Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65

Temat: Nowe sprzęgło wysoko bierze

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Matt94ar
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 166 FL 2.4jtd
    Postów
    58

    Domyślnie Nowe sprzęgło wysoko bierze

    Ostatnio odebrałem auto od znajomego mechanika który między innymi wymieniał komplet sprzęgła. Tarcz i docisk kupiłem od kolegi KaaC z forum wysprzęglik nowy łuk no i nieszczęsna dwumasa też wymieniona na niby nowa ale nie było nowa, ale mniejsza o to. Po wymianie liczyłem na że w końcu będę płynnie operowal pedałem sprzęgła. Tak naprawdę za wiele po tej wymianie się nie zmieniło :/
    Pedał nadal dość twardy nie chodzi zbyt płynnie. Żeby zmienić bieg wystarczy wcisnąć go na 2cm, za czym idzie to że bierze na samej górze. Czyżby to pompa sprzęgła?

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    kolega [MENTION=35844]motogold[/MENTION] bardzo obcykany jest w kwestii przeniesienia napędu w jtd wiec może cos podpowie.

    jeżeli włożyłes uzywane sprzęgło to trzeba by szukac na poczatek tutaj . Jak nowe sprzegło i wysoko bierze pedął to trza poczytac w internecie o tym jak objawia sie zużyta pompa sprzęgła.

    Ja niedawno w swoim jtd (10v) zakłądałem nowe sprzęgło i nowy dwumas i pedał bierze normalnie. Ani za wysoko ani za nisko. Pedał pracuje z takim samym oporem jak przed wymianą. Moje stare sprzęgło nei było mocno zużyte i różnicy nie widac za wielkiej na nowym. CO innego dwumas. tutaj juz widac kolosalną poprawe wzgledem starego zużytego.
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 23-04-2018 o 09:47
    [C

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Dwumas jest od Tomasza Chwesiuka, zakładaliśmy ich multum.
    i są typowo od Fiata.

    Sprzęgło, które masz ode mnie, po bardzo niskim przebiegu z dociskiem, było kupione od taniegofiata z fakturą (ori ricambi)

    Jak masz cały komplet nowy tak jak piszesz coś takiego nie powinno mieć miejsca.
    Spójrz czy nie kapie Ci pod pedałem sprzęgła.

    P.S Chyba, że mechanik przygrał w ciula i nie zmienił Ci wysprzęglika bo nie mógł go odkręcić (śruby są płytkie i często się wyrabiają) .

    P.S 2 [MENTION=8469]Masa625[/MENTION],nie wprowadzaj go w błąd bo w 20v masz. Sprzęgło W systemie SAC, niezależnie od jego zużycia będziesz miał pedał w tym samym położeniu.
    Ostatnio edytowane przez KaaC ; 23-04-2018 o 12:52


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Matt94ar
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 166 FL 2.4jtd
    Postów
    58

    Domyślnie

    Wysprzęglik na 100% nowy stary mi oddał, choć ten stary wygląda całkiem dobrze.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    No to zostaje jeszcze do sprawdzenia pompa pod pedałem sprzęgła, tylko wysprzęglik ma na to wpływ z pompką, reszta wiem, że na 100% jest sprawna także..
    A złożyć też tam źle nic nie idzie.


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Matt94ar
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 166 FL 2.4jtd
    Postów
    58

    Domyślnie

    Problem ze sprzęglem po raz czwarty.
    Długa historia, i myślę że zdarza się to raz na kilkanaście tysięcy razy, albo i rzadziej, opowiem od początku.
    Za pierwszym razem objaw, twardy pedał, nieplynna jego praca, szarpanie przy ruszania. No to jak pisałem wyżej tarcz i docisk używany kupione od KaaC, łożysko oporowe nowe i Dwumas po regeneracji. Po tym zabiegu 0 pozytywnych skutków. Po tygodniu wymieniona została pompa sprzęgła trw i też nic nie pomogło. Jeździłem tak około 5 miesięcy, po czym rozpadł się dwumas. No to Dwumas na gwarancję, otrzymałem od Tomka nowy i zakupiłem cały nowy komplet sprzęgła, tarcz docisk łożysko. Założony został cały nowy komplet. Okazało sie ze ciągle ten sam problem, no to decyzja że kupię kolejną pompe sprzęgła. Wymieniona i nic. Trudno, przejechałem tak 800km po czym w Alfie padł silnik. No cóż pech to pech. Kupiłem drugą alfe ten sami silnik itd. No i sprzęgło w niej chodziło jak marzenie. Miedzy czasie polecił mi KaaC wymianę zaworu iglicowego. No to przełożony został silnik. Skrzynią rozebrana, okazało się że w zakupionej alfie sprzęgło wyglądało bardzo "świeżo" no ale postanowiłem założyć swoje gdyż wiedział na 100% że jest nowe, a byłem pewny że jest dobre. No to skrzynią z zakupionej alfy uzbrojona w moje sprzęgło, wymieniony zawór iglicowy. Przychodzi do jazdy próbnej A tu ciągle to samo. Okazało się że Dwumas mam od 159, lecz Tomek, KaaC zapewniają że zakładali do siebie i wszystko chodzi. Mój mechanik i mechanik który pracuje z Tomkiem stawiają na za wysoki (gruby) Dwumas. Stąd takie dziwne wysprzeglanie, lecz Tomek Zapewnia że na pewno Dwumas jest ok. A między czasie sprzedałem Dwumas z alfy którą kupiłem. Czeka mnie rozbiórka po raz 4 skrzyni. Błąd mój i mechanika że nie zwymiarowal sprzęgła. No ale byłem pewny że wszystko będzie hulac. Teraz niestety nie mam do czego porównać tej Dwumasy. Pomysł jest taki żeby zostawić ten Dwumas i założyć ten świeży komplet docisku i tarczy.
    Po moich wypocinach, pytanie do was.
    Czy ktoś z was spotkał się z czymś podobnym, nie koniecznie w 166 i mógłby dac jakąś radę?
    Wtopilem mnóstwo kasy, a auto nie jeździ jak trzeba. Wiem że muszę iść za ciosem mimo że wykańczona mnie to nerwowo.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Dwumas 166<>159 łącznie ze sprzęgłem i wysprzeglikiem pasują na miliooooooooon procent bo robiliśmy już takie przekładki nie raz, skrzynie są te same, ale jednak inne, 159 ma inny kołnierz i zamiennie nie przypasuja.

    Aczkolwiek koło zamachowe dwumasowe łącznie ze sorzeglem/dociskiem i wysprzeglikiem pasuje.

    Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    A ja zadam podstawowe pytanie. co na temat dwumasy mówi eper? jeżeli 166 ma Dwumas o innym numerze niż 159 to widocznie to nie pasuje. z kowalem można dyskutować Ale z eperem raczej nie ma jak. sprawdzić numery w eper i tyle. może wizualniento to samo ale inne są bebechy?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    [C

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    A ja zadam podstawowe pytanie. co na temat dwumasy mówi eper? jeżeli 166 ma Dwumas o innym numerze niż 159 to widocznie to nie pasuje. z kowalem można dyskutować Ale z eperem raczej nie ma jak. sprawdzić numery w eper i tyle. może wizualniento to samo ale inne są bebechy?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Misiek, teoria to jedno, praktyka drugie. Pasuje i tyle. Różni się dosłownie kosmetyka. Takie tematy jeżdżą bez problemu i nie tylko ja tak przekladalem.
    Carenzo również przekładal.

    Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    tu nie ma gadania że jakiś cytryn&gumiak mówi że pasuje bo tak. eper to katalog części tam są numery i na podstawie tych numerów się zamawia i wymienia części. to że Ty czy jakiś szrociaz twierdzi że pasuje to jak chcesz to sobie w swojej alfie możesz takie druciarki odstawiac. jeżeli numery w eper są inne a ty sprzedałes Dwumas z innym numerem niż powinien iść do 166 to sprzedałes cześć niewlasciwa. jakbym rozkręcal alfy na części jak Ty czy majersco to też bym inaczej gadał bo pieniądz nie smierdzi a leszczy do oyebania nie brakuje. taka jest prawda i tyle.
    jak kupuje części to mają być 1:1 numery pasujące pod konkretne auto. jak sprzedajesz nie to co trzeba to oddajesz piniondze. A jak nie oddasz to wpadam z chłopakami na bialoruskich numerach na wioskę i negocjujemy. A jak negocjacje nie przynoszą skutków to Stiopa i Vladimir zabierają ekwiwalent z Twojego domu w postaci tv i odtwarzacza vhs i sprawa zalatwiona. Ty chłopaków co nie płaczą nie ogladales? Byle kto alfa i 166 nie jezdzi

    chłopak 4 razy skrzynie zdejmuje a Ty za jego pieniądze sobie redsy malinowe kupujesz i Leżysz przed tv zadowolony i jeszcze wciskasz kit że mimo innych numerów cześć jest ta sama. chyba że numery są te same to inna kwestia.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 15-12-2018 o 09:17
    [C

Podobne wątki

  1. Sprzęgło nisko czy wysoko? 2.4 JTD 10V
    Utworzone przez Bladyy w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-05-2014, 10:15
  2. Sprzęgło wysoko bierze.
    Utworzone przez fkkamil w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 18:02
  3. Sprzęgło wysoko bierze
    Utworzone przez m4tinez w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 07:59
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-10-2011, 19:39
  5. Sprzęgło łapie wysoko, wysprzęgla przy podłodze
    Utworzone przez piter1984 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-12-2010, 23:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory