Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Nie działające światła Pozycyjne

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    AR 166, 2.4JTD (2001)
    Postów
    10

    Post Nie działające światła Pozycyjne

    Witam wszystkich.

    ALFA ROMEO 166 , 2.4JTD (2001)
    (Dokładnie ta sama co w chłopaki nie płaczą)
    Może tutaj dostanę fachową pomoc

    Od kilku dni zmagam się z usterką i nie mogę dojść co to jest.
    Na początku zaczeło się od wiązki kabli z tyłu coś nie stykało kable się porozłańczały więc sciągnałem Gume i polutiowałem wszystkie na nowo wg odpowiednich kolorów.
    Problem polega na tym za w tym czasie co kable z tyłu klapy zaczeły szwankować to zaczeły mi JAKBY zwierać wszystkie światła pozycyjne Przednie i tylne, oraz lampka na Dashbordzie ze światłami(Zielona ikonka), światła Xenony działają prawidłowo przez cały czas drogowe i kierunki również, wkońcu Zielona lampka zamilkła na wieki a z nią również wszystkie światła pozycyjne z przodu to nic nie szkodzi ale z tyłu wogole nie mam przez to świateł..
    Sprawdziłem bezpieczniki, przekaźniki, ALE NIE WSZYSTKIE!
    nie znam się na tyle aby wiedziec które odpowaidają za światła pozycyjne, Jeśli ktoś podpowie to sprawdze ponownie.
    Kable z tyłu na 90% Podłączyłem dobrze bo gdy zlutowałem wszystkie kable, to Światła pozycyjne jeszze się od czasu do czasu pojawiały migały jakby zwierały , aż wkoncu przestały ale wszystko pozostałe działa i nic nie przerywa.
    Razem z niedziałającymi światłami pozycyjnymi nie działa mi również Podgrzewanie Tylnej szyby ORAZ światła PRZECIWMGIELNE przód i Tył.
    Załączam zdjęcia może ktoś ogarnie co może być nie tak ? albo co sprawdzić jeszcze.
    Czarne przekaźniki wszystkie sprawdziłem i wszystkie działają.
    Nie wiem czy jest to możliwe aby ten zielony duży przekaźnik świateł w połowie zaszwankował ? Bo gdy go odłączyłem to Xenony znikneły gdy podłączyłem xenony wróciły.
    Jakieś pomysły co jak?

    Prosze o wskazówki czego szukać

    Na Grupie na facebooku są dodane zdjęcia pomocnicze.
    Jestem nowy więc nie mogę uploadować zdjęc jeszcze.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Kamil10
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    AR 166 3.0 220KM
    Postów
    153

    Domyślnie

    Co do podgrzewania tylnej szyby to sprawdź w bagażniku po prawej stronie pierwszy bezpiecznik od przodu pojazdu - Bezpiecznik 40A (pomarańczowy)
    "światła pozycyjne Przednie i tylne" z przodu są światła postojowe, o światłach z tyłu mówimy pozycyjne, więc które masz na myśli mówiąc z przodu?

    Jeśli chodzi o światła to do sprawdzenia bezpieczniki pod kierownicą: 1 15A(niebieski-taki powinien być); 5 10A (czerwony); 11 20A (żółty)
    Sprawdź też przełącznik świateł, zdemontuj, przeczyść styki

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SKALPEL_V6
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Jest 166 2.5 V6 - Było : 156 2.4 jtd
    Postów
    49

    Domyślnie

    Dokładnie jak kolega wyżej, u mnie brak pozycyjnych był spowodowany stykami w przełączniku, również z nimi nie działały przeciwmgłowe.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    AR 166, 2.4JTD (2001)
    Postów
    10

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o światła to nie działają mi przednie postojowe, i tylne pozycyjne. Xenony działają pięknie. Światła z tyłu kierunku,Cofania działają. Właśnie mi niedawno padły wszystkie światła Stopu Boczne i Ledowe również.
    bezpieczniki sprawdzone z 5 razy z fachowcem i wszystko Gra w nich... Ikonka od świateł na dashboardzie nie załącza się wogole, ale światła mijania xenony działają po załączeniu przełącznika na pozycje swiateł.

    Przełącznik dokładnie sprawdzony oraz kable w przełączniku... Wszystko chula...
    Przekażnik ta zielona duża skrzyneczka pod kierownicą również sprawdzone, zamówiłem nową podpiełem i wszystko bez zmian...

    Wiązka kabli z tyłu rozebrałem ją ponownie i podłączyłem wszystko ponownie kolorami nadal bez zmian,świateł jak nie było tak nie ma i usterka nie wykryta....

    Zastanawia mnie jedno, światła stopu mi ostatnio padły jak się jakiś kabel od lutów oddzielił we wiązce, ale po zalutowaniu nie wróciły światła, więc może żarówka od stopu padła podobno wtedy wszystkie nie działają...

    Czy może być tak również z pozycyjnymi? że jak mi jedna żarówka padła to cały układ sie wyłańcza ?

    Myśle czy jest sens zamawiania całego nowego kompletu wszystkich żarówek.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 1.8TS, 166 2.5V6, 166 2.0TS, Thesis 20VT, Stilo Abarth, Fiat Coupe 20VT 16VT 16V, Lancia DeltaHF
    Postów
    34

    Domyślnie

    zielony moduł koło bezpieczników

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD CF2 136KM, Alfa Romeo GTV 2.0 V6 Tb, Alfa Romeo 164 2.0 TS
    Postów
    12

    Domyślnie

    Jeśli chodzi po pozycję przód i tył sterowane są z zielonego modułu natomiast w przypadku gdy podmiana nic nie dała wydaje mi się że jest coś z instalacją najprawdopodobniej moduł nie dostaje któregoś zasilania i nie włącza kontrolki na desce jak również świateł.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    zorekk-napisz jaki masz problem do naszego super speca od elektroniki danus77.Z pewnością ci podpowie co i jak.
    Ostatnio edytowane przez motogold ; 15-01-2018 o 07:47

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    AR 166, 2.4JTD (2001)
    Postów
    10

    Domyślnie Moduł

    Cytat Napisał Skuhn Zobacz post
    zielony moduł koło bezpieczników
    Zielony moduł sprawdziłem właśnie, bo podejrzewałem go...

    Lecz nic nie dało...

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Może wiązka od klapy robi burdel?

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    AR 166, 2.4JTD (2001)
    Postów
    10

    Domyślnie wiązka

    Cytat Napisał viader Zobacz post
    Może wiązka od klapy robi burdel?

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
    Właśnie walcze z nią, ale gdy przyłańczam wszystkie kable jak trzeba pozycyjne nie wracają niestety...

    Brak mi pomysłów co jeszcze sprawdzić...

    A jakikolwiek serwis odpada bo jestem w Angli tym autem a tu taką alfę widzą pierwszy raz w życiu ... w całej angli widziałem może ze 3 albo 4 takie... w ciągu 5 lat.

Podobne wątki

  1. Nie działające światła postojowe
    Utworzone przez icek w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-12-2012, 22:35
  2. [145] Nie działające tylne światła
    Utworzone przez Alfa145boxer w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 22:30
  3. Pozycyjne światła
    Utworzone przez Bartosz w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 11:21
  4. Światła pozycyjne
    Utworzone przez Krajcok w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-12-2009, 20:54
  5. Światła pozycyjne w AR 166.
    Utworzone przez markor w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2008, 20:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory