Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Kasowanie luzu lewej polosi

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 , 2.4 10v jtd
    Postów
    11

    Domyślnie Kasowanie luzu lewej polosi

    Witam serdecznie.Mam takie male pytanko do znawców? Jak juz kiedys pisałem ,mam luz na lewej polosi na wyjściu ze skrzyni.Objawem sa wibracje podczas przyspieszania. Bylem z tym u mechanika zorientować się co i jak , a ten odrazu chce się za rozbieranie skrzyni zabierać.Dlatego chciałbym spróbować skasować ten luz podkładkami jak juz nie raz bylo omawiane to na forum.Wiem ze sa tu osoby co robiły takie operacje dlatego chciałbym grzecznie zapytać , jak to ogarnąć klucze mam ,jakies pojęcie do mechaniki tez takze mysle ze powinienem sobie poradzić.Tylko potrzebowałbym jakis wskazówek jak sie do tego zabrać.Z góry dziękuję za wszelakie cenne wskazówki

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    GLC
    Auto
    166 2,4 JTD + Q2
    Postów
    130

    Domyślnie

    Z tymi podkladkami za wiele nie zwojujesz jesli masz juz luz powodujacy wibracje. Mialem podobnie i skonczylo sie na wymianie mechanizmu bo stary byl juz jak grzechotka. Skrzyni nie trzeba wyciagac zeby dobrac sie do mechanizmu róznicowego, mozna spokojnie zrobic to na aucie i z kanalem. Podkładki wkładasz pomiedzy flansze w ktorych sa osadzone uszczeniacze półosi a lozysko, flansze mocowane na 4 sruby kazda. Półosie oczywiscie trzeba cofnac/wysunac.
    Zestaw podkladek nr 95720273 (ew. 60814311) koszt chyba od 150pln, wrzuć nr w google albo popytaj gdzie najtaniej. Luzu ustawiasz tymi podlkadkami chyba domyslnie 0,13, trzeba bylo by sprawdzic w elernie. Dokup odrazu uszczelniacze i moze pod te flansze takie czarne duze oringii i 2 litry oleju jak nie pamietasz kiedy wymieniany.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Piszczyk
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Auto
    AR166 2,5 / DELTA I 1,6 GTie / Thesis 3,0 V6 / HILUX 3,0 / Thema 2,8 PRV
    Postów
    132

    Domyślnie

    zgadza się
    podkładki kasują luz na łożyskach obudowy satelitów
    natomiast sama półoś jest jedynie ślizgowo ułożyskowana w obudowie satelitów
    jeśli się wyrobi (wytrze) wałek albo otwór w którym pracuje to mamy luz i ewentualne bicie (drgania)

    no chyba że mamy już taki luz na łożyskach głównych że cały dyfer lata...

    na zdjęciu kawałek rozebranego dyfra (ten akurat z wersji z VISCO od themy/kappy 3.0) który mam pomysł oddać do napawania i wytoczenia na nowo

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180313_215347.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	47.7 KB
ID:	242737

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 , 2.4 10v jtd
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kowalm Zobacz post
    Z tymi podkladkami za wiele nie zwojujesz jesli masz juz luz powodujacy wibracje. Mialem podobnie i skonczylo sie na wymianie mechanizmu bo stary byl juz jak grzechotka. Skrzyni nie trzeba wyciagac zeby dobrac sie do mechanizmu róznicowego, mozna spokojnie zrobic to na aucie i z kanalem. Podkładki wkładasz pomiedzy flansze w ktorych sa osadzone uszczeniacze półosi a lozysko, flansze mocowane na 4 sruby kazda. Półosie oczywiscie trzeba cofnac/wysunac.
    Zestaw podkladek nr 95720273 (ew. 60814311) koszt chyba od 150pln, wrzuć nr w google albo popytaj gdzie najtaniej. Luzu ustawiasz tymi podlkadkami chyba domyslnie 0,13, trzeba bylo by sprawdzic w elernie. Dokup odrazu uszczelniacze i moze pod te flansze takie czarne duze oringii i 2 litry oleju jak nie pamietasz kiedy wymieniany.
    O i to jest konkretna odpowiedź.Wiecej dowiedziałem się w jednej odpowiedzi niż przeszukując cale forum , takze dziękuję pięknie.
    To myślisz ze to prawdopodobnie mechanizm różnicowy? U mnie skrzynia działa idealnie tylko ta lewa półoś ma luz gora dol.
    Jesli to by byl mechanizm to czy nie lepiej rozejrzeć sie za druga skrzynia ?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kowalm Zobacz post
    Z tymi podkladkami za wiele nie zwojujesz jesli masz juz luz powodujacy wibracje. Mialem podobnie i skonczylo sie na wymianie mechanizmu bo stary byl juz jak grzechotka. Skrzyni nie trzeba wyciagac zeby dobrac sie do mechanizmu róznicowego, mozna spokojnie zrobic to na aucie i z kanalem. Podkładki wkładasz pomiedzy flansze w ktorych sa osadzone uszczeniacze półosi a lozysko, flansze mocowane na 4 sruby kazda. Półosie oczywiscie trzeba cofnac/wysunac.
    Zestaw podkladek nr 95720273 (ew. 60814311) koszt chyba od 150pln, wrzuć nr w google albo popytaj gdzie najtaniej. Luzu ustawiasz tymi podlkadkami chyba domyslnie 0,13, trzeba bylo by sprawdzic w elernie. Dokup odrazu uszczelniacze i moze pod te flansze takie czarne duze oringii i 2 litry oleju jak nie pamietasz kiedy wymieniany.
    O i to jest konkretna odpowiedź.Wiecej dowiedziałem się w jednej odpowiedzi niż przeszukując cale forum , takze dziękuję pięknie.
    To myślisz ze to prawdopodobnie mechanizm różnicowy? U mnie skrzynia działa idealnie tylko ta lewa półoś ma luz gora dol.
    Jesli to by byl mechanizm to czy nie lepiej rozejrzeć sie za druga skrzynia ?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Piszczyk Zobacz post
    zgadza się
    podkładki kasują luz na łożyskach obudowy satelitów
    natomiast sama półoś jest jedynie ślizgowo ułożyskowana w obudowie satelitów
    jeśli się wyrobi (wytrze) wałek albo otwór w którym pracuje to mamy luz i ewentualne bicie (drgania)

    no chyba że mamy już taki luz na łożyskach głównych że cały dyfer lata...

    na zdjęciu kawałek rozebranego dyfra (ten akurat z wersji z VISCO od themy/kappy 3.0) który mam pomysł oddać do napawania i wytoczenia na nowo

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180313_215347.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	47.7 KB
ID:	242737
    Dzieki wielkie za cenne wskazówki.Czyli istnieje jeszcze możliwość ze sama półoś może byc wyrobiona , i jej wymiana na nowa by mogla cos poprawić? Chodzi mi bardziej konkretnie o kielich bo luzów na przegubach tej półosi nie widac ,wszystko sztywne.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Piszczyk Zobacz post
    zgadza się
    podkładki kasują luz na łożyskach obudowy satelitów
    natomiast sama półoś jest jedynie ślizgowo ułożyskowana w obudowie satelitów
    jeśli się wyrobi (wytrze) wałek albo otwór w którym pracuje to mamy luz i ewentualne bicie (drgania)

    no chyba że mamy już taki luz na łożyskach głównych że cały dyfer lata...

    na zdjęciu kawałek rozebranego dyfra (ten akurat z wersji z VISCO od themy/kappy 3.0) który mam pomysł oddać do napawania i wytoczenia na nowo

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180313_215347.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	47.7 KB
ID:	242737
    Dzieki wielkie za cenne wskazówki.Czyli istnieje jeszcze możliwość ze sama półoś może byc wyrobiona , i jej wymiana na nowa by mogla cos poprawić? Chodzi mi bardziej konkretnie o kielich bo luzów na przegubach tej półosi nie widac ,wszystko sztywne.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Piszczyk
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Auto
    AR166 2,5 / DELTA I 1,6 GTie / Thesis 3,0 V6 / HILUX 3,0 / Thema 2,8 PRV
    Postów
    132

    Domyślnie

    teoretycznie wymiana samej półosi ma sens .. ale skąd wiesz że tylko półoś się wyrobiła (wałek) a nie otwór w którym jest ułożyskowana?
    szukanie drugiej skrzyni to zakup kota w worku
    większość tego co widziałem na złomach i u handlarzy silników/skrzyń ma też wyrobiony ten element i bicie góra-dół
    jak już to trzeba szukać samego dyfra od modeli TEORETYCZNIE mniej obciążonych czyli od takich gdzie Q2 pasuje

    http://www.alfaworkshop.co.uk/156-14...erential.shtml

    czyli może od 166 2.0 TS albo 156 1,9 jtd ?

Podobne wątki

  1. maglownica kasowanie luzu
    Utworzone przez Masa625 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-11-2017, 21:48
  2. Duży luz pionowy polosi
    Utworzone przez marcelinio301 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-05-2017, 13:12
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-03-2017, 12:52
  4. [156] Potrzebne oznaczenie lozyska podpory polosi
    Utworzone przez Kolek1980 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-01-2009, 21:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory