Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Podświetlanie wyświetlacza ICS - problem

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie Podświetlanie wyświetlacza ICS - problem

    Witam, mam problem z wyświetlaczem ICS - nie reaguje na zmiane natężenia podświetlania - wyświetla z maksymalną wartością - w nocy dość mocno to razi w oczy. Zepsuło się podczas wymontowania panelu ICS przedniego, już wcześniej był z tym problem ale pamiętam, że czyściłem styki na taśmach i zadziałało. Teraz po podpięciu wszystkich taśm, złączy itd. najpierw przestał w ogóle podświetlać, potem z najmniejszą jasnością, teraz z największą. Jestem na 100% pewien że to któraś z taśm - tylko właśnie nie wiem, która za co odpowiada. Jest gdzieś może schemat, lub może ktoś mnie poratuje i podpowie?

    Do panelu idą 2 białe taśmy, jedna łączy się w środku (szersza) a druga z prawej strony (cieńsza) i myślę że to ona może być problematyczna. Dodatkowo są jeszcze dwie wiązki z kablami (po lewej stronie za światła awaryjne, przeciwmgielne) i na dole - za sterowanie klimą. Są jeszcze 2 małe tasiemki zakończone czerwonymi złączami, po lewej i po prawej oraz samo zasilanie z białą kostką na 2 kabelki).

    Takie taśmy szerokei białe idzie gdzieś dostać? 2 lata temu miałem podobny problem jak mechanik mi rozmontował radio - wtedy pamiętam że ucinałem bo były zdezelowane i urwały się wiązki. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, chociaż który z tych kabli odpowiada za siłe podświetlania, dzięki wielkie.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Zerknij czy nie wypadł/przestawił ci się czujnik koło wejścia na kasetę.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    czujnik na 100% jest ok, zepsuło się po odpianniu tych kabelków. może ktoś miałby dokładny opis co za co odpowiada?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f45bb311-6c7d-4de0-ad1e-32f42a2e0196.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	67.5 KB
ID:	234831

    wg mnie najprawdopodobniej ta taśma biała pierwsza po lewej ze zdjęcia, kiedyś miałem w niej podwiniętą jedną ścieżke (dosłownie ułamek milimetra) i też nie działało dobrze podświetlanie (wtedy na minimum). chyba że jednak któryś z innych kabli.
    Dopytuje bo to bardzo delikatna sprawa, całość wchodzi na ultra delikatne zatrzaski, które u mnie są już nieco wyrobione.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    Panowie, wazna sprawa - czujnik naprawilem - odpowiada za niego ta mniejsza biala taśma. niestety wystrzelił i przepadł mi zatrzask do tej szerszej. Nie działają mi wszystkie klawisze (1-6, trip, main, dark itd). przyciski pokrętła działają, sterowanie klimą także.

    Pytanie - czy szeroka taśma odpowiada za te wszystkei przyciski? jeśli tak to być może problem mam ze stykaniem-musze czymś zastąpić tą małą plastikową część która spina taśme do ICSa (w panelu siedzi normalnie)- macie jakiś patent na to? szukam w sklepach u mnie elektronicznych ale nie mają.
    chyba, ze te klawisze tez osłubują te dwie mniejsze tasiemki z czerwonym zakończeniem?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    dzięki za pomoc Panowie,

    po długich bojach udało mi się to naprawić. tak jak podejrzewałem - winne są taśmy. niestety ta cieńsza jest już fabrycznie zgięta i tam mogą wystąpić jakieś drobne mikropęknięcia które takie problemy stwarzają.

    co trzeba zrobić gdy nie działają przyciski, czujnik światła, ściemnianie ekranu pokrętłem:

    - odłaczyć AKU

    - sprawdzić bezpiecznik za ICS

    - sprawdzić dokładnie taśmy - to jest kluczowe. nawet malutkie wyszczerbienie jednej ze ścieżek może powodować blokade i brak działania niektórych funkcji.

    - niestety nie udało mi się ustalić na 100% które ścieżki odpowiadają za działanie przycisków ale jest to raczej ta prawa biała taśma.

    i uwaga:

    - przed rozpinaniem taśm gdy robimy to w samochodzie koniecznie podłożyć coś pod ICSa-nawet torbe foliową, niestety czarne zatrzaski bardzo lubią wystrzelić i wpaść w czeluście pod dzignie biegów - nie do odnalezienia. te małe plastiki dość ciężko dostać, w sklepach z elektroniką u mnie w mieście nikt nie miał. zrobiłem samodzielnie cos podobnego.

    - podczas spinania wszystkiego razem też trzeba uważać, bardzo delikatnie składać i kontrolować czy taśmy się nie poluzowały.

Podobne wątki

  1. Podświetlanie ICSa - problem
    Utworzone przez jerry46 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-09-2016, 19:06
  2. ledowe podświetlanie nóg
    Utworzone przez noname w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 01:42
  3. Podświetlanie tablicy rej.
    Utworzone przez jimmy_69 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 13:44
  4. Problem z podświetleniem wyświetlacza o KM
    Utworzone przez Pietras w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 13:57
  5. [145] Podświetlanie bagażnika
    Utworzone przez luis w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-08-2008, 21:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory