Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Spalanie Problem z ics

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    92

    Domyślnie Spalanie Problem z ics

    Witam Serdecznie !
    Tak jak w temacie otoz przejde od razu do konkretow mialem walniety zawor egr tzn sterowanie turbiny zamowilem na allegro za 150 zalozylem spalanie dalej pokazywalo po 12-14 l mysle sobie cos nie tak pod kompa podpialem , wiadomo pierw pokasowalem bledy zrobilem 150 km podpiolem spowrotem bledu egr nie ma a dalej pali jak szalona , mialem drugi przeplywiomierz powietrza (nowy) zamiennikk, Podpialem pojezdzilem troszke i dalej to samo i problem pojawil sie na komputerze gdt wchodze na trip odpale silnik przejade kilka metro wywali mi 47 l spalania na 100km i nic sie nie zmeinia zadnych innych wartosci nie ma oprocz czasu pracy silnika tak wyglada to jakby ics sie zawiesil , kleme zdjalem na nic z aku wpisalem oin i daleje to samo , przeplywka wymieniona sterowanie pomy wymienione turbina chodzi jedyny blad jaki wywala to prawy czujnik predkosci na kole i blad u 1600 cos zwiazane ze stacyjka . Ile ja sie juz osiedzialem to masakra bezpiecpieczniki wszystkie sa okej patrzylem pod kiera bagaz pod macha (podszybie) przekazniki tez , sterowanie turbiny wymionione , przeplywmoierz wymieniony a swiruje dalej ten komp mnie martwi dlaczego nie pokazuje rzeczywistych wartosci jak bylo dawniej w trakcie jazdy sie zmienialo a teraz a ni na tescie nie pokazuje ani na continue czy jakos tak , panowie mial ktos z was tak ? ja mam pierwszy raz takie cos , bardzo prosze o pomoc

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ty tak serio wierzysz w to co komputer pokazuje? I dlatego to wszystko wymieniałeś?????
    Zatankuj pod korek kilka razy i wtedy zmierz faktyczne spalanie. A komputer pokładowy to raczej zabawka a nie odzwierciedlenie rzeczywistości.
    Pewnie ICS szwankuje i przekłamuje wartości. To zapewne jego wina a nie jakiegoś osprzętu.
    Ale przede wszystkim kilka baków pod korek i wyliczyć wynik. Dopiero wtedy można podejrzewać jakiś osprzęt i wrócić do tematu.
    Problemów z nieprawdziwym wskazaniem spalania było sporo na forum.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    92

    Domyślnie

    tak bylo zrobione juz ona na serio tyle palila za 50zl ropy przejechalem do pracy 18km w 2 strony czyli 36km i nie bylo paliwa juz braklo mi jak wyjezdzalem z bramy bak sprawdzalem caly , ja nie patrze na kompa ale teraz cuda pokazuje ..

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    1. Nie było grzebane nic w ECU: jakiś program etc ?
    2. Szukaj wycieków
    3. Auto kopci, bo przy takim spalaniu to wręcz powinna się lać ropa z wydechu.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jak tankujesz po 50zł to ja nie wiem jak chcesz spalanie zmierzyć......

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 136 Km 2000r.
    Postów
    133

    Domyślnie

    Za 50 zł to można zrobić 200 kilometrów w trasie przecież. Ustal czy te 50 zł na 36 km to rzeczywiste zużycie paliwa tak jak pisze Marek.
    Jeśli rzeczywiste to twoja Alfa zdecydowanie musi iść na grupę AA (Anonimowych Alkocholików) bo za dużo chla.
    1. Auto nabija przebieg na liczniku?
    Jeżeli faktycznie auto pali tak dużo to sprawdź czy:
    Zaciski hamulcowe ci odpuszczają ? Auto toczy się bez oporu, felgi się nie grzeją? (Może jeździsz na oporze nie odbijających tłoczków). - (Nie twierdzę tylko zgaduję,... jeśli rzeczywiście masz podwyższone spalanie a nie tylko wg błędnego wskazania ics to może to wynikać z oporu toczenia, oporu pracy skrzyni - sprawdź poziom oleju, oporu pracy silnika, nie odbijającego ręcznego to tez opór toczenia. Zgaduję, podpowiadam.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    92

    Domyślnie

    Witam odnawiam temat , otoz tak
    Na panelu pala mi sie 2 kontrolki abs i kontrolka od recznego tyle , chyba ze to nie od recznego taka czewona z ( z jednej srony i z drugiej)
    przy okazji nie chodzi mi licznik , przypomnialem sobie z eja wymienialem przy niej cale zawieszenie oraz dwa tylne lozyska czy te lozyska moga byc przyczyna kupilem na allegro 2 tylne lozyska z piatsa od razu zaminnniki najprawdopodobnije przeplywke zalozylem z drugiej alfy ten sam silnik rok od kolegi ,ma taka sama przeplywka z boscha i na kompie wywala mi to samo egr przeplywomierz oraz predkosciomierz kom wykazal ze nie dzaialaj abs na prawym tyle okazalo sie ze kabel byl zerwany zlutowalem i jets okej al kontrolka dziala co moze byc przyczyna spalanie tak samo duze plai okolo 10-12 l n trasie

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Ja pitole nie da się tego czytać !!!!
    Podłącz kompa i zobacz co boli ABS. Nikt Ci tu nie będzie wróżył. Może czujnik, może sama pompa zdechła a może wtyczka zbadziewiała lub bezpiecznik.
    Jaki to dokładnie silnik jest. Generacji diesli było kilka i różniły się między sobą.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Prawie nic nie zrozumiałem z tego co tam jest napisane

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    Może kolega był na bani jak pisał
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


Podobne wątki

  1. [159] 2.4jtdm Problem z doładowaniem i wysokie spalanie.
    Utworzone przez Gleniu2.4jtdm w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-12-2015, 21:33
  2. Problem komputer pokładowy-spalanie
    Utworzone przez adryś w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 06:59
  3. [145] problem. Spalanie 17litrów i więcej
    Utworzone przez SUICIDE w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 16:53
  4. problem nagle zwiekszone spalanie
    Utworzone przez kogut25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 16:05
  5. Problem z sondą (duże spalanie)
    Utworzone przez Jax1991 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 21:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory