Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 104

Temat: Pożary v6 !!! Uwaga!!!

  1. #81
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Ja się na własnej skórze przekonałem, co by się stało gdyby to było w trasie przy gorącym silniku a nie zaraz po odpaleniu można się domyśleć. Ilość przypadków pokazuje, że jakiś problem jednak jest. Może i nie "wada fabryczna" ale warto jednak innych uświadomić a nie zamiatać temat pod dywan. Ekscytacji po przytoczeniu wężyków paliwowych Mercedesa szkoda komentować

  2. #82
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Myślę że główny problem to właśnie lekceważenie budowy fabrycznego przewodu. Nie nadaje się on do odginania i demontowania. A pewnie wiele warsztatów myśli, że to zwykła "lepsza" guma i to właśnie robi.

  3. #83
    Użytkownik Świeżak Avatar Twiti2
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Legionowo
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,0 V6 226KM +LPG, 10.1999r. ZF4HP20, paint-VULCANO NERO
    Postów
    122

    Domyślnie

    Myślę że problem polega na tym że przewód ów u tych osób co auto sie spaliło uległ uszkodzeniu i tak akcja, musiało coś na niego oddziaływać i się przygiął i uszkodził, po prostu zbieżność sytuacji, tym bardziej że mowa była i nowych autach, a opinia kolegi Lukros że przewody MB są lepsze jakościowo ponieważ firmuje je marka MB mija się z celem, ogólnie wszystko co teraz robi mercedes pod swoim znakiem to jest badziew łącznie ze sprinterami płaczącymi łzami i innymi wynalazkami markowanymi ich nazwą. Wystarczy kupić porządny wąż w oplocie, może być i stalowym i nie ma problemu. Druga sprawa czy wiesz po kim samochód kupiłeś kolego Lukros że masz takie przypadki ? bo wygląda na to że ktoś oszczędzał na wszystkim skoro tak to u Ciebie wygląda że wszystko się kruszy, i powtarzam na przyszłość jak pasuje Ci MB to zmień forum bo ja np szajsu z mercedesa do siebie nie śmiem założyć, po pierwsze ze względu na to że to badziew a po drugie wszystko co robi ta marka nadaje się do śmieci poza rocznymi autami. to jest AR i tu się zakłada podzespoły od AR a nie od niemieckiego szajse. Jezeli nie pasuje Ci moje podejście kup sobie okulary i odbij jak nie widzisz na jakim forum jesteś, nawet nie powinieneś wspominać o tym badziewiu co montujesz to klasyka z włoch, wstydził byś się. KONIEC TEMATU.

  4. #84
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Twiti2 każdy ma orawondo własnej opinii Ale nie możesz nikomu narzucać swojej jako wyroczni. Temat założyłem bo te silniki jak widac na fotach w wielu przypadkach się spalily. Coś jest przyczyną tego. Przez 20 lat sporo osób tam wkłada lapy i gnie co się da. V6 ma z tylu głowice i tam też trza lapy wkladac wymieniać cewki czy świece. Zagiecie tego przewodu to jest sekunda. Nie możesz twierdzić że auto lukrosa to złom na którym wszędzie oszczędzano skoro to nie wkdziales na oczy nawet. Najpierw pokaż swoja perelke.
    Kto chce przewód sobie wymieni kto nie nie musi. Wystarczy że QBA sie tu wypowiedzial

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    [C

  5. #85
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Nie zawsze samochód zapala się samoczynnie. Czasami ktoś mu pomaga

    https://allegro.pl/alfa-romeo-166-sp...4.html#thumb/5

  6. #86
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    No tak, forumowe autko

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  7. #87
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Loco
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,2 V6 06r
    Postów
    268

    Domyślnie

    Polecam każdemu od czasu do czasu zweryfikować stan tych przewodów. U mnie AR rok 2006r, po przeczytaniu właśnie tego wątku , macha w górę i co ? Wężyk ten krótszy przy baranach lekko zapocony , po demontażu okazało się że właśnie ten plastik pod gumową osłoną był załamany i przepuszczał . Co ciekawe w Aso mają oryginalne przewody paliwowe i teraz ten długi od zbiornika paliwa aż do listwy kosztuje 240zł a ten krótki 650zł ponieważ jest dostępny tylko w komplecie z lista paliwową . Super temat i podziękowania dla autora , bo myślę, że zwróceniem uwagi na problem ocalił żywot kilku V'ek. Myślę , że można by wątek podkleić w głównym dziale 156/147/166/gt , gdyż problem nie dotyczy tylko modelu 166 a wszystkich z silniami V6 Busso.


    Było
    AR 156 1.8ts
    AR 156 2,5V6
    FIAT CROMA II 1.9 150KM automat

    JEST
    AR 166 3.2V6 FL
    VOLVO V70 III 2.0F 2010r

  8. #88
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 CF2 2000r.
    Postów
    50

    Domyślnie

    Po lekturze wątku jestem lekko przerażony. Przejrzałem przewody pod maską i ten mały pomiędzy listwami delikatnie zapocony. Zamierzam wymienić oba i zastosować opaski na śrubę. Pytanie czy ten mały przewód pod baranami da radę wymienić bez demontażu listwy czy baranów? Jest tam dosyć mało miejsca. Silnik 2.5 V6 CF2. Przewody wyglądają na fabryczne bez żadnych zabezpieczeń.
    Jakieś niespodzianki mnie czekają? Może ktoś ma jakieś uwagi i podzieli się doświadczeniem.

  9. #89
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    Jak nie czuć benzyny to nie ruszaj , ja go wymieniałem bez zdjecia baranów bo już się sączyło z niego. Troche trzeba gimnastyki palcami ale da rade

  10. #90
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 CF2 2000r.
    Postów
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris_Nero166 Zobacz post
    Jak nie czuć benzyny to nie ruszaj , ja go wymieniałem bez zdjecia baranów bo już się sączyło z niego. Troche trzeba gimnastyki palcami ale da rade
    A to zapocenie nie jest efektem pęknięcia tego poliamidowego środka? Paliwa jednak nie czuć.

Podobne wątki

  1. UWAGA UWAGA!!! Mój własny film o mojej 145-ce
    Utworzone przez kiler w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-03-2007, 23:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory