Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 62

Temat: 166 3.0 Jednomasa i sprzeglo z gta?!

  1. #41
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Czyli jak Andrzej pisze że czuje różnicę na jednym aucie ze starym sprzęgłem to jest sensowna wypowiedź. A jak slavol powtarza kilka razy że nie czuć różnicy na kilku autach (w dodatku to samo można wyczytać w necie) to już nie jest rzeczowa wypowiedź??? hubizx nie pierwszy raz bez sensu piszesz

  2. #42
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubizx Zobacz post
    Kto, ja ?
    To błysnąłeś wypowiedzią w temacie

    - - - Updated - - -



    Dzięki za pierwszą rzeczową wypowiedź, opierającą się na jakichś faktach, testach a nie na stwierdzeniu "że jeździ"



    Nie mam w domu, ale za około tydzień, połtora będę miał dostęp do używanego koła dwumasowego z 166 3.2, mogę sprawdzić numery, zważyć.
    No, nie przeceniaj moich obserwacji to jescze nie testy, wiem że jest zamontowane nie to co fabrycznie (choć o ile wiem to zamachowe było używane fakt, ale sprzęgło nowe ) . Teraz jak wiem że to jednomasowe jest lżejsze to coraz bardziej stawiam na to że te odczucia to może byćwpływ niższej wagi zamachowego koła. Bo jak jescze można wytłumaczyć "przyhamowanie" (cudzysłów bo to nie hamowanie stricte silnikiem bo odłączony, ale takie "lecenie głowy do przodu" przy wciśnięciu sprzęgła - więc puszczanie tu nie ma wpływu, a wciskam szybko ). Tak jakby to szybciej schodzące z obrotów (bo lżejsze) koło zamachowe przyhamowywało swoją mniejszą bezwładnością.
    Do tego się dołączać mogą powodowane takimi szarpaniami jakieś luzy na przegubach czy inne.
    Z tym że z dwumasowością by to nie było związane tylko ze zbyt niską masą po prostu. Tak jak do sportu się robi lżejsze koła, żeby się szybciej wkręcał silnik ale ma to minusy z mniej płynną zmianą biegów w cywilnej jeździe.

    Te numery jak najbardziej poproszę ! co do ważenia - te 12kg około tu i w innych źródłach padało to raczej tak jest.
    Natomiast to wyważenie mnie frapuje, coś GrzesiekK ostatnio o tym pisał.

  3. #43
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Teoretycznie nr OE to:
    - nówka 60676141
    - odnowione 71787807

    To pierwsze wyrzuciło mi gdzieś w Krakowie za 3,5k pln
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  4. #44
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Tak jakby to szybciej schodzące z obrotów (bo lżejsze) koło zamachowe przyhamowywało swoją mniejszą bezwładnością.
    Nie znamy rozłożenia tych mas na obwodzie, więc porównanie samej wagi kół może nie być tak oczywiste.
    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Natomiast to wyważenie mnie frapuje, coś GrzesiekK ostatnio o tym pisał.
    Koło jedno masowe powinno pochodzić od tej samej pojemności silnika, jest wyważone do wału a ten ma inne wykorbienia w każdej pojemności. Nie bez powodu można je montować w jednej pozycji.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #45
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Nie znamy rozłożenia tych mas na obwodzie, więc porównanie samej wagi kół może nie być tak oczywiste.

    Koło jedno masowe powinno pochodzić od tej samej pojemności silnika, jest wyważone do wału a ten ma inne wykorbienia w każdej pojemności. Nie bez powodu można je montować w jednej pozycji.
    GrzesiekK pisał że powinno być wyważone na 'zero' jeśli dobrze zrozumiałem czytając . Wtedy tego "problemu" by nie było. Że co innego koło pasowe.
    Tanifiat sądzi, że _raczej_ od 3,0 będzie to samo co do 3,2. No mogę zwrócić niby jakby co, ale co z tego jak będzie rozbabrane wszystko i skąd wówczas wziąć właściwe ? , tego za 3,5 tys też nie widzę [MENTION=5374]danus77[/MENTION] - gdzie to znalazłeś ? bo może się okazać niedługo że to okazyjna cena , skoro ich nie ma
    (do 3,0 mam ofertę niewiele taniej. jedno od 3,2 niby na allegro - sprzedający 'carenzo' , nie wiem, jakieś podrdzewiałe a i tak tysiąc zł kosztuje).

  6. #46
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION] wg Epera do 3.0 jest inne koło zamachowe/dwumasowe niż do 3.2
    Mi wyskoczyło tutaj, ale czy dostępne to już nie dzwoniłem:
    http://automor.pl/?CartRemove=606761...&PriceName=ALL
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    GrzesiekK pisał że powinno być wyważone na 'zero' jeśli dobrze zrozumiałem czytając . Wtedy tego "problemu" by nie było. Że co innego koło pasowe.
    Tanifiat sądzi, że _raczej_ od 3,0 będzie to samo co do 3,2. No mogę zwrócić niby jakby co, ale co z tego jak będzie rozbabrane wszystko i skąd wówczas wziąć właściwe ? , tego za 3,5 tys też nie widzę [MENTION=5374]danus77[/MENTION] - gdzie to znalazłeś ? bo może się okazać niedługo że to okazyjna cena , skoro ich nie ma
    (do 3,0 mam ofertę niewiele taniej. jedno od 3,2 niby na allegro - sprzedający 'carenzo' , nie wiem, jakieś podrdzewiałe a i tak tysiąc zł kosztuje).
    Producent przewidział dla każdej pojemności dedykowane kolo zamachowe. Koła pasują mechaniczne ale wywazenie jest tylko do jednej pojemności. Wszytkie koła zamachowe w busso mają przeciwwagę dlatego nie są zamienne. Pytanie tylko co się stanie jak zmienimy? Sam mam zamach ze 156 2.5 w 3.0. Jeździ normalnie tylko na wolnych obrotach czuć drgania silnika a nie było tego na dwumasie. W następnym modzie wywaze wal z jednomasą wtedy zobaczę czy się poprawi. Problem z wywazenie jest taki rzeczy potrzebne jest wszystko z silnika co się porusza tj wal z kolami i korbowadami, tlokami,pierscieniami,panewkami.
    Moje Alfy
    AR 166 Sportronic LPG, 2.5 24v
    AR 166 3.0 Sportronic
    AR 166 Manual 3.0 => swap r5 q4
    AR 164 3.0 24v, Q2, Motronic ME 2.1, ABS+EBD, 6speed
    Gtv_Spider 2.0=> swap 3.0 24v

    Oraz
    Delta III 1.75 k04
    Espace IV 3.5

  8. #48
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Dziękuję za opinie i wskazówki!
    No cóż, mieszane są te opinie. Wg 'tanifiat' - to od 3.0 różni się od 3.2 kołem fonicznym (do tego może właśnie mieć znaczenie sposób mocowania na wale ?) i stąd inny numer części. Może tak być. GrzesiekK uważa także że może być to od 3.0. I wg taniegofiata- ponoć to samo było stosowane w Gtv 3,2. Wyjścia nie mam za bardzo.
    Ciekawe na co jeszcze trzeba będzie polować, żeby dorwać oryginalne zanim się skończą części na amen.

  9. #49
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar4me Zobacz post
    Problem z wywazenie jest taki rzeczy potrzebne jest wszystko z silnika co się porusza tj wal z kolami i korbowadami, tlokami,pierscieniami,panewkami.
    Po co bawić się w wyważanie jak można poświecić znacznie mniej czasu na szukanie jednomasu pod 3.0, takie koło występowało w pierwszych GTV 24v, mamy tam to co potrzeba czyli jednomasowe koło z wieńcem czujnika położenia wału, który znajduje się przy skrzyni. Koło można powiedzieć biały kruk ale do zdobycia.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  10. #50
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No to bialy kruk czy jest - i gdzie?
    A pasuje do tego sprzeglo dla 166 3.2 ?

Podobne wątki

  1. sprzeglo
    Utworzone przez kamil100293 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 17:51
  2. sprzeglo
    Utworzone przez cinek156sw w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 13:36
  3. sprzeglo
    Utworzone przez zobar26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 23:42
  4. 166 sprzeglo
    Utworzone przez alfista x w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-12-2008, 21:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory