Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Odpadła ramka wskaźnika :D

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa 166 2.4JTD 136
    Postów
    2

    Domyślnie Odpadła ramka wskaźnika :D

    Witam, dzisiaj Bella mnie bardzo zaskoczyła otóż odpadła ta aka. chromowana ramka od wskaźnika temperatury. Rodzi się więc pytanie jak ja mam się tam dostać? Po ściągnięciu całego licznika nie ma problemu ze ściągnięciem tej szybki? A może jest jakaś opcja dostać się tam bez wyciągania tego licznika? Byłbym wdzięczny za jakieś info bo niestety nie znalazłem na forum podobnego problemu
    Dodaję zdjęcie dla pewności Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2017-10-18-18-33-40-494_com.miui.gallery.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	52.3 KB
ID:	236513

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Odkręcasz kilka małych śrubek i licznik cały wyciągasz. Nie ma filozofii ani trudności. Ale reszty nigdy nie demontowałem. Jak wyciągniesz licznik to i na resztę pytań znajdziesz odpowiedź

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Viper 2000HP
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Kampinos
    Auto
    AR 166 2.5 V6 1999r.
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdrianAR Zobacz post
    Witam, dzisiaj Bella mnie bardzo zaskoczyła otóż odpadła ta aka. chromowana ramka od wskaźnika temperatury. Rodzi się więc pytanie jak ja mam się tam dostać? Po ściągnięciu całego licznika nie ma problemu ze ściągnięciem tej szybki? A może jest jakaś opcja dostać się tam bez wyciągania tego licznika? Byłbym wdzięczny za jakieś info bo niestety nie znalazłem na forum podobnego problemu
    Dodaję zdjęcie dla pewności Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2017-10-18-18-33-40-494_com.miui.gallery.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	52.3 KB
ID:	236513
    1.Kierownica na max do siebie i w dół.
    2.Imbus podajże 2 lub 2,5 i odkręcasz dwie małe śrubki schowane w otworach na górze ramki. Po ich wyjęciu możesz tytm imbusem zaczepić o otwór i szarpnąć z wyczuciem do siebie, żeby zegary wyskoczyły.
    3.Odpinasz trzy wtyczki (od prawej czarna, niebieska, biała) - miejsca mało-ja połamałem zaczem od czarnej
    4.Trochę kombinacji z wyciąganiem (delikatnym 'łukiem' do góry i wychodzą.
    5.Ramka to kilka (9?) śrubek na mały krzyżak-ramka schodzi i wypadają przyciski od Checka i zerowania kilometrów, ale są tak zrobione, że inaczej ich później nie dasz rady wsadzić więc spoko
    6.Szybka może sama wypadnie (u mnie wypadła, bo już chyba ktoś coś grzebał przy nich-miałem zaczepy ramki połamane...)
    7.Delikatnie możesz też zdjąć piktogramy, żeby się nie ubrudziły, bo...
    8....Bo nie wiem co za przebiegły żartowniś wnętrze zegarów wypaciał ta samą rozkładająca się gumą, która jest na elementach kokpitu i ramce... Ja łapiac szybkę złapałem za wnętrze i musiałem rozkręcać dalej, bo zostały mi ślady palców w środku zegarów.
    9. W przypadku punktu 9 - odkręcasz dwie śruby tylnej obudowy i ją zdejmujesz, a następnie wykręcasz jeszcze jedną znajdująca sie bezpośrednio na płytce drukowanej mniej więcej centralnie na niej (jej mocowanie jest w tym dolnym trójkąciku między prędkościomierzem i obrotomierzem) i schodzi czarna obudowa samych tarcz zegarów.
    10. Ramki to kawałki chromowanego metalu, zamocowane na wcisk w obudowę i trzymaja je tylko plastikowe zaczepy-mi sie prawie wszystkie rozsypały przy tej operacji samoczynnie... Nie pozostało nic innego jak je przykleić (u mnie po pomalowaniu tej obudowy na nowo...) - wziąłem Pattex Total bezbarwny, bo jest przezroczysty i nie rzuca się bardzo w oczy, kiedy się patrzy na zegary (oprócz mnie, bo ja wiem gdzie patrzeć i lekko mnie drażni) Może masz fart i tylko się wpięła?

    I teraz powrót w odwrotnej kolejności

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa 166 2.4JTD 136
    Postów
    2

    Domyślnie

    Dzięki wielkie aż tak dokładnego opisu się nie spodziewałem jutro się za to zabiorę

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 17:33
  2. Podświetlenie wskaźnika paliwa AR 156
    Utworzone przez slider2002 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 08:19
  3. Przekłamanie wskaźnika temperatury
    Utworzone przez smooder w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 31-12-2010, 11:13
  4. Podświetlenie wskaźnika paliwa
    Utworzone przez kasprol w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-12-2010, 14:48
  5. [145] obudowa katalizatora - odpadła
    Utworzone przez aqaz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 13:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory