Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: 166 koszt eksploatacji

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Twiti2
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Legionowo
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,0 V6 226KM +LPG, 10.1999r. ZF4HP20, paint-VULCANO NERO
    Postów
    122

    Domyślnie

    U mnie spalanie w trasie ostanio wyszło 9,0 przy prędkościach 90/80 a jak do 140 to dycha, po mieście kiedy ruszam się na odcinkach 2-5 km to spalanie dochodzi do 20 ale normalnie to górna granica około 18. Jeżdże na lPG wiec dla mnie to pikuś i nie narzekam. Jest OK.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Piszczyk
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Auto
    AR166 2,5 / DELTA I 1,6 GTie / Thesis 3,0 V6 / HILUX 3,0 / Thema 2,8 PRV
    Postów
    132

    Domyślnie

    inne pytanie
    szukasz samochodu klasy 166
    ale czy na pewno akurat AR166?
    sam mojej alfy nie zamienił bym za nic ( no może tylko na themę 3.0 SW albo 8.32 ewentualnie dołożył bym koników ... )
    ale nikomu 166 nie polecę do zakupu
    dlaczego?
    brak części / brak mechaników / brak autostrad ...

    jako podstawowy samochód w rodzinie... średnio - moja żona nie chce tym jeździć (co innego 147), desek i szpachli nie wrzucę do bagażnika itd...

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Malamut
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    alfa 166 3.0 24V6
    Postów
    64

    Domyślnie

    Jak nie ma części co ty gadasz ? Cała zawiecha całe hamulce części silnika wszystko jest dostępne tylko trzeba mieć dobrego sprzedawcę ... co do mechaników to jak nie masz do roboty skrzyni albo elektryki to wszystko idzie zrobić samemu nie ma z tym zbyt dużego problemu
    Jest do samochód godny polecenia ładny wygodny szybki czego chcieć wiecej a jak chcesz włożyć szpachle deski to faktycznie lepiej jakieś sw...

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Bzdura, deski wejdą bez problemu, jest przecież rękaw na narty, a i bagażnik dachowy z boxem można kupić

  5. #15
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Malamut, "całe" zawieszenie to nie tylko wahacze i łączniki. Jest tego dużo, dużo więcej i niektóre elementy są już niedostępne w normalnej dystrybucji i trzeba kombinować. A że 166 aż tak dużo nie było i nie są popularne nie ma co liczyć na poprawę sytuacji. Podobnie jest z resztą. JTD to chyba jedyna część wozu do której części są w miarę normalnie dostępne. Ale JTD było dużo i montowano je nie tylko w 166. Z V6 już podobno gorzej, a 2.0 TB to każdy wie jak sytuacja wygląda.

    Ja bym 166 polecił na co dzień komuś, kto będzie tego wozu używał zgodnie z przeznaczeniem - do jazdy na trasach (niekoniecznie autostrady) i tylko komuś, kogo stać jest na utrzymanie nowego(!) wozu tej klasy. Jeżeli ktoś ma kasę na serwis współczesnego Merca klasy E (niekoniecznie zakup, ale serwis) to poradzi sobie z utrzymaniem 166. W innym wypadku będą problemy i pojawi się kolejna forumowa perełka z felgami i światełkami ale degradującą mechaniką.

    Za to jak ktoś chce wozu na dojazdy 10km do pracy, rozwożenie dzieciaków po przedszkolach czy podrzucanie ziemi na działkę to faktycznie wiele sensu te samochód nie ma.
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 13-09-2017 o 07:13

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Malamut
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    alfa 166 3.0 24V6
    Postów
    64

    Domyślnie

    Akurat robiłem w wakacje całe zawieszenie kompletne nie było problemu z zakupem ... co do serwisu żyjemy w Polsce gdzie są Janusze i nie znają się na tych samochodach nawet są ludzie na tym forum ponoć fachmany robią tylko alfy co to oni nie są A nie potrafili zdiagnozować usterki od razu że trzeba kupić to i to nie patrząc na samochód jak.mialem problem z przepustnica a wystarczyło wymienić masę... oni powinni od tego zacząć no ale lepiej powiedzieć że trzeba komputery wymieniać że gdzieś jest kabel utleniony .... już kompletnie nie wierzę żadnemu fachowcowi od razu chcą kasy

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    No widzisz, a jak paru egzotycznych gadżetów do zawieszenia nie mogłem nigdzie w Polsce dostać, a zrobiłem dosłownie całe, do ostatniej gumki i śrubki

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Malamut
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    alfa 166 3.0 24V6
    Postów
    64

    Domyślnie

    To co to za egzotyczne gadżety?

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Egzotyczne w sensie nieczęsto kupowane: niektóre śruby (owszem, wymieniałem na ori ), mocowania amorków z tyłu, odboje i osłony amortyzatorów (akurat nigdzie w PL nie było), tylna belka - tuleje są teoretycznie niewymienne więc powinno się wymieniać całą belkę (normalne że wsadziłem tuleje od jakiegoś innego wozu, chodzi o zasadę ).

    Z innych rzeczy: jak kupiłem Paskudę to nie mogłem dostać np. lamp tylnych. Nowych nie ma i uj, polskie ASO nie ma kompletu, sprzedawcy spoza ASO nie mają. Nawet teraz ciężko byłoby dobrać komplet nowych, chociaż na ebayu się pojawiają.

    Teraz jak zbierałem graty do lakierowania to musiałem się nawalczyć żeby dostać komplet spinek do listw dachowych. Nie ma, nikt nie robi zamienników, w ASO są resztki i nie dobierze się całego zestawu. Trzeba szukać za granicą. Takich pierdół jest sporo. Przegub wewnętrzny do JTD - teoretycznie nie ma bo jak z tulejami belki: nie przewidywali wymiany. Cała półoś kosztuje chore pieniądze. Ksenony nowe - w PL chyba nie ma. Za granicą też kiepsko z dostępnością, a jak są to cena w kosmos. Fakt, że eksploatacyjne rzeczy są i są stosunkowo łatwo dostępne.

  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie przesadzaj. Większość tu zdaje sobie sprawę że nie jesteś pod tym względem do końca normalny że chcesz kupować do pełnoletniego auta nowe oryginalne ksenony 166 da się jeszcze normalnie bez przeszkód eksploatować. Nawet jakby większość wymienionych przez Ciebie części była nadal dostępna to jest bardzo droga i i tak potencjalnemu użytkownikowi to nie jest zupełnie potrzebne - każdy normalny kupi używkę. Tak obiektywnie rzecz biorąc jest raptem kilka części które przydałyby się nowe a nie ma. Ale oczywiście nie jest to konieczne, można kupić używkę. Przykładem jest np gniazdo amortyzatora czy belka pod chłodnicą. Ale ilu to robi? Nie dajmy się zwariować. A z części eksploatacyjnych (tych co się faktycznie wymienia i jest to normalne) dostępne jest wszystko.

Podobne wątki

  1. 166 koszty eksploatacji
    Utworzone przez Piotr83 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 15:10
  2. koszta eksploatacji
    Utworzone przez Archangel1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 10:33
  3. Koszty eksploatacji GT 3.2 V6
    Utworzone przez bat25 w dziale GT
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 07:13
  4. 155 2.5 V6 - koszta eksploatacji
    Utworzone przez amigas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 29-10-2007, 18:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory