Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: DSP-brak dźwięku

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Miczab
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    166
    Postów
    25

    Domyślnie DSP-brak dźwięku

    Witam,
    Wiem, że taki temat był poruszany, ale u mnie chyba sprawa wygląda trochę inaczej.
    Jakieś 2 miesiące temu zaczęły się pierwsze problemy. Raz na jakiś czas radio przestawało na chwilę grać, po czym po kilku sekundach grało normalnie. Miesiąc temu zaczęło się to zdarzać częściej i trwało dłużej. Wtedy zauważyłem, że w opcjach zamiast DSP pojawia się SDV. Sposobem żeby radio grało było włączenie i wyłącznie np. świateł przeciwmgłowych.
    W ostatnią sobotę radio zamilkło całkowicie i nie pomaga nic.
    Ze 166 kolegi przekładaliśmy ICS do mojej i jego ICS nie grał w mojej, natomiast mój ICS normalnie działał w drugiej alfie.
    Do wzmacniacza dochodzi prąd, w kostce przy ICSie jest prąd wzbudzenia do wzmacniacza, jednak w dalszym ciągu nie ma dźwięku. Koncówki mocy na wzmacniaczu były sprawdzone i są w porządku, zimnych lutów również brak

    Gdzie szukać przyczyny? :/

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miczab Zobacz post
    Miesiąc temu zaczęło się to zdarzać częściej i trwało dłużej. Wtedy zauważyłem, że w opcjach zamiast DSP pojawia się SDV.
    To oznacza że ICS przestał "widzieć" procesor DSP.
    Cytat Napisał Miczab Zobacz post
    Ze 166 kolegi przekładaliśmy ICS do mojej i jego ICS nie grał w mojej, natomiast mój ICS normalnie działał w drugiej alfie.
    Dlatego bo do DSP ma inną wiązkę. W Twojej alfie nie ma wtyczek idących z ICS`a do głośników. Idą z DSP. A w aucie kolegi (bez DSP) kable idą od razu od drzwi. Skoro u kolegi Twój ICS działa to oznacza że to problem jest w DSP.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Miczab
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    166
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    To oznacza że ICS przestał "widzieć" procesor DSP.
    Tak dla jasności. Procesor DSP znajduje się we wzmacniaczu?


    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Dlatego bo do DSP ma inną wiązkę. W Twojej alfie nie ma wtyczek idących z ICS`a do głośników. Idą z DSP. A w aucie kolegi (bez DSP) kable idą od razu od drzwi. Skoro u kolegi Twój ICS działa to oznacza że to problem jest w DSP.
    Gdzieś czytałem, że nie ma różnicy dla ICS czy w aucie jest DSP czy nie. Jeśli w jednym aucie jest DSP to jedno miejsce na kostkę zostaje puste, ale powinno grać po przełożeniu z alfy bez DSP. Chyba, że o też jest na zasadzie ile ludzi tyle opinii ;d

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Procesor DSP to to czarne pudło nad nawigacją w bagaju. Tam też są jego końcówki mocy (trzy). Wytłumaczę Ci jak jest zbudowane DSP a ty wyciągnij sam wnioski co i dlaczego sie dzieje - popróbuj.
    ICS gdy nie wykrywa DSP (jeden pin komunikacyjny) to zamiast opcji DSP masz SDV i podaje dźwięk na swoje końcówki mocy mające ujście w szerokiej wtyczce iso jak standardowe radio. Dźwięk idzie bezpośrednio z niego na głośniki. Wiązka do takiej instalacji ma szerokie wtyczki iso jak w zwykłym radiu.
    ICS z DSP wykrywa obecność procesora i dezaktywuje swoje końcówki mocy podając sygnał stereo (czysty nie wzmocniony) do bagażnika do procesora DSP. Jednocześnie uaktywniając w menu ustawienia DSP. Taka instalacja nie ma w ogóle typowych raiowych wtyczek iso. A dźwięk na głośniki idzie z bagażnika z procesora dźwięku.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Miczab
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    166
    Postów
    25

    Domyślnie

    W końcu ktoś kto ogarnia temat DSP

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    ICS gdy nie wykrywa DSP (jeden pin komunikacyjny)
    Masz na myśli tutaj prąd wzbudzenia? w żółtej kostce przy ICSie pin 6 ma zasilanie, 12,32V

    Może zapytam inaczej. W których kostkach i na jakich pinach szukać prądu który powinien wychodzić z procesora? Bo do procesora prąd dochodzi na pewno
    Czy winny jest raczej na 100% procesor i szukać po prostu drugiego?

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie wiadomo co. Pojawianie się opcji sdv oznacza po prostu że ICS przestaje widzieć procesor DSP a wtedy puszcza dźwięk na swoje końcówki mocy. Ty oczywiście dźwięku wtedy już nie usłyszysz bo Twoja wiązka (do aut z DSP) nie ma tych wtyczek do ICSa. Tak samo podmiana ICSa nie ma tu sensu.
    Musisz albo podmienić procesor albo przestrzelić wiązkę multimetrem. Procesor albo traci zasilanie albo traci komunikację. Nie mam dostępu do eLearn ale masz tu kawałek mojego schematu jaki stworzyłem do innych celów. Nie patrz na wtyczkę po drodze bo Ty jej nie masz. Ale przestrzel miernikiem wtyczkę mini iso w ICS oraz sprawdź zasilanie na procesorze. Masz wszystko na schemacie. Tylko nie wiem która to wtyczka E60 ICS. Na pewno jedna z dwóch szerokich na dole (czarna albo zielona)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	selektor s.1.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	42.1 KB
ID:	242912

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Miczab
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    166
    Postów
    25

    Domyślnie

    Dziękuje. To sprawdzę też, ale wczoraj pojawiły się nowe zagwozdki z elektryką..
    Wczoraj radio ożyło, grało normalnie całe południe. Ale coś kosztem czegoś. Przestały działać przednie szyby, nie mogę nawet domknąć szyby kierowcy.. i wczoraj radio grało tak jak powinno, a dzisiaj znowu raz gra, raz nie..
    Oprócz tego wywaliło chceck engine (na komputerze pokazuje błąd przepływki, overboosta i przepustnicy) na dodatek cały czas pali jeden bezpiecznik na podszybiu i nie mam pojęcia od czego on jest, w instrukcji akurat ten nie jest opisany. Wiem, że przekaźnik przez bezpiecznikiem jest od pompy paliwa.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180318_172806.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	117.4 KB
ID:	242933

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Ten bezpiecznik jest od zapalniczki z tyłu w tunelu.Powinien tam być 25A.Widocznie przy montażu icka coś zgnotłeś w kablach i masz zwarcie.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Miczab
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    166
    Postów
    25

    Domyślnie

    Ten bezpiecznik nie był od zapalniczki w tunelu. Wcześniej był założony 15A bezpiecznik, chciałem założyć taki jak pisałeś ale miałem tylko 30A, założyłem i niby go nie pali. W sumie nawet nie wiem od kiedy był on spalony i najgorzej że nawet w instrukcji nie jest napisane jaki powinien być założony, ale mam nadzieje że na tym 30A nic się nie będzie działo ;D

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ale wiesz że jak pali mniejszy bezpiecznik to założenie większego spali Ci instalację? Trzeba rozwiązać problem a nie zwiększać bezpieczniki. Trzeba się dowiedzieć jaki tam powinien być.

Podobne wątki

  1. AR 159 Bose,GMS 6315 BRAK DŹWIĘKU
    Utworzone przez Adi18m w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-03-2017, 17:45
  2. ICS nie widzi DSP - brak dźwięku
    Utworzone przez Michal00001 w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-11-2016, 09:34
  3. [Brera] Brak dźwięku w radio
    Utworzone przez Luke90 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-11-2016, 19:37
  4. Brak dźwięku w radiu
    Utworzone przez kudlacinka w dziale 166
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 29-08-2014, 18:17
  5. [159] Brak Dźwięku w radiu
    Utworzone przez mcbil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-08-2013, 13:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory