Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Temat: Wymiana poduszki silnika

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Cytat Napisał RedDevil19 Zobacz post
    Przed chwilą dzwoniłem do dwóch mechaników od Alfy i powiedzieli, że od benzyny poduszki nie podejdą do diesla, także krąg poszukiwań ograniczony
    Oczywiście, to po co ja się produkuję skoro słuchasz mechanika ?

    Mam nową poduszkę z innej dostawy , cena 280 zł
    ofert ważna dziś
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  2. #22
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    no wlasnie tych mechaników sobie daruj. gepard siedzi w tej branży dluuuugooo i na częściach do ar się zna bo sprzedaje to od lat.
    roznic się moga poduszki przy rozrzadzie Ale z tego co ja też weszylem jak szukałem swojej to tak jak gepard mówi są zamienne te tylne.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    [C

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    no wlasnie tych mechaników sobie daruj. gepard siedzi w tej branży dluuuugooo i na częściach do ar się zna bo sprzedaje to od lat.
    roznic się moga poduszki przy rozrzadzie Ale z tego co ja też weszylem jak szukałem swojej to tak jak gepard mówi są zamienne te tylne.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Poduszka przednia w TS ma dłuższą śrubę, generalnie duży problem i trzeba mieć farta żeby to kupić
    poduszki tylne w 3,0 były z podstawą z lejkiem, potem zrobili unifikację od JTD
    Poduszki tylne do TS mają ten sam numer co JTD
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Wczoraj zmienialem i...
    Te dwie poduszki sa ze 166 2,4 jtd 136 KM tzn. byly w nich zamontowane- prawa w mojej a lewa w alfie,ktora kupilem na czesci.Z racji tego,ze od jakiegos czasu towarzyszyly mi mocne wibracje przy ruszaniu zdecydowalem sie na podmiane,bo dawczyni zadnych szarpniec i wibracji nie miala ani podczas startu ani podczas samej jazdy.zmienilem i drgania sa juz mniejsze ale jednak sa- podczas startu i bardzo powolnego puszczania sprzegla szczegolnie bez dodawania gazu ..porownujac te poduchy widac golym okiem,ze gumy sa roznej wysokosci a ta moja(z prawej) spod spodu srube ma na klucz 15 natomiast ta z lewej jest bez klucza. Wnetrze prawej poduchy jest tez duzo plytsze od tej z lewej tzn.ta metalowa misa-docisk i sama guma stykaja sie otworami gdzie w lewej jest przynajmniej centymetr luzu pmiedzy ta metalowa misą a gumą. Nie wiem czy dobrze to opisalem i wyrazilem...Jak to jest z tymi poduszkami podpory skrzyni,bo mam wrazenie,ze ta z prawej jest jesli nie od innego modelu to przynajmniej od innego rocznika?Co do wibracji jesli poduszka wykluczona calkiem mozliwe,ze sprzeglo dokonuje zywota(choc biegi chodza bez problemu) czy to te przeguby zewnetrzne oprocz przyspieszania w trasie moga sie tez przy starcie udzielac?

    PS. Prawa poducha ma gume niemal w idealnym stanie a ta z lewej juz wyglada na wysluzona a mimo podmiany ta z lewej ewidentnie lepiej tlumi drgania..

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez gcredhot18 ; 17-03-2018 o 23:33

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    Wczoraj zmienialem i...
    Te dwie poduszki sa ze 166 2,4 jtd 136 KM tzn. byly w nich zamontowane- prawa w mojej a lewa w alfie,ktora kupilem na czesci.Z racji tego,ze od jakiegos czasu towarzyszyly mi mocne wibracje przy ruszaniu zdecydowalem sie na podmiane,bo dawczyni zadnych szarpniec i wibracji nie miala ani podczas startu ani podczas samej jazdy.zmienilem i drgania sa juz mniejsze ale jednak sa- podczas startu i bardzo powolnego puszczania sprzegla szczegolnie bez dodawania gazu ..porownujac te poduchy widac golym okiem,ze gumy sa roznej wysokosci a ta moja(z prawej) spod spodu srube ma na klucz 15 natomiast ta z lewej jest bez klucza. Wnetrze prawej poduchy jest tez duzo plytsze od tej z lewej tzn.ta metalowa misa-docisk i sama guma stykaja sie otworami gdzie w lewej jest przynajmniej centymetr luzu pmiedzy ta metalowa misą a gumą. Nie wiem czy dobrze to opisalem i wyrazilem...Jak to jest z tymi poduszkami podpory skrzyni,bo mam wrazenie,ze ta z prawej jest jesli nie od innego modelu to przynajmniej od innego rocznika...Co do wibracji jesli poduszka wykluczona calkiem mozliwe,ze sprzeglo dokonuje zywota(choc biegi chodza bez problemu) czy to te przeguby zewnetrzne oprocz przyspieszania w trasie moga sie tez przy starcie udzielac?

    PS. Prawa poducha ma gume niemal w idealnym stanie a ta z lewej juz wyglada na wysluzona a mimo podmiany ta z lewej ewidentnie lepiej tlumi drgania..

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
    No i po kilkudziesieciu kilometrach jazdy drgania przy ruszaniu calkowicie ustaly ustaly nawet wibracje podczas przyspieszania(efekt jak przy uszkodzonych przegubach wewnetrznych)...Czy poduszka musiala sie ulozyć???...dziwi mnie to bardzo ale najwazniejsze,ze wszystko jest ok i nie musze bawic sie z poloskami i przegubami...w przyszlosci pewnie trzeba komplet poduch zmienic ale jak juz tylna zmienilem to z pozostalymi to pikus bedzie...zastanawia mnie jeszcze tylko dlaczego te poduchy z poprzedniego posta sa roznej grubosci...

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Wymiana poduszki silnika prawej JTD
    Utworzone przez Kowalm w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-02-2018, 13:30
  2. Wymiana poduszki silnika - V6 + automat
    Utworzone przez feecle w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-01-2014, 23:00
  3. [159] Wymiana poduszki silnika!!!!!
    Utworzone przez pabloXXL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 20:44
  4. Wymiana poduszki silnika
    Utworzone przez korzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-09-2011, 12:45
  5. Wymiana poduszki środkowej silnika V6 ?
    Utworzone przez magico w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-12-2010, 12:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory