Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Temat: Wymiana lamp - z xenonów na halogeny

  1. #11
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Będzie legalne bo klosz ma obie homologacje. Ale się nie da przecież przetwornica podaje napięcie chyba kilka tysięcy wolt a nie 12
    Oczywiście zrobić się da wszystko ale przecież jersey nie pyta jak to podrutować tylko czy da się zamienić - nie da się.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Majkelek
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 CF2 `2000
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Będzie legalne bo klosz ma obie homologacje. Ale się nie da przecież przetwornica podaje napięcie chyba kilka tysięcy wolt a nie 12
    Oczywiście zrobić się da wszystko ale przecież jersey nie pyta jak to podrutować tylko czy da się zamienić - nie da się.
    Oczywiście wtedy obejście przetwornicy. No jeśli tak po fabrycznemu, to masz rację

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jeżeli już bym miał to robić to by trzeba było z ksenonów wywalić tylną część obudowy (tą co wygląda na odczepianą) tak żeby zamiast dekla z przetwornicą zamontować dekiel H7. Zmienić oczywiście odbłyśniki na H7. Wtedy przerobić wtyczkę zasilającą lampę z ksenonowej na H7. Wtedy zostawiam silniki z ksenonów, samopoziomowanie i instalację (kwestia tylko tych wtyczek). Ale problemem jest to że ten korpus o którym wspomniałem w ksenonach jest klejony i humanitarnie tego nie otworzysz.

    Druga droga to przełożenie z całymi lampami ale wtedy też musisz zmienić wszystkie wtyczki (też od silników) mieć inne silniki no i instalacja, czyli trochę prucia (instalcja samopoziomowania). Nie wiem ile tu bedzie roboty bo nie przerabiałem.

    Ale tak czy siak trochę porzeźbić trzeba

  4. #14
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Przekładać będę całe lampy. Do przerobienia w takim razie wtyczki wejściowe do lamp i te od silniczków. Będę musiał chyba poszukać schematu instalacji i zobaczyć jak tam jest że sterowaniem lampami. Ciekaw jestem czy pokrętło jest połączone tylko z komputerkiem pod kierownicą i potem do lamp czy jeszcze jakoś inaczej? Bo poziomowanie ksenonów jest przez przetwornice?

    Nowych wtyczek pewnie nie kupię osobno? Czy są jakieś uniwersalne jak te molexy od przetwornic?

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Przekładać będę całe lampy. Do przerobienia w takim razie wtyczki wejściowe do lamp i te od silniczków.
    I silniczki do kupienia.
    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Będę musiał chyba poszukać schematu instalacji i zobaczyć jak tam jest że sterowaniem lampami
    eLearn - własnie tu może być najwięcej dłubania.
    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Ciekaw jestem czy pokrętło jest połączone tylko z komputerkiem pod kierownicą i potem do lamp czy jeszcze jakoś inaczej?
    Nie byłbym takim optymistą. Jak dobrze pamiętam wypowiedzi osób zakładających ksenony to jest sporo roboty. Nie potrafię teraz znaleźć tematów ani sobie przypomnieć ale chyba się rozchodziło o wymianę kablarni po całym aucie i jakiś komputer do ksenonów. Poziomowanie nie ma chyba nic wspólnego z przetwornicami.
    Może znajdzie sie w tym temacie ktoś kto to przerabiał. Chodzi mi po głowie parę osób "podejrzanych". Chyzioslaff, bussoholik i chyba Alex95 przymierzał się do tematu. Tylko nie pamiętam który.

  6. #16
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie jest dodatkowy komputer od ksenonów, ale nie ma od halogenów. W instalacji od H7 jest tylko ten centralny pod kierownicą. No nic, na razie i tak jej nie mam, będę szukał materiałów i się edukował, może ktoś chociaż rozpoznawal temat i coś podpowie.

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Możliwe, ale pomimo Twojej niechęci do "drutowania" to jednak wydaje mi się najprostszą opcją przeróbki samego źródła światła. Nie łatwa ale jak tak sobie myślę że mam do wyboru męczenie się z przeróbką lamp i wtyczki albo przeróbką połowy instalacji na aucie to wybieram to pierwsze
    P.S. Tak patrzę teraz na ksenon i H7 (mam jakieś tam szczątki) to nawet można by było lampę H7 przerobić pod wtyczkę ksenonową lub z ksenona zrobić "przejściówkę"

  8. #18
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie chce się dowiedzieć czy muszę przerobić połowę instalacji, czy wystarczy końcówki tejże po obu stronach. Drukowanie nie wchodzi w grę. Jak się nie da sensownie, to zostawię ksenony.

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Sama ilość kabli się nie zgadza ale próbuj, może to nie takie trudne, gorzej jakby kabli brakowało

  10. #20
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Jest więcej, więc nie jest źle. Siedzę w CG na tablecie to elearna nie odpalę, ale może uda się znaleźć schemat pdf. Danus niestety na chomiku ma tylko od biksenona z FL.

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. wymiana żarówek - halogeny - AR 147 2005 r. FL
    Utworzone przez vincaa w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-08-2015, 19:15
  2. Wymiana xenonów oraz ich zakup Alfa 166 2.4 JTD 2002 r.
    Utworzone przez Niziu23 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-05-2012, 08:39
  3. [145] Wymiana lamp.
    Utworzone przez Wiciu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 11:52
  4. Wymiana lamp przednich
    Utworzone przez 303 suto w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 22:03
  5. Wymiana lamp
    Utworzone przez Bond_krk w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 14:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory