Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: nie wyłącza się wentylator

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa 166 FL 2.4 175km 2004rok/ Stelvio 2.2D 180KM 2017r
    Postów
    10

    Domyślnie nie wyłącza się wentylator

    Witam. Szukałem i przeczytałem wiele postów na ten temat, ale niestety nie znalazłem takiego który by sprawdził się w moim przypadku, otóż mam problem z moją Alfą 166 2,4jtd z 2004 roku, dokładnie chodzi mi o to, że nie wyłącza się wentylator, najgorsze jest to że nie jest to stała usterka lecz częsta, mniej więcej 8 na 10 przypadków. A wygląda to tak, że wentylator od klimy nawet po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyka ze stacyjki ciągle pracuje, ciśnienie w układzie zostało sprawdzone i czujnik też jest ok, komputer po podłączeniu nie wyświetla żadnych błędów, wadliwy przekaźnik F został wymieniony na nowy i przy okazji również przekaźniki B i H. W czym może leżeć przyczyna i w jaki sposób można to sprawdzić, bo prowadzić do elektryka który metodą prób i błędów wymieni mi pół auta to mija się z celem. Proszę o pomoc, męczę się z tym problemem ponad dwa tygodnie, spece od klimy odsyłają do mechanika, mechanik do elektryka, a elektryk rozkłada ręce i niema pomysłu co z tym zrobić, a mi też już pomysły się kończą

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Przekaźnik w lewym nadkolu sprawdzony?

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa 166 FL 2.4 175km 2004rok/ Stelvio 2.2D 180KM 2017r
    Postów
    10

    Domyślnie

    jeśli chodzi o tą skrzyneczkę z przekaźnikami pod maską po stronie kierowcy to tak, wymienione zostały przekaźniki F B i H

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Oki. Wentyle chodzą na 1 biegu czy na 2 ? Tylko na odpalonym silniku, czy na zgaszonym też ?
    Zresztą na którym by nie chodziły, to mamy tak:
    Przekaźnik j30 - 1 bieg obu wentylatorów
    Przekaźniki T6 i T7 - 2 biegi wentylatorów
    I teraz, przekaźniki mają stały + a sterowane są masą. Prawdopodobnie masz problem z uszkodzonymi kablami od ecu do skrzynki. Ale zanim zaczniesz grzebać, to podłącz kompa izobacz jaką temperaturę silnika widzi ECU, bo jak będzie problem z czujnikiem temperatury, to wentyle też cały czas pracują. Nie sugeruj się wskazaniem na liczniku, bo czujnik jest 2-obwodowy. Jeden obwód na wskaźnik na liczniku i 2 obwód dla ECU.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wentyle.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	51.5 KB
ID:	235140
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa 166 FL 2.4 175km 2004rok/ Stelvio 2.2D 180KM 2017r
    Postów
    10

    Domyślnie

    raczej na pierwszym ale tylko jeden ten po stronie pasazera sie zacina, ten po stronie kierowcy dziala jak nalezy. Chodzi na odpalonym i jak zgasze silnik to wentylator nadal pracuje i wylacza sie dopiero gdy wyciagne ten glowny przekaznik od wentylatorow i po ponownym wlozeniu odpala dopiero gdy uruchomie silnik. Lecz dzis nastapila pewna zmiana, a dokladnie to podjechalem do sklepu po zakupy, zaparkowalem i zmilym zaskoczeniem zauwazylem ze po zgaszeniu silnika wylaczyl sie rowniez wentylator, pomyslalem ze pomogla wczorajsza wymiana przekaznika i kontakt spray, ale po wyjsciu ze sklepu podchodze do auta a wentylator jednak zaczal pracowac mimo wylaczonego silnika, zamknietego auta i braku klaczyka ktory byl w mojej kieszeni, nie bylo mnie doslownie kilka minut

    - - - Updated - - -

    raczej na pierwszym ale tylko jeden ten po stronie pasazera sie zacina, ten po stronie kierowcy dziala jak nalezy. Chodzi na odpalonym i jak zgasze silnik to wentylator nadal pracuje i wylacza sie dopiero gdy wyciagne ten glowny przekaznik od wentylatorow i po ponownym wlozeniu odpala dopiero gdy uruchomie silnik. Lecz dzis nastapila pewna zmiana, a dokladnie to podjechalem do sklepu po zakupy, zaparkowalem i zmilym zaskoczeniem zauwazylem ze po zgaszeniu silnika wylaczyl sie rowniez wentylator, pomyslalem ze pomogla wczorajsza wymiana przekaznika i kontakt spray, ale po wyjsciu ze sklepu podchodze do auta a wentylator jednak zaczal pracowac mimo wylaczonego silnika, zamknietego auta i braku klaczyka ktory byl w mojej kieszeni, nie bylo mnie doslownie kilka minut, czujnik raczej dobry bo po podpieciu do kompa temperature pokazuje odpowiednia (ta sama co na wskazniku)

Podobne wątki

  1. [159] Nie wyłącza się wentylator chłodnicy pomimo wyłączenia śilnika
    Utworzone przez lucek_lukasz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-10-2016, 19:34
  2. [159] Wentylator chłodniczy nie wyłącza się, działa cały czas ...??
    Utworzone przez lucek_lukasz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 16:31
  3. Wentylator chłodnicy nie wyłącza sie
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 19:29
  4. [155] Nie wyłącza się wentylator chłodnicy
    Utworzone przez bodziok26 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-04-2011, 08:05
  5. [145] 1.4 boxer, nie wyłącza sie wentylator, który przekaźnik.
    Utworzone przez bartek6073 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-06-2010, 22:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory