahacza tył inną różni się od oryginału on twierdzi, że to zamiennik i pasuję. czekam na odp. dziękuje.

  7. #7
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Ja kupiłem dwa komplety - trzy tuleje na stronę w tym jedna tzw. wahliwa, ona właśnie najczęściej dostaje luzu i nie jest wciskana w wahacz a w zwrotnicę - czy jak to nazwać.
    Kupiłem na allegro po 200 zł za 3 sztuki ( komplet ) tulejki przyszły w folii bez nazwy producenta. Zmieniłem je w sierpniu 2008r. od tamtej pory przejechałem ok 25-30 tys km i ostatnio stwierdziłem że Alfka nie prowadzi się idealnie więc zacząłem sprawdzać i ku mojemu zdziwieniu mam bardzo duże luzy na owych tulejach wahliwych. Wniosek jest jeden - nie kupię tego dziadostwa z allegro bo to jakaś chińszczyzna nie warta uwagi bo roboty przy tym dużo i zbieżność trzeba ustawiać a wytrzymałość żenująco mała. Z tego co się niedawno orientowałem to wszystkie te tuleje to ten sam szajs. Dzięki temu forum dowiedziałem się iż tulejki wahliwe pasują od mercedesa i tam też szukam ale tylko w oryginale, powinny wytrzymać dłużej. TYCH Z ALLEGRO NIE POLECAM NIKOMU szkoda zachodu.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Jesli chodzi o tulejki to moge potwierdzic (po raz kolejny bo na forum juz bylo) ze szkoda kasy na allegro. Ja sam jezdze na tulejkach z merca o ile sie nie myle 124. Najlepiej wyciagac stare i w sklepie rzucic na lade i poprosic o takie same (wymiary Tak zrobil moj mechanik, choc powiedzial ze gdyby odrazu poprosil o tulejki do alfy byloby drozej! i jak dotad nic nie stuka ani nie puka. U mnie powodem wymiany byl "plywajacy" tył. Tzw "rybia dupa"
    A i moim zdaniem ustawianie zbierznosci jest koniecznoscia po jakiejkolwiek ingerencji w zawieszenie, ale jak ktos lubi survival to moze odpuscic.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    WA
    Auto
    166 3.2 V6 TI
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bedboys Zobacz post
    Kupiłem na allegro po 200 zł za 3 sztuki ( komplet ) tulejki przyszły w folii bez nazwy producenta. Zmieniłem je w sierpniu 2008r. od tamtej pory przejechałem ok 25-30 tys km i ostatnio stwierdziłem że Alfka nie prowadzi się idealnie więc zacząłem sprawdzać i ku mojemu zdziwieniu mam bardzo duże luzy na owych tulejach wahliwych
    Zgadza się kolego, ponieważ sprzedawcy "wciskają" tę tuleję niższej jakości - konkurencyjna cena na allegro.
    Ja poradziłem się sprzedawcy "tanifiat" oraz innego sprzedawcy z allegro i powiedzieli otwarcie, że ta tuleja wahliwa jest niskiej jakości, żeby cena za kpl. naprawczy była niska.
    Dlatego też, polecają tę tuleję wymienić na TRW i wówczas nie ma z tym problemu. Cena podskoczy o 50 zł za kpl., ale jakość o wiele wyższa.
    Co do tulei na ramię krótsze oraz dłuższe to ja mam tuleje Lemforder'a, zatem raczej nie jest to chińska podróbka
    Co do wytrzymałości, to ciężko mi cokolwiek powiedzieć, ponieważ wymiana będzie dopiero na dniach.
    Alfa Romeo 166 3.2 V6 TI

    /Grzesiek

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar mahony2008
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Wałcz
    Auto
    Fiat Stilo 1.9jtd była alfa 166 3.2 TI 2004
    Postów
    166

    Domyślnie

    Ja mam założone poliuretanowe "pawerflex" dwie na dolnym wachaczu i dwie na tym pionowym na zwrotnicach zwykłe pływające i jeszcze na przednich górnych też poliuretany.Przejechałem już kilka tyś km i nie jest żle nic nie pływa ale w lato już było słychać denerwujące skrzypienie na przednich górnych wachaczach!
    mahony2008

Podobne wątki

  1. Jakie tuleje do dolnych wahaczy??
    Utworzone przez master007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-08-2013, 22:51
  2. Tuleje wahaczy tylnych poprzecznych
    Utworzone przez premek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 10:26
  3. Tuleje Wahaczy 147
    Utworzone przez insanekielek w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-04-2013, 14:05
  4. Jakie tuleje do wahaczy?
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 10:34
  5. [147 156 166] tuleje górnych wahaczy
    Utworzone przez Alfista w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 22:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory