Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: 2.4 jtd 136km brak doładowania turbo

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    9

    Domyślnie 2.4 jtd 136km brak doładowania turbo, mocy

    Witam!
    Od razu chciałbym dodać, że to mój pierwszy post i jeśli robię coś nie tak to z góry przepraszam.
    Tak więc do tematu. W mojej 166 2.4 jtd 136km brakuje mocy. Turbo niby coś tam dmucha, ale są to znikome cyfry (ze wskazań komputera wynika, że "zapotrzebowanie" na powietrze wynosi cały czas 0, natomiast ciśnienie które wytwarza to razem z atmosferycznym jakieś max 1,6 2 bar). Problem polega na tym, że z tego co się dowiadywałem to moje turbo nie jest sterowane podciśnieniowo. Moje pytanie brzmi: co robić? Co sprawdzić? Jak sprawdzić te wewnętrzne podciśnienie? Padnięta zmienna geometria? Jak ją sprawdzić. Aha dodam tylko, że wirnik turbo jest w dobrej formie i oleju nie bierze. Może wina leży po innej stronie?
    Pozdrawiam i proszę o pomoc
    Ostatnio edytowane przez DeaLi ; 02-02-2018 o 16:14

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    SCI
    Auto
    147 1.9 156 2.4 166 2.4 20v Black Mettalicus
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał DeaLi Zobacz post
    Witam!
    Od razu chciałbym dodać, że to mój pierwszy post i jeśli robię coś nie tak to z góry przepraszam.
    Tak więc do tematu. W mojej 166 2.4 jtd 136km brakuje mocy. Turbo niby coś tam dmucha, ale są to znikome cyfry (ze wskazań komputera wynika, że "zapotrzebowanie" na powietrze wynosi cały czas 0, natomiast ciśnienie które wytwarza to razem z atmosferycznym jakieś max 1,6 2 bar). Problem polega na tym, że z tego co się dowiadywałem to moje turbo nie jest sterowane podciśnieniowo. Moje pytanie brzmi: co robić? Co sprawdzić? Jak sprawdzić te wewnętrzne podciśnienie? Padnięta zmienna geometria? Jak ją sprawdzić. Aha dodam tylko, że wirnik turbo jest w dobrej formie i oleju nie bierze. Może wina leży po innej stronie?
    Pozdrawiam i proszę o pomoc
    Zmienna geometria do czyszczenia


    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    9

    Domyślnie

    Byłoby to powodem, tego że oczekiwane ciśnienie równe jest 0 ?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Najprostrzy sposób,to weź tą największą strzykawkę i zdejmij ten przewód,który idzie od turbiny do gruszki.Najczęściej jest to koloru pomarańczowego i sprawdź,czy sztangi pracują.Tam działa na zasadzie podciśnienia.Tzn.musisz zaciągać powietrze a nie pchać.Jeżeli sztanga pracuje w całym zakresie,to może gruszka się zasyfiła bądź ma przedmuch. Tam bierze podciśnienie od wlotu powietrza do turbiny.W 140ni 150 jest na zasadzie nadciśnienia.
    jeżeli tam masz wszystko oki,to będziemy dalej radzić.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    9

    Domyślnie

    Ok dzięki, zdam relacje

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    9

    Domyślnie

    Jeśli ktoś miałby kiedyś problem z oczekiwanym ciśnieniem to w tym silniku go nie ma (ja o tym nie wiedziałem )

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Napisał DeaLi Zobacz post
    Jeśli ktoś miałby kiedyś problem z oczekiwanym ciśnieniem to w tym silniku go nie ma (ja o tym nie wiedziałem )
    A kto takie coś stwierdził? Na jakim programie to zobaczyłeś?

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Po pierwsze to w twoim sterowniku oczekiwane jest 0 i zawsze takie bedzie,bo w cf2 sterownik nie ma tej funkcji.

    Aha widzę że już to wiesz. W przeciwieństwie do motogolda.

    Po drugie skoro masz mesa to dlaczego nie zrobisz normalnych logów? Bo pisać że ładuje 0.6 lub 1 atmosfere to niewiele wyjasnia. Nie wiem nawet jak to sprawdzasz.

Podobne wątki

  1. [159] turbo gwizd, brak doładowania
    Utworzone przez elelmo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 27-05-2019, 20:17
  2. Ciśnienie doładowania - znowu (AR 166 2.4 JTD 136km)
    Utworzone przez lawa w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-04-2016, 17:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory