Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 62

Temat: 166 3.0 Jednomasa i sprzeglo z gta?!

  1. #31
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubizx Zobacz post
    jednomasa nie powoduję telepania przy ruszaniu czy zmianie biegów
    A dlaczego ma powodować telepanie? Jeśli mi racjonalnie wyjaśnisz dlaczego ma telepać to jutro zrobię wszystkie testy o jakie zapytasz.
    Chyba że chcesz sprowokować trzęsawke silnika na biegu poniżej obrotów biegu jałowego to logiczne że będzie skakać, jak w KAŻDYM samochodzie.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar hubizx
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 3.0 2001r ME3.1
    Postów
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    A dlaczego ma powodować telepanie? Jeśli mi racjonalnie wyjaśnisz dlaczego ma telepać to jutro zrobię wszystkie testy o jakie zapytasz.
    Chyba że chcesz sprowokować trzęsawke silnika na biegu poniżej obrotów biegu jałowego to logiczne że będzie skakać, jak w KAŻDYM samochodzie.
    Właśnie chodzi o określenie tego punktu, w którym pojawi się trzęsawka.

    każdy silnik powoduje powoduje drgania, przy swojej pracy, i nie chodzi tu o drgania całego silnika gdy położymy na nim rękę, a o nie jednostajny ruch obrotowy wału, w dieselach są one największe, dodająć ilość cylindrów nie ważne jaki silnik, sytuacja się poprawia, koło dwumasowe to dodatkowy tłumik drgań, jednomasa jest tylko koło zamachowe bez owego dodatkowego tłumika drgań.
    Piszę dodatkowy bo pierwszy tłumik drgań to sprężyny w tarczy sprzegła.

    Dodatkowo owe drania są największe na niskich obrotach, i dlatego chcąc cokolwiek porównać należy się na nich skupić, stąd pomysł na test o rozpędzeniu auta na wolnych obrotach, w 166 3.0 nie ma najmniejszych problemów.

    Kolejna sprawa to to, że jak jeździmy autami, w aucie, które od początku ma jednomasą to możesz tego nie zauważyć, ja wsiadając do innego samochodu nie jestem nim w stanie jeździć jak 166, gdzie jak pisałem na początku, jeżeli samochód chociaż minimalnie się toczy ruszam z 2'ki, nie ma też najmniejszego problemu wrzucić 2, czy 3 przy 500obr/m i dodać gazu i pojechać bez telepawki (sytuacja nie wymagająca szybkiego przyśpieszenia, np. tocząc sie w korku).

  3. #33
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubizx Zobacz post
    koło dwumasowe to dodatkowy tłumik drgań, jednomasa jest tylko koło zamachowe bez owego dodatkowego tłumika drgań.
    Piszę dodatkowy bo pierwszy tłumik drgań to sprężyny w tarczy sprzegła.
    Błąd, tłumik jest tylko jeden. Albo sprężyny w tarczy, albo dwumasa (do nich tarcze nie mają sprężyn)
    Ten układ nie ma na celu eliminacji drgań silnika, o to dba ilość cylindrów, wyważenie wału oraz koła zamachowego z kołem pasowym, tylko złagodzenie uderzenia momentu w skrzyni biegów dla jej ochrony. Wiesz jak jeździł by samochód z kołami "przyspawanymi" na sztywno do wału silnika?
    Trend pojawił się w erze turbodiesli z wysokim momentem, być może sprężyny w tarczy przestały wystarczać, łamały się lub co innego. Przy "okazji" pojawił się większy komfort tego rozwiązania a że podraża produkcje nie stosuje się go gdzie nie trzeba.
    166 jest limuzyną, do tego drogą więc dołożyli tą dwumasę dla komfortu pewnie bo innego uzasadnienia nie widzę.

    I niech każdy użytkownik sobie odpowie czy drobne różnice w komforcie i odczuciach są warte 2000 zł. Bo od strony technicznej nie ma żadnych dowiedzionych przeciwwskazań.
    Ostatnio edytowane przez slavol ; 05-09-2017 o 10:52
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  4. #34
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jest dokładnie tak jak piszesz to jest tylko dla podniesienia komfortu.

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar hubizx
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 3.0 2001r ME3.1
    Postów
    168

    Domyślnie

    a ja napisałem, że do czegoś innego ?

  6. #36
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To jak nie umiesz puszczać sprzęgła to nawet dwumasa cię nie uratuje. Kup sobie automat. Ja wielokrotnie słyszałem jak znajomi wywalali dwumasy i montowali jednomasowe koło z podatną tarczą. Nigdy nie słyszałem żeby to był jakiś problem. A w benzynie nawet nie da się wyczuć różnicy (co slavol potwierdził). A ty się uczepiłeś jakiś prób i testów. To jakich odpowiedzi się spodziewałeś? Że tak musi być bo silnik z poduszek ci wyskoczy?
    Tu jeszcze na dodatek z dokładnie tą samą jednostką napędową w jednym aucie jest zwykłe sprzęgło a w drugim dwumas. To w ogóle już nie rozumiem po co drążyć temat.

  7. #37
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Co do tego ruszania to o tak jak kolega wyzej pisze sobie mogę ruszać 156 2,5 z jednomasowym. Za to w 166 z założonym jednomasowym (zamiast oryg dwu) - nie wiem czy to z tego powodu - tak średnio, nogą trzeba operować jak chirurg pianista co najmniej, a przy wciskaniu sprzęgła (zmiana 1-2 , 2-3 ) jest jakby przychamowanie silnika. W ogóle gorzej się jeździ.
    Stąd chciałem założyć przy okazji innych serwisów oryginalne dwumasowe , koszty na bok, i co - zonk - nie ma ! Kolejna część, której nie ma.

    Tu moje pytanie - jest do Busso 3.0 V6 (lancia kappa V6 też tam podpisana) - dwumasowe, średnica ponoć taka sama, masa około 12kg. Czy można to zastosować z oryginalnym sprzęgłem do 3,2 do 166tki ? bo czytałem coś o wyważaniu do wału odpowiednim...

  8. #38
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Andrzej, ale pisałem Ci już że nie porównuje się "używek". Nawet dwa identyczne auta będą miały zupełnie inaczej pracujące sprzęgło więc to żaden wyznacznik. Faktem jest to że masa ludzi zmienia na jednomas i nikt nie zgłasza żadnych różnic/problemów.

  9. #39
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ale tu jest coś innego niż "osobnicza zmienność" sprzęgła

    Tak czy siak chciałbym żeby było jak fabryka przykazała (nawet włoska ) i kurcze nie wiem skąd tą dwumasę do 3,2 dedykowaną wziąć i czy może jest to to samo co z 3.0. Jakby ktoś coś wiedział to niech skrobnie !

  10. #40
    Użytkownik Świeżak Avatar hubizx
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 3.0 2001r ME3.1
    Postów
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    To jak nie umiesz puszczać sprzęgła to nawet dwumasa cię nie uratuje. Kup sobie automat.
    Kto, ja ?
    To błysnąłeś wypowiedzią w temacie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Co do tego ruszania to o tak jak kolega wyzej pisze sobie mogę ruszać 156 2,5 z jednomasowym. Za to w 166 z założonym jednomasowym (zamiast oryg dwu) - nie wiem czy to z tego powodu - tak średnio, nogą trzeba operować jak chirurg pianista co najmniej, a przy wciskaniu sprzęgła (zmiana 1-2 , 2-3 ) jest jakby przychamowanie silnika. W ogóle gorzej się jeździ.
    Stąd chciałem założyć przy okazji innych serwisów oryginalne dwumasowe , koszty na bok, i co - zonk - nie ma ! Kolejna część, której nie ma.

    Tu moje pytanie - jest do Busso 3.0 V6 (lancia kappa V6 też tam podpisana) - dwumasowe, średnica ponoć taka sama, masa około 12kg. Czy można to zastosować z oryginalnym sprzęgłem do 3,2 do 166tki ? bo czytałem coś o wyważaniu do wału odpowiednim...
    Dzięki za pierwszą rzeczową wypowiedź, opierającą się na jakichś faktach, testach a nie na stwierdzeniu "że jeździ"

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ale tu jest coś innego niż "osobnicza zmienność" sprzęgła

    Tak czy siak chciałbym żeby było jak fabryka przykazała (nawet włoska ) i kurcze nie wiem skąd tą dwumasę do 3,2 dedykowaną wziąć i czy może jest to to samo co z 3.0. Jakby ktoś coś wiedział to niech skrobnie !
    Nie mam w domu, ale za około tydzień, połtora będę miał dostęp do używanego koła dwumasowego z 166 3.2, mogę sprawdzić numery, zważyć.

Podobne wątki

  1. sprzeglo
    Utworzone przez kamil100293 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 17:51
  2. sprzeglo
    Utworzone przez cinek156sw w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 13:36
  3. sprzeglo
    Utworzone przez zobar26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 23:42
  4. 166 sprzeglo
    Utworzone przez alfista x w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-12-2008, 21:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory