Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Wymiana lamp - z xenonów na halogeny

  1. #1
    jersey
    Gość

    Domyślnie Wymiana lamp - z xenonów na halogeny

    Po pierwsze:

    - wiem, że ksenon daje więcej światła
    - wiem, że halogen w 166 jest taki sobie
    - tak, moje lampy są regenerowane i dobrze świecą
    - tak, moje żarniki to firmowe, prawdziwe Osramy 4250K i dobrze świecą
    - tak, mam dobrze działające przetwornice
    - i tak dalej.

    Na razie rozpoznaje temat, zastanawiam się czy odnowić układ ksenonów czy zamienić na halogeny. Także prosiłbym o nie tłumaczenie mi że taka zamiana nie ma sensu. Ja sam ze względów fizjologicznych wolałbym H7 bo ksenony w nocy strasznie męczą mi oczy, zwłaszcza na mokrym. Jak pada, a nie muszę to nie jadę. No ale jeżeli przeróbka to będzie zbyt duże druciarstwo to odpuszczę i zrobię kseony.

    Generalnie co jest potrzebne do zmiany ori ksenonów na halogeny tak, żeby było legalnie i porządnie? Nowe lampy, przełącznik z regulacją wysokości. Coś w wiązkach jest inne, czy podłączenie jest p&p? Komputer jest taki sam i wystarczy wyłączyć opcję ksenonów, czy też potrzebny nowy? Wiem, że ksenony mają osobną jednostkę sterującą - wystarczy odłączyć i odkręcić czy potrzebna jest dodatkowa? Jakieś dodatkowe okablowanie?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jesteś drugą osobą na forum która o to pyta w sensie w całej historii ale nie pamiętam co tam pisali na temat wiązek. Ja tylko dopiszę że H7 świeci tak samo dobrze, tylko światłem o mniejszym natężeniu. Dlatego jeżeli ksenon Cię męczy (a wiem o czym piszesz) to z nowych H7 będziesz bardzo zadowolony.

  3. #3
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Widziałem ten temat, ale nic konstruktywnego poza gościem od GT który coś ciął ale GT to nie 166. Na oko wtyczka w lampę jest taka sama w ksenonie i halogenowej, ale na oko chłop w szpitalu umarł.

    Poszperałem trochę i wg EPER komputer świateł jest wspólny, główna wiązka na przód chyba też, opisali to tak, że wyglądało iż ma tylko dodatkowe elementy dla ksenonów i webasto. Jak ją odzyskam będę musiał sprawdzić czy jest końcówka na regulację położenia świateł gdzieś schowana. Jak jest to krok do przodu, ale jakoś wątpię. Wtyczki od silniczków sterowania to też pytanie chociaż powinny być identyczne - w końcu mają to samo zadanie. No, ale to Włosi że tak po Andrzejowem zamarudzę

    Reszta to nadal otwarty temat. Prawdę mówiąc chciałbym to ogarnąć przed zimą żeby mieć już albo 100% sprawne ksenony, albo nowe H7. Także panowie, wszelkie informacje mile widziane

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    To w halogenach nie można mieć samopoziomowania?

  5. #5
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    W halogenach nie ma samopoziomowania. Masz staromodne pokrętło w kabinie którym ustalasz położenie reflektorów w zależności od obciążenia.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Chodziło mi o to, czy nie można zaadoptować samopoziomowania do halogenów. Silniczek jest inny?

  7. #7
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Jest inny, ale czy nie dało by się zaadaptować to nie wiem. Ja chciałbym mieć po prostu maks zbliżone do oryginału i legalne - dlatego jeżeli będę zmieniał to chcę zamontować normalne sterowanie.

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie da się. Wtyczki są inne. Silniki inne. I uprzedzę pytania - silników nie da się pomylić/zamienić

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Majkelek
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 CF2 `2000
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Nie da się. Wtyczki są inne. Silniki inne. I uprzedzę pytania - silników nie da się pomylić/zamienić
    A jakby zmienić odbłyśniki, (bo one mają mocowanie żarówki?), na takie ze standardowej H7 i zamontować do lampy ksenonowej? To chyba sterowałoby po prostu jakby ksenonem, ale byłaby to żarówka H7.

  10. #10
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Ale to by było nie legalnie, a ja chcę na legalu

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. wymiana żarówek - halogeny - AR 147 2005 r. FL
    Utworzone przez vincaa w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-08-2015, 19:15
  2. Wymiana xenonów oraz ich zakup Alfa 166 2.4 JTD 2002 r.
    Utworzone przez Niziu23 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-05-2012, 08:39
  3. [145] Wymiana lamp.
    Utworzone przez Wiciu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 11:52
  4. Wymiana lamp przednich
    Utworzone przez 303 suto w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 22:03
  5. Wymiana lamp
    Utworzone przez Bond_krk w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 14:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory