Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Mam pare klopotow, pomozcie.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    '02 166 2,4 JTD
    Postów
    17

    Domyślnie Mam pare klopotow, pomozcie.

    Witajcie. Jest czas by wziac za gardło moja 166. Silnik 2,4 , rocznik 2002. Prosilbym was o pomoc, jutro najpozniej musze zamowic czesci.

    1. Zawieszenie przod
    Jest klopot z katem pochylenia kol przednich. W listopadzie zalozylem komplet wachaczy PRS, koncowki drazkow z Lemfordera i laczniki stabilizatora. Mam pochył kół na poziomie dwoch stopni. Co w tym przypadku, co i jak robic by bylo dobrze?

    2. Zawieszenie tył
    a) Mam klopot z pochylem tylnych kol. W tyle jeszcze nie robilem nic procz lacznikow stabilizatora. Kat pochylenia kola lewego dwa stopnie dwadziescia, kola prawego noeco ponad trzy. Chce sie tym zajac, by bylo tak jak byc powinno. Samo zawieszenie pracuje cicho. Nie pływa. Ktorymi elementami powinienem sie zajac, by rozwiazac ta kwestie?

    3 Zaolejony ciulik
    Najgorsze ze nie wiem co to jest. Z prawej strony silnika, na kolektorze dolotowym, od strony gdzie jest waz wylot z ic- wlot do dolotu jest takie czarne cos. Do tego czegos przychodzi jak widze jeden wezyk podcisnienia. Jest to mokre od oleju w dosyc znacznym stopniu. Chcialbym usunac ten wyciek ale nie mam pojecia w ogole co to jest. Wiec... co to jest i jak pozbyc sie wycieku? Wymiana calego elementu, czy przychodza tam jakies uszczelki?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180402_135639.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	94.4 KB
ID:	243631
    4 Wycieraczki
    Mam klopot rowniez i z ta kwestia. Posiadam czujnik deszczu. Kwestia wyglada nastepujaco:

    a) wycieraczki na pozycji "dzialanie z czujnika" (wajcha raz na dol
    Dzieja sie cuda wianki. Raz dziala jak powinno, raz wycieraczki staja w polowie szyby, i po chwili ida dalej, drugi raz stana na srodku i nie ruszaja w ogole.

    b) Dzialanie jednorazowe (wajcha raz do gory)
    Objawy identyczne jak w podpunkcie a.

    Reszta trybow pracy dzialaja absolutnie bez zarzutu.

    To sa rzeczy najkonieczniejsze, ktore odbieraja mi spokoj. Bede bardzo wam wdzieczny za pomoc i wyjasnienie powyzszych kwestii.

    Pzdr.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180402_134747.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	92.0 KB
ID:	243630  
    Ostatnio edytowane przez Hrabja Miły III ; 07-04-2018 o 18:42

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    1) Jeżeli założyłeś zamienniki wahaczy- to takie cuda się dzieją.Jeżeli te,co wymieniłeś są ori TRW to je reanimuj i zakładaj z powrotem .
    2)Prawdopodobnie tuleja wahliwa w zwrotnicy.Ona głównie odpowiada za kąty lub też banany są wytargane.
    3)To jest od klapy gaszącej i u mnie też tam zbiera się olej i ja to olałem 190 kkm temu
    4)Masz zawieszkę w mechanizmie wycieraczek na tych ślizgach,wyjąć,oczyścić i na nowy smar złożyć.Powinno pomóc.Jeżeli nie,to wymiana silniczka.Tylko z czujnikiem deszczu jest inny silniczek.

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hrabja Miły III Zobacz post
    1. Zawieszenie przod
    Jest klopot z katem pochylenia kol przednich. W listopadzie zalozylem komplet wachaczy PRS, koncowki drazkow z Lemfordera i laczniki stabilizatora. Mam pochył kół na poziomie dwoch stopni. Co w tym przypadku, co i jak robic by bylo dobrze?
    Humanitarnie nie zrobisz nic. Albo tak Ci się rozlazło albo tak nie trzymają wymiarów wahacze (zamienniki). Jak nie tnie Ci opon to olej. Jak tnie to masz problem bo musisz rzeźbić. Jest temat na forum. Np tu:
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/...stawic_-6.html
    Poczytaj jeszcze how to.

    Cytat Napisał Hrabja Miły III Zobacz post
    2. Zawieszenie tył
    a) Mam klopot z pochylem tylnych kol. W tyle jeszcze nie robilem nic procz lacznikow stabilizatora. Kat pochylenia kola lewego dwa stopnie dwadziescia, kola prawego noeco ponad trzy. Chce sie tym zajac, by bylo tak jak byc powinno. Samo zawieszenie pracuje cicho. Nie pływa. Ktorymi elementami powinienem sie zajac, by rozwiazac ta kwestie?
    To najwyższy czas to zrobić. Też są tematy na fum -> how to
    Najczęściej (ale nie zawsze) odpowiada za to tuleja pływająca. Na tylny zawias są dwie szkoły. Albo robisz wszystko i masz spokój albo na raty. Z tymi ratami bywa różnie. Części niestety problemu się nie pozbywa i auto wraca na warsztat (płacąc za zbieżność po kilka razy) a niektórym się udaje "ustrzelić" sprawcę. A to nie jest łatwe. Poczytasz, zadecydujesz.

    Cytat Napisał Hrabja Miły III Zobacz post
    4 Wycieraczki
    Mam klopot rowniez i z ta kwestia. Posiadam czujnik deszczu. Kwestia wyglada nastepujaco:
    Najczęściej a to odpowiada moduł ze stykami na silniku wycieraczek. Niektórym pomaga rozkręcenie i przeczyszczenie inni muszą to wymienić.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Kamil10
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    AR 166 3.0 220KM
    Postów
    153

    Domyślnie

    Co do wahaczy PRS z przodu też założyłem górę i dół, sworznie górnych wahaczy są wytrzymałe, ale niestety pochylenie na tych wahaczach mam powyżej 1 st. i opony tnie
    W silniczku wycieraczek na pewno są zimne luty, więc demontaż mechanizmu, jeśli żadna ze ścieżek nie będzie uszkodzona(przerwana) to będzie działało po naprawie

Podobne wątki

  1. Problem z przyspieszeniem 2.4 jtd m-jet ! Pomozcie ! :)
    Utworzone przez Marcin90 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 09:42
  2. Problem z AUX LINE IN pomozcie ;c
    Utworzone przez Lenix w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 18:44
  3. ktoś madry z elektryki to pomozcie.
    Utworzone przez Qlimax125 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 16:54
  4. Skrzynia biegow ciag dalszy klopotow.
    Utworzone przez Nelther w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-05-2010, 00:58
  5. pomozcie nawiew w 166
    Utworzone przez krzywy1976 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-11-2007, 21:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory