Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Chłodnica oleju i przewody V6

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar SHADOW73
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 '00 & 166 2.4 '99
    Postów
    56

    Domyślnie Chłodnica oleju i przewody V6

    Muszę prawdopodobnie wymienić chłodnicę oleju i przewody bo ktoś z nimi kombinował i cieknie.
    Da się gdzieś dostać nową chłodnicę jeszcze? Ja nie mogę znaleźć.
    I czy chłodnica i przewody do wszystkich V6 są takie same? Znalazłem aukcje gdzie ktoś sprzedaje chłodnice z przewodami od 2.0 turbo i pisze że pasuje do 3.0 a jak jest naprawdę?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    O jaki olej Ci chodzi bo wszystkie płyny w 166 mają chłodnicę
    U mnie pocą się przewody od wspomagania i oleju silnika. Ale to przewody i dam jest po prostu na nowo do zakucia przy następnej wymianie oleju. Wycieków z chłodnicy nie mam. Przeszła mi też przez myśl wymiana chłodnic "na zapas przy okazji" ale nie znalazłem w necie nowych. Choć przyznam że nie byłem mocno zdeterminowany bo to tak dodatkowo chciałem zrobić. Brałem też w zawiązku z tym opcję wymiany na uniwersalne. Jest przecież tego pełno na necie. Dobierasz wielkość radiatora i można kupić baaaardzo podobne do naszych. Do tego nowe uniwersalne przewody. To wszystko jest do ogarnięcia na każdą z chłodnic. Ale ja odpuściłem z dwóch powodów. Koszt - taki pakiet kosztuje już dość zawrotną cenę (np sama chłodnica oleju skrzyni o podobnych wymiarach to ~400zł). A druga sprawa to zabudowa. Oczywiście wszystko by trzeba było przerabiać. Dlatego ja dałem sobie spokój. Zregeneruje wszystkie przewody i będzie spokój. Chłodnice wyglądają ok.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar SHADOW73
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 '00 & 166 2.4 '99
    Postów
    56

    Domyślnie

    Sorki, chodzi o olej silnikowy. Mam wycieki przewody sie mocno poca i zostawiam już plamki na drodze. Chlodnica niby okej ale wszystko skorodowane skoro przewody do zmiany to juz chlodnice tez warto zmienic bo jak sie to zacznie ruszac to wszystko szlak pewnie trafi, zreszta w serwisach dwoch mi powiedzieli ze oni sie nie chca dotykac do przewodow bez wymiany chlodnicy. A przewody chce zmienic bo nie mam oryginalnych tylko jakies kombinowane, z opaskami itd. Mysle ze zalozenie tego i tego nowego (uzywanego) to najlepsze wyjscie, tylko czy z 2.0 turbo bedzie dokladnie to samo?

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Kompatybilności Ci nie potwierdzę. To może kup uniwersalny zestaw tak jak pisałem?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar SHADOW73
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 '00 & 166 2.4 '99
    Postów
    56

    Domyślnie

    Uniwersalny spoko ale tak jak napisałeś - koszty i przerabianie mocowań. Prościej będzie oryginał zamontować na pewno.
    http://allegro.pl/alfa-romeo-166-2-5...916736754.html
    Tu mam za 100 zł, może w serwisie mi potwierdzą fachowcy czy na pewno podejdzie

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Przecież jak Twojej chłodnicy mechanik nie podejmie się wymiany przewodów to jak podejmie się z tego? Tu przecież też ciekną przewody a stanu chłodnicy w ogóle nie da się ocenić.
    Z drugiej zaś strony kosztuje to grosze to możesz sprawdzić.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar SHADOW73
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 '00 & 166 2.4 '99
    Postów
    56

    Domyślnie

    Podejmie się bo wymieni i chłodnicę i przewody, sama chłodnica oleju jest raczej trwała i nie powinno być z nią problemów, moja też jest dobra ale tam gdzie wchodzą przewody okolice sa całe skorodowane i trzyma się bo się trzyma, ale jak dlugo to nie wiadomo. Nie ma sensu wymieniać samych przewodów po prostu. Masz rację na zdjęciu są zapocone trochę nie zwrócilem uwagi, ale myślę że coś lepszego można znaleźć, tylko wybór byłby prostszy gdybym miał pewność z tą kompatybilnością

Podobne wątki

  1. chłodnica oleju
    Utworzone przez mmpolska w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-08-2016, 17:43
  2. wymianaa oleju chłodnica oleju
    Utworzone przez pikra w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 18:27
  3. JTS chłodnica oleju
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 15:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory