Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Czy to lozysko?

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar boney
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 136HP
    Postów
    140

    Domyślnie Czy to lozysko?

    Panowie,
    Pojawił sie jakis niepokojacy halas w mojej 166. Przy rozpedzaniu sie przypomina trochę jakbym mial kapcia, nasila sie i kolo 40-50km/h jest najgorzej a pozniej troche sie oslabia. Lekkie jakby dudnienie z przodu z lewej strony polaczone z szumieniem. Przy skrecaniu w prawa strone oslabia sie troche, skret w lewo nie zmienia nic. Dodam jeszcze, ze czuc mocne wibracje na pedalach i na podnozku.

    Po zdjeciu kola zauważyłem tylko podarta gume od przegubu. Krecac tarcza nic nie slychac.
    Czy to łożysko? A moze cos z opona? Kupilem komplet w tym roku na wiosnę.

    Filmik z dzwiekiem, najlepiej slychac od 22 sekundy.

    https://youtu.be/lrpp9oW08HE

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar andmurbud
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    świetochlowice
    Auto
    156 2.0 TS
    Postów
    264

    Domyślnie

    Podnies na lewarku wrzuc bieg i mozesz posluchac , poszukac.

    - - - Updated - - -

    Na bank to lozysko

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Zazwyczaj jest tak że buczy łożysko które jest obciążane (a to nie pasuje do Twojego opisu). Ale sam miałem niedawno w fiacie taki przypadek że było na odwrót. I wymieniłem nie to co trzeba tak więc z tym na bank to bym nie przesadzał bo koledze nie zapłacisz za błędną diagnozę najlepiej na podnośniku sprawdzić stetoskopem.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar boney
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 136HP
    Postów
    140

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi!

    Marek,
    no wlasnie ten "moj przypadek" jest odwrotny od standardowych, ale ewidentnie slychac halas z lewego przedniego kola (potwierdza to kazdy kto siedzial na fotelu pasazera).

    Domyslam sie, ze jesli juz wymieniac to na cos konkretnego np. SNR? Te ceny czesci do 166 to puszcza mnie z torbami kiedys

    EDIT: Zostalo mi zaproponowane lozysko wloskiej firmy GSP - ktos ma jakies doswiadczenia?
    Ostatnio edytowane przez boney ; 12-09-2017 o 10:23

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Wiesz jak jest z cenami i markami? Kupujesz na co Cię stać. Nie ma jednej jedynej słusznej marki. Jak nie masz kasy kup zamiennik. Każdy ze spokojnym sumieniem (tak samo ja) zaleci najdroższe ale sam czasami kupuję taniochę i nikogo nie pytam o zdanie.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar boney
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 136HP
    Postów
    140

    Domyślnie

    Marek,
    tylko ja mam problem tego typu, ze nie wiem czy stac mnie zeby kupowac tanie zamienniki (if you know what I mean )


    Ale chyba skusze sie na to wloskie GSP, zobaczymy co wyjdzie
    Ostatnio edytowane przez boney ; 12-09-2017 o 10:41

  7. #7
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Zastaw się, a postaw się? Kupujesz to, na co masz pieniądze. Jak nie kupisz na aliexpressie będzie ok. Chociaż to aliexpress to też nie do końca głupi pomysł, przynajmniej kupujesz bezpośrednio od producenta A Chinole robili (robią?) 166 na licencji więc mogą mieć nawet niezłej jakości części.

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar boney
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 136HP
    Postów
    140

    Domyślnie

    Dla potomnych - po wymianie lewego łożyska nastała cisza

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Twiti2
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Legionowo
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,0 V6 226KM +LPG, 10.1999r. ZF4HP20, paint-VULCANO NERO
    Postów
    122

    Domyślnie

    Tu nie ma co dywagować na temat marki części bo nastały czasy że logo firmy produkującej nie jest już bite na części a jedynie dołożona plakietka lub nalpka, spotkałem się wiele razy z przypadkiem żeby nie brać tego TRW bo to podróba, podobny przypadek miałem ostatnio kiedy kupowałem napinacz paska klinowego, kupiłem napinacz firmy DAYCO a po rozpakowaniu się okazało że napinacz był oryginalny FIATA tylko zostały spiłowane emblematy producenta i nabity numer seryjny DAYCO. To samo w tej chwili jest z innym częściami, wahacz dolny do 166 TRW kosztuje w granicach 600 zł a w tej cenie mamy kpl dół i góra firmy FAST który wytrzymuje na razie 30 000 km i dalej czekamy na przebieg po wymianie, biorąc to wszystko na uwagę myślę że mija się z celem zakładanie TRW nie obrażając Marka w wypowiedziach. Każdy orze jak może i najważniejsze jest to żeby bella byłą sprawna technicznie,
    PS. u mnie po wymianie wszystkich wahaczy z przodu na FAST też jest skrzypienie ale tylko rano na zimnym przez trzy skrzyżowania a potem cisza jak makiem zasiał, co do przebiegów zobaczymy. Narazie nie widziałem żeby ktoś się wypowiedział po wymianie wahaczy wszystkich na TRW powiedział dokładnie ile ten kpl wytrzymał, Marek dobrze powiedział, każdy zakłada to na co go stać bo bella musi być sprawna a ile co wytrzyma to musimy jeszcze poczekać. Naprawdę spotkałem się już z podróbkami części, to są pieniądze a pieniądze to biznes.
    Ostatnio edytowane przez Twiti2 ; 21-11-2017 o 21:23

Podobne wątki

  1. piasta lozysko
    Utworzone przez javol666 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-05-2016, 10:56
  2. przegub?lozysko?
    Utworzone przez wiertar w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-02-2013, 00:14
  3. [146] lozysko piasty tyl
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 10:43
  4. lozysko
    Utworzone przez teky w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-07-2009, 11:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory