Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: osłona przeciw szronowa na przednia szybe polecam!

  1. #1
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie osłona przeciw szronowa na przednia szybe polecam!

    Panowie to nie reklama ale ładne osłony przeciwszronowe rzucili do netto
    kupiłem. dziś i muszę wam polecić. idealnie pasuje na 166 i jakość wykonania naprawdę dobra. na szerokość idealna i do tego mocowana do.lusterek. zachodzi na maske i na tej zakładce na maske ma magnesiki więc nie powiewa na wietrze
    cena 29.99.




    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    [C

  2. #2
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    E tam, to ja wolę niewidzialną wycieraczkę + odmrażacz w płynie marki "mineralka+woda zmieszane samemu". Działa toto błyskawicznie i nie trzeba się męczyć z przymarzniętą do karoserii płachtą

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    płachta nie płacha. To ma nie byc ładne ale ma chronic i działa. Ja już te wszystkie psikadełka przechodziłem. Zdarzało sie że po spryskaniu szyby zamarzły na niej i wuj. Płachta jest dla kogoś kto wstaje rano i o 5:15 wyjeżdza do pracy. To ma działać i działa. Urody w tym nie upatruj ten temat to taka ciekawostka tylko bo wiem że ludzie to stosują a ta z netto idealnei pasuje.. tO jes t rozwiązanie dla facetów bo znam tez takich co latem jeżdza autem w rekawiczuszkach bo im paluszki mrozi kierownica
    [C

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ja też z płynami sobie dałem spokój. Raz że one i tak zamarzają (albo gęstnieją i się mażą) to w dodatku szyba nadmiernie paruje bo "jest zimna". A kocyk jest dobry. Mamy szybę suchą, nie zamarzniętą, nie zamarznięte wycieraczki (gotowe do pracy a nie skamieniałe od lodu i płynów odmrażających) i szyba nie ma skłonności do zaszroniania/parowania (z obu stron). Nic tak dobrze się nie sprawdza jak "kocyk" i trud zakładania/zdejmowania rekompensuje efekt. Jak ktoś ma środek "cud miód" to chętnie sprawdzę. Ale odmrażacze są do bani.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Święte słowa panie Marku Święte slowa[emoji481]

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    [C

  6. #6
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem jak sklepowe odmrażacze, ja mieszam spirytus z wodą (3:1 + kropelka płynu). Działa jak trzeba.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Też używam płachty i sobie chwalę. Ostatnio wywaliłem do śmieci chemię typu RainX czy antypara, nic nie dają, a antypara dodatkowo szybko zamarza od środka; one się najlepiej sprawdzają w suchy, słoneczny ciepły dzień
    Natomiast mam pytanie do tych magnesów - czy nie będzie tak, że przy mocnym wietrze będą się tłukły o maskę?

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    nienwiem. magnesy są wszyte wewnątrz plachty. nie ma szans żeby cokolwiek porysowaly. zawsze można podwinac ten kawałek co.maske zakrywa jak duży wiatr jest.
    to są takie.okragle małe.lekkie magnesy. a płachta od spodu jest czarna materiałowa a z zewnątrz taka szara. ogólnie solidnie to wyglada jak na płachte.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 09-01-2018 o 16:31
    [C

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Nie mam
    Postów
    2

    Domyślnie

    A co sądzicie o pół-plandekach? Ostatnio znalazłem takie na stronie gdzie kupiłem zwykłą osłonę przeciwszronową, która swoją drogą
    też spisuje się bardzo dobrze i jest solidnie wykonana, aczkolwiek jak są większe mrozy no to szron powstaje na wszystkich szybach
    i tak czy siak trzeba użyć skrobaczki/płynów.
    No i tu znalazłem coś takiego: pokrowce.com/home/1691-plandeka-samochodowa-jeep-van-bus.html
    Pytanie czy ktoś tego używał i czy warto zainwestować w coś takiego?
    Ostatnio edytowane przez kej-roll ; 10-01-2018 o 12:15

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Kiedyś takie coś miałem. Za dużo składania i nie ma gdzie tego trzymać (to już kawał szmaty). Tylną szybę i lusterka masz ogrzewaną, przednią przykrytą razem z wycieraczkami. Tak więc ta plandeka jest tylko na boczne przednie szyby. A te nie szronieją tak mocno (im bardziej płaska powierzchnia tym bardziej szronieje). Tak więc parę machnięć na bocznych szybach (o ile trzeba) można zrobić skrobaczką zamiast ten namiot rozwijać i zwijać.
    Już lepsze są te na przód i zawijane na boczne ale tego nie testowałem.

Podobne wątki

  1. Lusterko osłona przeciw słoneczna
    Utworzone przez Barto1990 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-11-2016, 19:46
  2. [145] Wycieraczki na szybe AR 145
    Utworzone przez Gutek1983 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-04-2012, 17:33
  3. [159] jak rozpoznac ogrzewana przednia szybe?
    Utworzone przez nostradamino w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 17:42
  4. [156] Wycieraczki przednie na szybe
    Utworzone przez Awagandro w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 19:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory