Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Zamarznięte paliwo?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juventino87
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 2010r
    Postów
    50

    Domyślnie Zamarznięte paliwo?

    Minusowe temperatury mamy od kilku dni, nocą regularnie -15, a w dzień niewiele lepiej. Wczoraj podczas jazdy alfę przytkało, wywaliło marchewę, i zgasła. Już nie odpaliła. Podpiąłem pod komputer, wszystkie błędy jakie były to P0704, P0191, P1320. Po skasowaniu żaden z nich nie wyskoczył ponownie. Pierwszy wyeliminowałem, bo to nieistotny błąd sprzęgła. Trzeci - hmm, czujnik położenia wału wymieniony kilka tys km temu, czujnik położenia wałka rozrządu także - oba na oryginały. Zostaje P0191. Paliwo w zbiorniku oczywiście jest. Czujnik ciśnienia na listwie wymieniłem także kilka tys km temu na oryginał Boscha z prawie 500zł. Filtr paliwa to samo, prawie nowy. W listopadzie zregenerowana pompa wysokiego ciśnienia. Wtryski sprawdzane pół roku temu, mechanik mówił, że jeszcze długo posłużą. Komplet nowych świec żarowych.

    Tu moje pomysły się kończą, a jest za zimno, żeby dłubać na podwórku. Zaciągnąłem auto do mechanika, niestety każdy zawalony robotą na tydzień. Jeden z nich mi podpowiedział, że przy takich temperaturach być może wytrąciła się parafina i zapchało smok, wystarczy poczekać na cieplejsze dni (od niedzieli mają być, nie mam ogrzewanego garażu). Dodam, że zawsze tankuję zwykłe paliwo ale tylko na Orlenie, nie lałem nigdy żadnych ulepszaczy. Czy to trafna diagnoza? I tak muszę czekać na termin u mechanika lub na ciepły dzień, więc chciałbym się dowiedzieć, jak Wy to byście widzieli.
    Ostatnio edytowane przez juventino87 ; 01-03-2018 o 09:44

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km
    Postów
    442

    Domyślnie

    filtr paliwa ma chyba podgrzewana podstawke wiec paliwo w filtrze jak juz odpali auto powinno byc ok tak mi sie zdaje chyba ze filtr jest bez podgrzewania
    Alfa 156 2.4 10v Stage 2 -> 208,7 km i 416,4 Nm Stage 3 -> ?? ??
    moja alfa -->> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...stinctive.html
    Powered by Dieselsoft Płock, Distinctive, Novitec, Fmic, Recaro, GTA, Bose, 18 Toora, nitro n2o
    FB https://www.facebook.com/Alfa-Romeo-...dmin_todo_tour

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał juventino87 Zobacz post
    Minusowe temperatury mamy od kilku dni, nocą regularnie -15, a w dzień niewiele lepiej. Wczoraj podczas jazdy alfę przytkało, wywaliło marchewę, i zgasła. Już nie odpaliła. Podpiąłem pod komputer, wszystkie błędy jakie były to P0704, P0191, P1320. Po skasowaniu żaden z nich nie wyskoczył ponownie. Pierwszy wyeliminowałem, bo to nieistotny błąd sprzęgła. Trzeci - hmm, czujnik położenia wału wymieniony kilka tys km temu, czujnik położenia wałka rozrządu także - oba na oryginały. Zostaje P0191. Paliwo w zbiorniku oczywiście jest. Czujnik ciśnienia na listwie wymieniłem także kilka tys km temu na oryginał Boscha z prawie 500zł. Filtr paliwa to samo, prawie nowy. W listopadzie zregenerowana pompa wysokiego ciśnienia. Wtryski sprawdzane pół roku temu, mechanik mówił, że jeszcze długo posłużą. Komplet nowych świec żarowych.

    Tu moje pomysły się kończą, a jest za zimno, żeby dłubać na podwórku. Zaciągnąłem auto do mechanika, niestety każdy zawalony robotą na tydzień. Jeden z nich mi podpowiedział, że przy takich temperaturach być może wytrąciła się parafina i zapchało smok, wystarczy poczekać na cieplejsze dni (od niedzieli mają być, nie mam ogrzewanego garażu). Dodam, że zawsze tankuję zwykłe paliwo ale tylko na Orlenie, nie lałem nigdy żadnych ulepszaczy. Czy to trafna diagnoza? I tak muszę czekać na termin u mechanika lub na ciepły dzień, więc chciałbym się dowiedzieć, jak Wy to byście widzieli.
    PO191 to o ile dobrze pamietam to regulator paliwa na pompie cr a w Twoim przypadku to rzeczywiscie moze byc parafina. Po odpaleniu zalej depresator i po wyjezdzeniu baku zmien filtr paliwa.przyjrzyj sie tez uszczelkom,oringom na regulatorze.pozdr.

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    napisze tylko że po tym całym wywodzie z linku kaca serwis Bosch wymienil mi kompletną pompę z plywakiem i koszykiem że zbiornika paliwa oryginal plus wszystkie przewody paliwowe od zbiornika paliwa do komory silnika też na nowe ori i od tamtego czasu a minęło już 8 lat alfa nigdy nie zgasla.
    problemem okazała się zawieszajaca się pompa w zbiorniku.
    raz działała raz nie i stąd takie metne teorie.

    u kolegi widzę niedaw o było dlubania przy czujnikach i regulatorach. moz3 coś w tym kierunku poszlo nie tak. wiadomo zima jest to pierwsze co podpada to paliwo. Ale dlaczego byłoby dlubane kilka tyś km temu? coś ja musiało boleć

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 01-03-2018 o 16:27
    [C

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    napisze tylko że po tym całym wywodzie z linku kaca serwis Bosch wymienil mi kompletną pompę z plywakiem i koszykiem oryginal plus wszystkie przewody paliwowe od zbiornika paliwa do komory silnika też na nowe ori i od tamtego czasu a minęło już 8 lat alfa nigdy nie zgasla.
    problemem okazała się zawieszajaca się pompa w zbiorniku.
    raz działała raz nie i stąd takie metne teorie.


    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Nie chciało mi się pisać kolejny raz tych samych rzeczy

    Do sprawdzenia filtra paliwa, pompa w baku, regulator ciśnienia, czujnik ciśnienia na listwie, inny a na samym końcu bak, pompa i wtryskiwacze.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juventino87
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 2010r
    Postów
    50

    Domyślnie

    Pomogła wymiana filtra paliwa.

Podobne wątki

  1. Sposób na zamarznięte spryskiwacze przedniej szyby
    Utworzone przez Czarnecki w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 24-01-2016, 07:31
  2. [159] Zamarznięte paliwo, czy jakaś większa awaria??
    Utworzone przez Klejek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 200
    Ostatni post / autor: 05-01-2015, 22:18
  3. [159] Zamarznięte klamki
    Utworzone przez markopolo67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-01-2014, 11:35
  4. Zamarznięte hamulce bez zaciśniętego ręcznego.
    Utworzone przez Brumby w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 21:25
  5. [159] zamarznięte drzwi, uszkodzony zamek?
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 10:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory