Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Przywitanie i od razu problem z przyciskiem otwierania bagażnika...

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Viper 2000HP
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Kampinos
    Auto
    AR 166 2.5 V6 1999r.
    Postów
    12

    Question Przywitanie i od razu problem z przyciskiem otwierania bagażnika...

    Witam,
    Jestem tu nowy (chociaż z Wariatką męczę się od ponad roku), więc z góry proszę o wyrozumiałość.
    Wiele już dzięki Wam naprawiłem w tych moich zwłokach (dosłownie, bo zajeżdżona była/jeszcze trochę jest niemiłosiernie), ale teraz stanąłem i walę głową w mur - sam nie ogarnę o co chodzi.
    Zgodnie z manualem z 'Zrób to sam' zainstalowałem uniwersalny sterownik centralnego zamka i wszystko działa oprócz klapy. W sumie od momentu zakupu działało tylko otwieranie mechaniczne z kluczyka, bo przycisk nawet po wymianie nie daje znaku życia i jakoś z tym żyłem, ale teraz już zaczęło mnie to irytować i muszę problem rozwiązać.
    Po kolei:

    -przycisk po podmianie na inny nie reaguje,
    -kostka do niego idąca pokazuje zerowe napięcie w każdej możliwej konfiguracji jej użycia,
    -ponoć podanie masy na fioletowy przewód powinno otworzyć bagażnik, ale u mnie to nie działa,
    -wydaje mi się, że w nawiązaniu do powyższego nie działa również otwieranie z pilota (tego dołączonego do centralnego zamka, bo osobiście posiadam tylko jeden kluczyk, ten czerwony, trójkątny, w którym chyba nie było seryjnie otwierania klapy)

    Tutaj doszedłem do tego, że może padł jakiś bezpiecznik lub przekaźnik tym sterujący (i stąd brak napięcia w kostce-opcja optymistyczna wobec wymiany zamka w klapie...), ale nie potrafię nic z tego zlokalizować. W skrzynce pod kierownicą nic ciekawego nie znalazłem, a w bagażniku mam tylko cztery przekaźniki (od lewej: duży czarny, dwa małe różowe i największy szary - sorry za beznadziejny opis...nie znam się na elektryce...) i sparowane z nimi 4 bezpieczniki (od lewej: 10A, 20A, 25A i 15A), a następnie 3 kolejne bezpieczniki w rzędzie i to wszystko. Nie mam pojęcia co za co odpowiada, bo schemat bezpieczników z instrukcji mam do polifta i tam to jakoś inaczej wygląda. Już miałem kupić obie części AUTOELEKTRO, ale doszedłem do wniosku, że i tak tego nie ogarniam, więc mi się to zbytnio nie przyda.
    Co więcej, nie jestem pewien czy działają wyłączniki światła w bagażniku (naciśnięcie tylko końcówek przy otwartej klapie nie powoduje zgaśnięcia światła w bagażniku, ale/i na zegarach jednocześnie nie pojawia się ikona otwartego bagażnika.

    Jakieś koncepcje? Gdzieś w ogóle jest osobny bezpiecznik i przekaźnik od otwierania bagażnika?
    Sorry za głupie pytania i tłumaczenie naokoło, ale serio elektrycznie praktycznie leżę
    Jak tylko ogarnę bagażnik to muszę wziąć się za tylne drzwi po stronie pasażera, bo centralny w nich nie działa (rygiel przy przekręcaniu kluczykiem CZASAMI tak jakby delikatnie próbował się podnieść, ale przy pilocie jest zero odzewu, a padł na początku tego roku) i tutaj znowu pewnie będę Was gnębił jeśli szukajka czegoś sensownego nie wypluje.
    Z góry dzięki za pomoc i jeszcze raz witam

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Przede wszystkim instrukcje są w przyklejonym HOW TO. Nie otwiera Ci się klapa z pilota bo w ogóle nie otwiera się z przycisku więc nic w tym dziwnego musisz szukać po przewodach co jest nie tak. Zaopatrz się w eLearn i tam są wszystkie schematy. Albo po kabelkach na piechotę. Obstawiam że to jednak walnęło albo w wiązce klapy albo w zamku. Reszta problemów myślę też z tym związana.
    Klapę otwierasz z kluczyka ale elektrycznie czy mechanicznie? Wiesz że lekkie obrócenie kluczyka wyzwala i tak elektryczne otworzenie a dopiero głębsze to mechaniczne przekręcenie zapadki. To też da CI trop co z prądem. Zaopatrz się w to co pisałem i prześledź powyższe tropy.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Viper 2000HP
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Kampinos
    Auto
    AR 166 2.5 V6 1999r.
    Postów
    12

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Klapę otwieram mechanicznie-czuć 'pod palcami' jak zamek zwalnia blokadę i stosunkowo sporo siły trzeba do tego użyć. Czyli fajnie-jak zwykle, tak łatwo nie będzie Zaczynam się przyzwyczajać. Dobra, zasysam lekturę i będę analizował, ale na 99% prąd do zamka nie dochodzi...

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283
    Ostatnio edytowane przez danus77 ; 13-10-2017 o 17:56
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 136 Km 2000r.
    Postów
    133

    Domyślnie

    Zacznij, tak jak wspomniał Marek, od kabli łączących klapę bagażnika z kabiną.
    Otwierasz klapę i po lewej stronie, przy szybie jest gumowy peszel. Ściągnij peszel z kabli i zobacz czy są całe, nie spękane, nie przerwane.
    Jeśli są to połącz wszystkie kable z odpowiednikami kolorystycznymi i będzie ok.
    To na 99% przyczyna twojego problemu, zacznij od tego.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Viper 2000HP
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Kampinos
    Auto
    AR 166 2.5 V6 1999r.
    Postów
    12

    Domyślnie

    Dobra, piwo dla Panów, bo rzeczywiście tylko dwa kable były nieruszone w wiązce, 3 były odarte z izolacji, a reszta rozerwana Przy okazji odzyskałem lewe przeciwmgielne
    Dziękuję

    No to lecimy dalej...

    1.Jutro drzwi prawe tył i niedziałający centralny - jest szansa na podobną akcję, czy raczej nastawiać sie na zabawę z zamkiem?
    A może olać i od razu kupić używkę zamiast reanimowac trupa, który notabene jeszcze 5 dni temu kiedy otwierałem drzwi z kluczyka sam zaczął 'podrygiwać' , ale otworzyć drzwi juz nie dał rady i zaraz po tym przestał reagować...

    2.ABS-błąd z FES'a:
    "0D - Czujnik prędkości (lewy tył) - przerwa - Ogólny 20"

    Sterownik nowy (problemy z prędkościomierzem...) i widzi błąd.
    Najzwyczajniej w świecie uszkodzony kabel???

    3.AIRBAG - błędy z FES'a:
    "19 - Konfiguracja poduszek - Niezgodność - Obecny 118"
    "1A - Kontrolka poduszek powietrznych - Nieznany/Brak zasilania - Obecny 118"

    Sensor/sterownik nowy (używany, bo uszkodzona nagrzewnica zalała centralki...) i nic się nie zmiania.
    Kontrolki od AIRBAGu i ABS świecą od kiedy Wariatkę mam i nic nie mogę z tym zrobić...
    BTW, akumulator nówka, bo wczoraj Bosch 100Ah padł (chyba coś przyduży ten aku był wsadzony?).

    Pomysły?

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    ad.2 - wymienić czujnik (wtyczka przy zejściu nadkola od strony bagażnika przed podstawą akumulatora, po zdjęciu koła czujnik widać (problematyczne jest jego odkręcenie, dlatego trzeba mieć inny sprawny).
    ad.3 - ten "nowy sterownik" pewnie nie od tego modelu (błąd konfiguracji poduszek), wymienić sterownik na identyczny (oznaczenia) jaki był.
    Rada generalna - zaopatrzyć się w instrukcję serwisową np. eLearn - w tematach przyklejonych How tu.
    Ostatnio edytowane przez stanlizak ; 19-10-2017 o 09:33

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Viper 2000HP
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Kampinos
    Auto
    AR 166 2.5 V6 1999r.
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanlizak Zobacz post
    ad.2 - wymienić czujnik (wtyczka przy zejściu nadkola od strony bagażnika przed podstawą akumulatora, po zdjęciu koła czujnik widać (problematyczne jest jego odkręcenie, dlatego trzeba mieć inny sprawny).
    ad.3 - ten "nowy sterownik" pewnie nie od tego modelu (błąd konfiguracji poduszek), wymienić sterownik na identyczny (oznaczenia) jaki był.
    Rada generalna - zaopatrzyć się w instrukcję serwisową np. eLearn - w tematach przyklejonych How tu.
    Ad.2 Ok, kupić nowy.
    Ad.3 Problem jest w tym, że rzeczywiście stetownik jest inny, od 146, żaden na allegro ze 166 nie pasował wtyczką ani ogólnym kształtem...Spróbuję przypiąć stary, może płyn do środka się nie nalał tylko wtyczkę zmoczył i pobrudził...
    Dzięki wielkie za podpowiedzi



    EDIT:
    Ok, pocztyłem trochę, przejrzałem ePER i znalazłem oznaczenia sensorów, które powinny pasować do mojego samochodu tyle, że...
    Jedyny dostępny na allegro to model do wersji z poduszkami bocznymi, a Wariatka takowych nie ma-czy to będzie znowu problem z konfiguracją?

    EDIT 2:
    Właśnie wracałem z roboty i mam nowe cuda wianki
    1.Standardowe 'Momentary conection...' i brak jakiejkolwiek reakcji na przyciski,plus brak temperatury zewnętrznej-jutro sprawdzę bezpieczniki w podszybiu.
    2. Świeci się non stop kontrolka od otwartego bagażnika.
    3.Nie działa w żaden sposób oświetlenie wnętrza.

    Myślicie,że jakaś zależność czy po prostu ma humory?
    Za chwilę bana dostanę za ilość głupich pytań...

    EDIT 3:
    Ok, bezpieczniki sprawdzone w podszybiu, pod kierownicą i w bagażniku-wszystkie ok...(swoją drogą czy bezpiecznik w momencie wpinania może iskrzyć i powodować ruch centralnego zamka w klapie bagażnika, bo takie coś miało miejsce?)
    Z nowości-kontrolka bagażnika zgasła, ale za to nie działają kierunki podczas zamykania/otwierania z pilota...
    Coś się fajnie popierniczyło

    EDIT 4:
    Doszło do poprzednich usterek brak oświetlenia drzwi oraz to, że w momencie zarówno otwierania jak i zamykania samochodu z pilota otwiera się bagażnik(z kluczyka nie ma tego problemu)


    Final EDIT:
    Nie krzyczcie...
    F17, taki tam bezpiecznik, którego jednak nie sprawdziłem, był przyczyną zamieszania...
    Pozostaje kupic czujnik ABS i sterownik Airbag zgodny numerami z moim(tylko weź dostań sterownik do bida wersji bez bocznych airbagów ), skasować błędy, naprawić centralny z tyłu, wymienić calutkie zawieszenie, rozrząd (tudzież swap na 3.2) i układ wydechowy, zregenerować lampy, poddać renowacji skóry i cieszyć się jazdą
    Dzięki za pomoc Panowie i już nie przeszkadzam.
    Ostatnio edytowane przez Viper 2000HP ; 21-10-2017 o 08:49

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-04-2017, 09:26
  2. [159] Linka do otwierania bagażnika
    Utworzone przez marekp1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-05-2016, 21:31
  3. problem z przyciskiem od komputera na manetce
    Utworzone przez QBA_147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 19:16
  4. [159] Problem z przyciskiem otwierającym bagażnik
    Utworzone przez mxsiwek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 05-11-2011, 19:02
  5. Bezpieczniki od otwierania bagażnika
    Utworzone przez Italiano w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-07-2010, 11:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory