Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 104

Temat: Pożary v6 !!! Uwaga!!!

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar REIJO-AR166
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 3.0 V6 24V - poprzednio była AR 155 2.0 TS 16V
    Postów
    272

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A coś wcześniej było grzebane - silnik wyciągany , ten przewód rozłączany itp. ?
    Za moich casów raczej nie, zresztą pękł w miejscu nierozłączalnym. Jak się popatrzy na przewód to od samej grodzi od spodu wychodzi metalowy przewód i w pewnym miejscu łączy się z elastycznym gumowo-pastikową częścią, która zawija się w łuk . Tam jest to feralne połączenie. Mi poleciało pod samą grodzią prosto na alternator ale słyszałem, że koledze poleciał dokładnie z drugiej strony czy przy przyłączeniu od strony silnika.

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Czyli dostęp raczej mało komfortowy.. no dzięki w każdym razie że zwróciłeś uwagę na problem ! (czy tam wg innych interpretacji - część eksploatacyjną kolejną )

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Wszystkie benzyny. Z natury tego paliwa bo w dieslach też padają różne przewody ale ropa tak łatwo nie da się zapalić
    Co prawda nie w v6 tylko w 2.0ts i nie 166 tylko GTV ale o mało co miałbym podobny problem. Pękł przewód paliwowy. Przy samej ścianie grodziowej. Szczęście, że paliwo leciało nie na silnik tylko na ścianę grodziową. Przewód tymczasowo wymieniłem na wąż od WC o w oplocie , tak ze mogłem do domu dojechać. Docelowo kupiłem wąż paliwowy "z metra cięty" i jest ok (koszt kilka zł). Teraz większą uwagę zwracam na przewody paliwowe - pierwsza oznaka że co ś się dzieje to wąż staje się zapocony.. Koszt wymiany niewielki i ma się spokojną głowę.

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Przewody paliwowe we wszystkich autach z czasem pękają. TO jest naturalne że elementy się starzeją. A z racji na ich odpowiedzialność nie powinno się tego bagatelizować. Z benzyną jest gorzej bo po prostu ona jest niestabilna fizycznie (szybko odparowuje) a opary są wysoce palne nawet w niewielkim stężeniu. Czyli do pożaru dojdzie nawet jak ciecz nie dotknie punktu zapalnego (tak w ogóle benzyna w stanie ciekłym jest niepalna). Olej napędowy możesz wylać wiadrem na silnik i osprzęt - nie zapali się. Dopiero podgrzanie powyżej pewnej temperatury samej cieczy spowoduje zapłon.
    Ja miałem krótko dwa diesle. W obu przewody paliwowe do pompy musiałem wymienić. W tym w jednym lało się już jak ze świni. W benzyniakach jakoś tak się składa że nie musiałem wymieniać w żadnym. No tylko w terenówce ale to z innego powodu (przebudowa zasilania paliwem).
    Ale chyba faktycznie w alfie wymienię profilaktycznie pomimo że nic się nie dzieje

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Możecie pukac ie po głowach " co ten Masa znów pisze" ale uwierzcie mi że ja mam sporo fotek spalonych v6. wieczorem wkleje tu jeszcze kilka bo cos powinienem miec.

    Najlepsze że nieważne czy masz lpg czy nie to te auta i tak istnieje ryzyko że przewody sa żużyte. Starosc nie radość a 166 nie zasługuje na taki koniec! nie w płomieniach!!!
    Nadchodzi lato , upały, urlopowe długie wyjazdy wakacyjne. Z tymi gasnicami co mamy w samochodach to sobie można grilla zgasic./.. a jeszcze jak bagaznik zawalony tormabi to zanim ja znajdziesz to juz nie ma co gasić i stoisz obok auta bezsilny i patrzysz jak fura o która tak dbałes pali sie jak stóg siana!!!
    [C

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Masa masz rację, trzeba zrobić przegląd wężyków!
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #17
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    LPG nic nie pomaga bo pompa paliwa i tak ciągle tłoczy benkę w obiegu tylko że wtryski nie pobierają jej. Ale paliwo nadal pod ciśnieniem 3bar idzie do silnika i z powrotem. A instalacja lpg to tylko jeszcze może powiększyć szkody. Pomimo automatycznego odcięcia to jednak w reduktorze i przewodach lpg w fazie ciekłej zostaje. I jak dojdzie do rozszczelnienia towrzywa/gumy to co prawda wybuchu może nie będzie (albo niewielki jak od puszki po dezodorancie) ale na pewno podsyci to jeszcze pożar.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek84 Zobacz post
    Panowie wskażcie na zdjęciu, w którym miejscu to się dzieje.
    U mnie strzelił w miejscu zaznaczonym na zdjęciu.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	166 3.0v6 breaking 004.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	126.4 KB
ID:	243904

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To cf3 ma w takim razie inaczej. Ja mam zaciskany i skręcany jeden przewód zasilający. Nie mam odpływu ani takich złączek

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    To cf3 ma w takim razie inaczej. Ja mam zaciskany i skręcany jeden przewód zasilający. Nie mam odpływu ani takich złączek
    Może po prostu nie masz ori (chyba, że. Każde. Inne cf3 ma tak samo)

    Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

Podobne wątki

  1. UWAGA UWAGA!!! Mój własny film o mojej 145-ce
    Utworzone przez kiler w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-03-2007, 23:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory