Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Pochylone tylne koła

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie Pochylone tylne koła

    Panowie, dwa dni temu pytałem orientacyjnie w shoutboxie, jednak temat okazał się bardziej poważny - dlatego zakładam temat, może doradzicie, pomożecie.

    W Alfie tylne koła mam pochylone pod kątem, poglądowo wygląda to tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auto.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	45.1 KB
ID:	243706

    na zdjęciu tak: chociaż tu trudno uchwycić rzeczywisty obraz - załamanie obiektywu itd. jednak ten kąt jest zdecydowanie zbyt duży. na fotce prawe koło, ale lewe jest identycznie pochylone.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	44.4 KB
ID:	243707

    od dołu wygląda to mniej więcej tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	63.6 KB
ID:	243708


    byłem na szarpakach, diagnosta nic nie stwierdził - jedynie potwierdził fakt że koła są zdecydowanie zbyt mocno pochylone, geometria siadła, bedzie mi zjadał opony (i tak nie jeżdze teraz do czasu aż to naprawie). jednak nie potrafił wskazać co jest przyczyną - wg niego trzeba rozebrać całośc i sprawdzać po kolei.

    jaka powinna być wg was kolejność sprawdzenia co może byc przyczyną? od rzeczy najprostszych od naprawy po te ostateczne? czy w alfie jest w ogóle jakaś regulacja tego kąta pochylenia kół?
    zastanawia mnie do czego jest ta regulowana częśc (zaznaczona strzałką?)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	72.6 KB
ID:	243709

    wahacze dolne podobno są ok - tak twierdził mechanik jak dawałem tydzień temu auto do zrobienia przodu (dolne wahacze i tarcze), tył też sprawdzali i jakoś nie wyłapali tych pochylonych kół. z tyłu nic mi nie stuka, nie rzęzi. może doradzicie od czego zacząć?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Gdzieś ostatnio pisałem.Do wymiany wahliwa w zwrotnicy i sprawdzenie bananów.One odpowiadają za pochylenie.
    Regulacji brak.Można się bawić w odsunięcie banana na podstawie belki.Są tam otwory fasolki,które można rozciągnać na tych 4 śrubach,ale to już musisz zwalić całą belkę.
    Ostatnio edytowane przez motogold ; 08-04-2018 o 19:46

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    dzieki, właśnie czytam obszerne tematy na forum dotyczace tak rozjechanych opon - sporo tego było a mało osób opisało jak przygoda się skończyła. z tego co doczytałem to na 1 ogień tak jak piszesz - tuleja wahliwa pływająca w zwrotnicy. aż nie chce mi się wierzyć że takie maleństwo może wyrządzić takie szkody i zmiane geometrii.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerry46 Zobacz post
    Panowie, dwa dni temu pytałem orientacyjnie w shoutboxie, jednak temat okazał się bardziej poważny - dlatego zakładam temat, może doradzicie, pomożecie.

    W Alfie tylne koła mam pochylone pod kątem, poglądowo wygląda to tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auto.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	45.1 KB
ID:	243706

    na zdjęciu tak: chociaż tu trudno uchwycić rzeczywisty obraz - załamanie obiektywu itd. jednak ten kąt jest zdecydowanie zbyt duży. na fotce prawe koło, ale lewe jest identycznie pochylone.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	44.4 KB
ID:	243707

    od dołu wygląda to mniej więcej tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	63.6 KB
ID:	243708


    byłem na szarpakach, diagnosta nic nie stwierdził - jedynie potwierdził fakt że koła są zdecydowanie zbyt mocno pochylone, geometria siadła, bedzie mi zjadał opony (i tak nie jeżdze teraz do czasu aż to naprawie). jednak nie potrafił wskazać co jest przyczyną - wg niego trzeba rozebrać całośc i sprawdzać po kolei.

    jaka powinna być wg was kolejność sprawdzenia co może byc przyczyną? od rzeczy najprostszych od naprawy po te ostateczne? czy w alfie jest w ogóle jakaś regulacja tego kąta pochylenia kół?
    zastanawia mnie do czego jest ta regulowana częśc (zaznaczona strzałką?)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	72.6 KB
ID:	243709

    wahacze dolne podobno są ok - tak twierdził mechanik jak dawałem tydzień temu auto do zrobienia przodu (dolne wahacze i tarcze), tył też sprawdzali i jakoś nie wyłapali tych pochylonych kół. z tyłu nic mi nie stuka, nie rzęzi. może doradzicie od czego zacząć?
    To jest drązek do regulowania zbieznosci a nie kątów. Kątów w tylnym zawieszeniu teoretycznie sie nie ustawia ale jak zmieniales tzw.banany to na nich wlasnie mozna nieswiadomie zmienic kąt pochylenia kół. za pomocą czterech srub pokazanych na zdjęciu mozesz to wyregulowac.oczywiscie trzeba zrzucic belke zeby sie dostac do tych srub.

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedz.

    a czy jest coś jeszcze na co warto zwrócić uwagę i co może powodować takie ustawienie kół? ta tuleja pływająca jeśli jest uszkodzona to będzie to widać z zewnątrz czy jedynie po rozkręceniu?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Żeby to zobaczyć,to raczej trzeba trochę znać,jak jest a jak powinno.Na pewno nie będzie śruba w osi względem tej tulei,tylko tam jest to tak zabudowane,że będzie ciężko.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    dzięki, a mam jeszcze jedno - w sumie dość ważne pytanie - jakie powinny być idealne kąty dla 166 2.0 tylnych kół? nie mogę tego nigdzie znaleźć a warto by było mieć podpore przy pomiarach.
    i jeszcze takie pytanko - wertuje forum i trochę tematów o pochylonych kołach jest - jednak bardzo mało informacji jak potoczyły się naprawy, co było powodem takiej zmiany geometrii i czy dało radę to naprawić. dziś podjechałem jeszcze do innego całkowicie niezależnego mechanika - stwierdził że wg niego niektóre auta mają tak pochylone koła i niepotrzebnie szukam dziury w całym....

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Kąty masz w instrukcji przedlifta. Pisałem Ci już kiedyś żebyś ją wreszcie przeczytał DD

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    Marku, instrukcje wertowałem i czytałem jednak nie znalazłem tych kątów. mam tą instrukcje ogólną, kiedyś widziałem też bardziej techniczną - chyba serwisową - może w niej znajde te dane?

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie. Zwykła przedliftowa. Strona 232 Panie Kolego

Podobne wątki

  1. [GTV] Skrętne tylne koła
    Utworzone przez Slepecci w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-02-2018, 10:03
  2. Pochylone tylne koło - regulacja kąta pochylenia.
    Utworzone przez mk998 w dziale 156
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 12:49
  3. Pochylone koła. /--\ Tył ucieka na boki Alfa 147
    Utworzone przez adrian14831 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-10-2016, 23:18
  4. Zawieszenie tylne prawego koła
    Utworzone przez michal w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-01-2014, 08:45
  5. Tylne koła pod dużym kątem
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 17-03-2011, 17:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory