Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: amortyzatory KONI

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie amortyzatory KONI

    witam

    ostatnio moja bella wyraźnie podupadła na trakcji i w zwiążku z tym zrobiłem sobie diagnostykę sprawności amorków :-) wynik masakra
    oryginalne usportowione amory wytrzymały niecałe dwa lata przód mają 52% tył 27%

    w związku z tym chcę nabyć amorki KONI żółte z regulacją twardości tłumienia.
    i pytanie : Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tymi amorami ?

    interesuje mnie techniczny aspekt regulacji twardości amortyzatorów.
    o ile dostęp do górnego trzpienia celem regulacji amortyzatorów przednich nie jest problematyczny i umożliwia on regulację na bieżąco o tyle w tylnej części nadwozia trzpienie amortyzatorów są tak zlokalizowane że w zasadzie nie ma możliwości regulacji twardości.

    jak zatem to zestroić ? pewnie zrobię jakąś trasę z rozmontowanym wnętrzem z tyłu zeby móc na bieżąco kręcić trzpieniem i ustawiać ale boję się że jak już się zdecyduję i złożą mi cały środek to za jakiś czas będe znów chciał zmienic nastawy :-)


    kiedyś występowała seria KONI z regulacją tlumienia umiejscowioną na dole amortyzatora wtedy regulacji można było dokonać w zasadzie po wjeździe na podnośnik lub wczolgując się pod samochód
    teraz tylne amortyzatory posiadają tylko regulację góną oznacza to że każdego rodzaju nastawy wymagać będą każdorazowo demontazu tylnej kanapy, boczków tapicerki słupków tylnych i półki tylnej wraz z roletą oraz maskownic amortyzatorów

    ale chyba mimo wszystko warto

  2. #2
    krzychuk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackalfa166 Zobacz post
    witam


    w związku z tym chcę nabyć amorki KONI żółte z regulacją twardości tłumienia.
    i pytanie : Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tymi amorami ?
    mam za sobą już okolo 20kkm za sobą na regulowanych Koni w 166 a wcześniej 30kkm w GT i 40kkm w Stilo. Imo genialne rozwiązanie. Po zamontowaniu 166 zmieniła się z pontonu w całkiem rozsądnie jeźdżący samochód przy zachowaniu rozsądnego komfortu


    interesuje mnie techniczny aspekt regulacji twardości amortyzatorów.
    o ile dostęp do górnego trzpienia celem regulacji amortyzatorów przednich nie jest problematyczny i umożliwia on regulację na bieżąco o tyle w tylnej części nadwozia trzpienie amortyzatorów są tak zlokalizowane że w zasadzie nie ma możliwości regulacji twardości.
    tylne amortyzatory mają regulację tzw "warsztatową" czyli po demontażu. Ja jeżdżę z ustawieniem na pół gwizdka i dla mnie jest optymalne, jest przyjemnie sztywno ale z zachowaniem sporej dawki komfortu nawet na "18 w lecie i "17 w zimie

  3. #3
    E.T.
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackalfa166 Zobacz post
    Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tymi amorami ?
    Mam u siebie z przodu, z tyłu póki co gazowo-olejowe Monroe po poprzednim właścielu jeszcze, też z tych twardszych. Być może kwestie komfortu sa trochę różne w naszych modelach, no i wszystko zależy od preferencji i kręgosłupa,ale mogę powiedzieć że Koni w ustawieniu "soft" są i tak odrobinę twarsze od obecnych tylnych, a w ustawieniu na połowę robi się już wyraźnie twardo, na dziurach muszę zwalniać a całe auto je jakby elegancko "wybiera", za to ogólnie trakcje ulega znacznej poprawie.bardzo znacznej Nie testowałem nawet pełnej twardości- to już raczej hardkor, na tor i najlepiej mieć rozpórkę, zwłaszcza w leciwym aucie. Jak tylne nawalą to będę polował na koni, bo to faktycznie świetna sprawa.

    Po przesiadce z obecnych poczujesz dużą poprawę nawet na minimum twardości i szybko wyczujesz co z tym dalej zrobić

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Planuje nabyć nowe amortyzatory więc aby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj co polecacie, co odradzacie ?
    Biore pod uwage także bilsteiny lub koni, ale nie wiem czy do nich musze zmieniać też sprężyny ???
    Z góry dziękuje za każdą cenną uwage.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  5. #5
    E.T.
    Gość

    Domyślnie

    do koni z pewnością nie musisz zmieniać sprężyn, no chyba że chcesz dodatkowo obniżyć auto i jeszcze bardziej je usztywnić, ja bym raczej tego nie robił.

Podobne wątki

  1. [GTV] amortyzatory koni sport
    Utworzone przez nix w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-09-2015, 13:23
  2. Amortyzatory KONI STR.T - opinie...
    Utworzone przez tomciuherba w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 11:24
  3. [159] amortyzatory KONI FSD
    Utworzone przez pajak998 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory