Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: alfa 166 kilka usterek :)

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Krzychu30Wroc
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 x3 i 155
    Postów
    20

    Domyślnie alfa 166 kilka usterek :)

    Cześć Panowie i Panie... zacznę od tego ,że...napisałem co chciałem ,ale nie zalogowany i przepadło (
    Teraz może będzie krócej, więc mam kilka problemów z którymi sobie nie radzę..
    auto to Alfa 166 2.4 JTDM manual
    -świeci kontrolka abs+kontrola trakcji brak abs-u ,dodatkowo kiedy auto zerwie przyczepność ,lub szybciej przejadę zakręt wyskakuje czerwona kontrolka ręcznego i odłącza prędkościomierz
    -świeci check engine, wg. mojego programu i kabla błąd p0238
    -radio , gra tylko prawy tył, radio zmieniałem ale to nie jego wina bo dalej tylko jeden głośnik gra( zmieniarka nie działa i pewnie odłączona o ile to może mieć jakiś wpływ)
    -turbo po odpaleniu silnika turbo nie działa, auto muli totalnie, ale po kilku km turbo się budzi i mocno pcha auto do przodu ( wtedy od 1.5-1.7 obr mocno auto przyspiesza)


    ale szkoda ,że pierwszy mój wpis się nie zachował bo więcej szczegółów tam zapisałem (((((

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Ropczyce/Kamionka
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Witaj , odnośnie Abs obstawiam na pompe ABS lub jej elektronike. Mam dokładnie ten sam problem , raz działa raz nie - objawy identyczne jak u Ciebie. Czeka mnie podmiana sterownika, u Ciebie bedzie prosciej bo łatwiej i taniej kupisz uzywke.
    Odnośnie głosników to zapewne wina okablowania , kostki, kable. Jeżeli masz DSP sprawdz czy nie jest skręcony Fader i Balance tak aby grał tylko jeden głosnik, ewentualnie jeszcze wzmacniacz do sprawdzenia.
    Kiedys miałem diesla i mechanik czyscił czujnik doładowania na kolektorze plus gruszke przy turbinie, wiecej nie podpowiem :-)

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Zanim dobierzesz się do pomy ABS, sprawdź stan styków w korku od płynu hamulcowego. Miałem tam kiedyś bałagan, po wytrysku płynu chłodniczego pod maską. Efekt był taki jak opisujesz

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garwanko Zobacz post
    Zanim dobierzesz się do pomy ABS, sprawdź stan styków w korku od płynu hamulcowego. Miałem tam kiedyś bałagan, po wytrysku płynu chłodniczego pod maską. Efekt był taki jak opisujesz
    Zanim dobierzesz sie do elektroniki pompy faktycznie posprawdzaj wtyczki takze samych czujnikow.Moj przypadek polegal a wlasciwie polega nadal na braku predkosciomierzai kontrolce recznego swiecacych i wylaczajacych sie co jakis czas.zmienilem elektronike w pompie(nic trudnego) i jakis czas byl spokoj myslalem,ze wszystko bedzie ok a tu znowu licznik nie dziala i reczny swieci.podejrzewam juz tylko lewy przedni czujnik lub wtyczke od niego,ktora mozliwe,ze gdzies czasem przerywa...a i kolega wyzej poradzil zbiorniczek paliwa i styku na nim przejrzec wiec tak uczynie rowniez.

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Krzychu30Wroc
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 x3 i 155
    Postów
    20

    Domyślnie

    a czym można sprawdzić błędy abs-u? mam program multiecuscan darmowy, nim mogę tylko błędy silnika odczytac/kasować , a abs? potrzebuje jakiegoś innego kabla? kabel jaki mam nawet nie wiem, co to bo w szufladzie leżał z 10lat ,ale do silnika akurat sie nadaje, z abs i poduszkami połączyć się nie da :/ Pozdro

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Przerób kabel tak jak piszę poniżej i sprawdzisz wszystko:
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/...zda_obdii.html
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzychu30Wroc Zobacz post
    a czym można sprawdzić błędy abs-u? mam program multiecuscan darmowy, nim mogę tylko błędy silnika odczytac/kasować , a abs? potrzebuje jakiegoś innego kabla? kabel jaki mam nawet nie wiem, co to bo w szufladzie leżał z 10lat ,ale do silnika akurat sie nadaje, z abs i poduszkami połączyć się nie da :/ Pozdro
    jesli jestes z Wroclawia to podjedz do mnie na Muchobór Mały-pomogę.Na tylnym siedzeniu wozę jeszcze elektronike z pompy abs,ktora zmienilm kilka dni temu ale chyba niepotrzebnie,bo znowu mi predkosciomierz sie zawiesza...kabel tez mam wiec posprawdzamy co sie da...warunek? po nidzieli,bo dzis jade do siebie na weekend :-D

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    jesli jestes z Wroclawia to podjedz do mnie na Muchobór Mały-pomogę.Na tylnym siedzeniu wozę jeszcze elektronike z pompy abs,ktora zmienilm kilka dni temu ale chyba niepotrzebnie,bo znowu mi predkosciomierz sie zawiesza...kabel tez mam wiec posprawdzamy co sie da...warunek? po nidzieli,bo dzis jade do siebie na weekend :-D

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
    wymieniłeś elektronikę Ale zapomniałeś napisać że masz poucinane tylne czujniki abs o których pisałeś w innym temacie. oczywiście wg Ciebie nie na to związku z Twoją awaria a mnie nazywasz madrala jak Ci napisałem żebys najpierw ogarnął tego szrota i naprawił te czujniki od abs...


    inną kwestia to przekladke elektroniki się robi ma taką samą jaka jest zamontowana w aucie bo były różne numery i wersje pomp abs. jeżeli numery są inne to ja nie radze takich manewrów robić.
    autor ma jtdm polifta a Ty chcesz mu wsadzac elektronikę z przedlifta?
    a jak się coś spali to co wtedy?
    pompy do polifta nie kosztuja 30pln...
    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 10-02-2018 o 08:31
    [C

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Krzychu30Wroc
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 x3 i 155
    Postów
    20

    Domyślnie

    sam nie wiem, z tym abs-em to chyba podjadę do jakiegoś serwisu we wrocku, może brawo serwis? zna ktos jeszcze coś poza aso? wystarczy że odpowiednim kompem i programem ktoś mi zdiagnozuje co jest nie tak, a dalej sobie poradzę (bo tak to tylko gdybamy ,nawet zacząłem podejrzewać łożysko przednie ale wczoraj podczas wolnej jazdy bo "ordynarnym" bruku prędkościomierz zdechł, czyli jakiś styk?? ) i może podpowie co to za błąd P0238 bo to chyba przez to turbo czasem działa po pewnym czasie od odpalnia i swieci mi check engine :/

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzychu30Wroc Zobacz post
    może podpowie co to za błąd P0238 bo to chyba przez to turbo czasem działa po pewnym czasie od odpalnia i swieci mi check engine :/
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/...a_wysoki_.html

    google i 10s
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Alfa 156 2,4 JTD kilka usterek
    Utworzone przez gucio1707 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2016, 23:04
  2. Zablokowana skrzynia automat i kilka innych usterek
    Utworzone przez misio1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 19:26
  3. [145] Kilka pytań na temat napraw kilku usterek ;)
    Utworzone przez Kuleski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 11-02-2013, 19:20
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 19:45
  5. Rdza oraz kilka innych usterek w skrócie
    Utworzone przez l0bak w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-05-2009, 10:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory