Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: maglownica kasowanie luzu

  1. #1
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie maglownica kasowanie luzu

    Hejo.


    Panowie czy ktoś to robił w swojej bejbe?
    Jak to ugryżć. Jest śruba zdaje sie na maglu do kasowania luzu.

    U mnie ostatnio podczas dlugggiej trasy zuwazylem delikatny luz na kole kierowniczym.
    Wyglada to tak ze jadac prosto moge bujac kierownica w zakresie ok 1-1,5 cm lewa prawa i auto nie zmienia kierunku jazdy. Dopiero po tym centymetrze czuć opór przekładni i auto skręca.

    Nie jest to jakis wielki luz ale mnie to zaciekawiło. Pytanie czy tak ma być czy to może kolejny raz z nudów szukam sobie roboty

    Wydaje sie ze jakis minimalny luz musi byc na kole kierownicy. A może ma być sztywna i delikatne jej muśnięcie musi zmieniac kierunek jazdy.

    Magiel mam wsadzony z 2007, nic nei puka, nie stuka , nie cieknie.
    [C

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Sprawdź sobie po ściągnięciu koła oraz wybicia końcówki, czy jak przód tył ruszasz czy nie ma luzu czasem na całym drążku.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    KAcu ten magiel co mam to wsadzałem latem u siebie bo stary mi przeciekał i miał luzy. Ten nie ma luzów na listwie, sprawdzałem go przez montażem. Wydawął sie idealny, zero luzów zero wycieków.
    [C

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    KAcu ten magiel co mam to wsadzałem latem u siebie bo stary mi przeciekał i miał luzy. Ten nie ma luzów na listwie, sprawdzałem go przez montażem. Wydawął sie idealny, zero luzów zero wycieków.
    Ale teraz go nie sprawdzales

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaaC Zobacz post
    Ale teraz go nie sprawdzales
    to weźmy hipotetycznie , że nie ma luzów i chce wyregulowac luz na istwie śrubą. Po 10 latach wiadomo listwa juz nie taka jak była nowa i mogło cos sie pojawić delikatnego.
    Robił ktos to?
    A może taki delikatny luz to normalka. Mówie. Nei zwracałem na to uwagi przed pare miesiecy...
    [C

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Raczej tym nie kręć,bo większego bałaganu narobisz.Tym kręcisz wtedy,gdy lastwa,ślimak są po szlifie i na całej długości są w jednakowym wymiarze.Najczęściej wyrabia się właśnie w pozycji na wprost,bo na niej najwięcej jeździsz.Jeżeli ten luz skasujesz,to postanie problem w miejscach,gdzie rzadko pracuje i wtedy może powstać problem z zacinaniem,cięższym kręceniem,brakiem odbijaniakiery i szybszym zużyciu całej maglownicy.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    Tak z innej beczki, ma ktoś koncepcję na to czemu w wspomaganie w jedną stronę działa lżej a w drugą ciężej?

    Robiłem u siebie przekladnie, w sensie wymieniałem uszczelnienia i pierścień prowadzący listwy od strony kierowcy bo miała gigantyczny luz, ale nie mogłem nigdzie dostać zestawu teflonowych uszczelniaczy na zawór redystrybucyjny. Dodatkowo śpieszyło mi się i nie wymieniłem łożyska które siedzi na dole przekładni, trzyma ten mniejszy ślimak połączony kolumną kierowniczą. Tu szukać przyczyny?
    A co do luzu, nie wiem jak ustawić poprawny, policzyłem ile wykręciłęm śrubę od kasowania luzu i wkręciłem ją z powrotem o tę samą ilość obrotów.

    https://www.youtube.com/watch?v=fWuIhqJn8eE

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Piszczyk
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Auto
    AR166 2,5 / DELTA I 1,6 GTie / Thesis 3,0 V6 / HILUX 3,0 / Thema 2,8 PRV
    Postów
    132

    Domyślnie

    a rozbierałeś całość? - w znaczeniu wałek zaworu redystrybucji też?
    jak kiedyś składałem maglownicę od themy to ścięło mi jeden uszczelniacz na zaworze (czyli jedną z 4 czy 5 uszczelek na tym wałku) i du.pa - ze wspomagania nici

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał starykot Zobacz post
    A co do luzu, nie wiem jak ustawić poprawny, policzyłem ile wykręciłęm śrubę od kasowania luzu i wkręciłem ją z powrotem o tę samą ilość obrotów.
    tą srubę sie wkręca żeby skasowac luz? Kojarzysz czy tam jest jakis konkretny rozmiar klucza potrzebny czy jakiś torx. Kurka wodna nie zwrocilem uwagi na to jak wymienialem maglowmnice u siebie. dostep to tej śruby jest w miare ok? da rade to bez opuszczania sanek zrobic? Motogold odradza ale ja musze tem zerknąć bo już nie umiem jechać tym autem i nie myslec o tym...
    [C

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    [MENTION=8469]Masa625[/MENTION] , Z tego co pamiętam śruba jest na klucz 17 i w takim miejscu że powinieneś się dostać do niej z kanału bezproblemowo. Jest tylko w jakiś sposób zaklepana żeby się nie odkręciła, a może zalana jakimś klejem? Już nie pamiętam. W każdym bądź razie dostęp powinien być dość wygodny. Przynajmniej u mnie w V6

    [MENTION=23830]Piszczyk[/MENTION] , właśnie nie rozbierałem tego zaworu, wtedy w ogóle zabrałem się za to od dupy strony, bez przygotowania merytorycznego, wymieniłem to co udało mi się kupić czyli uszczelniacze na listwie plus uszczelniacz na wałku zaworu redystrybucyjnego bo pompowało mi trochę olej do kabiny..

    Generalnie to od początku z samochodem był taki problem, że wspomaganie po nagrzaniu silnika działało słabo, pomagało dodawanie gazu. Pompa ciekła na simeringu wałka, a w zimie potrafiło wywalić płyn przez zbiorniczek. Wymiana płynu nic nie dała więc przyjrzałem się pompie i;

    Wymieniłem uszczelniacz, do tego oring łączący połówki pompy, splanowałem bieżnię wewnętrzną pompy żeby skasować luz który miał 4-5 setek w stosunku do płytek pracujących po bieżni, to byłe według mnie zdecydowanie za dużo.

    Po tych zabiegach pompa działa ciszej, na ciepłym silniku wspomaganie działa, nie ma wycieków i nie wywala płynu. Tylko to wspomagania działa w jedną lepiej w drugą gorzej, więc stawiam że to coś z przekładnią.

    Cały zestaw uszczelek do przekładni kosztuje 250 pln na stronie inter cars, więc nie mało jak na trochę gumek.
    Orientuje się ktoś jak jest to tam poskładane, w sensie pierścienie teflonowe na zaworze i na tłoczysku listwy przekładni?
    Tam jest pierścień i pod nim oring, który go rozpycha? Bo przeważnie w takich układach oring traci sprężystość i parcieje zmieniając się w kawałek plastiku o przekroju kwadratowym, a teflon jest jeszcze w znośnym stanie, po kosztach ktoś tak może się ratować, tylko jak powyjmować te pierścienie bez ich uszkodzenia?

    Jak ktoś jest zainteresowany numerem uszczelniacza pompy czy innymi informacjami z nią związanymi zapraszam do kontaktu.
    Ostatnio edytowane przez starykot ; 17-11-2017 o 18:13

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-03-2017, 12:52
  2. problem nie z a AR- brak luzu zaworowego..
    Utworzone przez puchaty1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 20:36
  3. regulacja luzu w maglownicy
    Utworzone przez Kali_33 w dziale 156
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 12-01-2012, 20:45
  4. [155] Regulacja luzu zaworowego
    Utworzone przez Marian w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-08-2010, 18:51
  5. Regulacja luzu zaworów 2,4 JTD CF2 10v
    Utworzone przez koles_02 w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-05-2010, 14:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory