Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Ściąga auto na prawo

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie Ściąga auto na prawo

    Mam dziwny problem z alfą. podczas jazdy na wprost po chwili zaczyna ściągać na prawo. Zauważyłem, że kierownica jest minimalnie skręcona w prawo - jakiś 1-2 stopnie. jak ręcznie odegne w lewo jest ok - jedzie prosto, natomiast jak przejadę po jakiejś dziurze/nierówności kierownica znów łapie minimalny skręt i nie powraca, auto zaczyna ściągać do prawej. To samo przy skręcaniu w prawo -
    kierownica jakby nie chciała odbić do poziomu. Przy skręcaniu w lewo ładnie odbija. Ostatnio wymieniany miałem wahacz lewy i prawy, tarcze, klocki, oraz łącznik stabilizatora lewy na przodzie oraz na tyle amortyzatory. Wiem, że winnych może być kilka, jestem teraz na kilkudniowym wyjeździe i nie mam możliwości podjechania do mechanika który to montował, zapewnia że robił zbieżność i wszystko wg niego było ok.
    Może ktoś mógłby polecić warsztat/mechanika w Bydgoszczy który zerknąłby w tym tyg/ustawił zbieżność? Chyba, że macie jakieś inne podejrzenia co może być przyczyną.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar SHADOW73
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 '00 & 166 2.4 '99
    Postów
    56

    Domyślnie

    A wykresy ze zbieżnosci masz?
    Może być sworzeń wahacza, tuleje w tych ktorych nie wymieniles, drążki, końcówki a nawet łozyska, nie ma co pytać o przyczyne bo może byc ich masa, ja ostatnio sprawdzalem cale zawieszenie w norauto i sprawdzili mi dosyc solidnie, jest w wielu miastach moze w Bydgoszczy tez jest tego nie wiem

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar barkonar
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 166 JTD 2002r.
    Postów
    102

    Domyślnie

    Ja miałem identycznie. Powymienialem wahacze górne, dolne, sprężyny, amorki, tarcze i nadal było źle. Wymienilem w końcu maglownicę i problem zniknął.

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Jak że zbieżnością z tyłu? Może być tak, że coś z tyłu nie gra i musisz przez to cały czas kontrować przodem

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Twiti2
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Legionowo
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,0 V6 226KM +LPG, 10.1999r. ZF4HP20, paint-VULCANO NERO
    Postów
    122

    Domyślnie

    Masz coś takiego jak ja, zmieniłem całą zawieche z przodu łącznie z amorami i sprężynami na fast, od tej pory przod mi lata, zrobiłem zbieżność 2 razy i jAK ZAŁOŻYŁEM TERAZ lato tak znikło, ale wiem że jeszcze nie jest ok, pojade na koniec do mojego mistrza i zobacze, za każdym razem jak podjechałem do tych co robili jest żle i duże rozbieżności, pojade teraz gdzie indziej i tyle, tył się nie zmienia a przod ciągle nie tak i przestawiony, zobaczymy teraz, dam znać.

    - - - Updated - - -

    Na żadnym drążku z ryłu nie ma luzu, okazało sie tak po wymianie zawiechy przod, czy może być to przez to że przód teraz wyżej stoi niż tył ? sam już nie wiem, założyłem opony lato i prawie na 99% już nie ucieka tylko minimalnie.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gennosuke
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 1.9 JTD CF2, AR 156 1.8 TS CF2, AR 166 3.0V6 CF3
    Postów
    696

    Domyślnie

    Cytat Napisał Twiti2 Zobacz post
    Masz coś takiego jak ja, zmieniłem całą zawieche z przodu łącznie z amorami i sprężynami na fast, od tej pory przod mi lata, zrobiłem zbieżność 2 razy i jAK ZAŁOŻYŁEM TERAZ lato tak znikło, ale wiem że jeszcze nie jest ok, pojade na koniec do mojego mistrza i zobacze, za każdym razem jak podjechałem do tych co robili jest żle i duże rozbieżności, pojade teraz gdzie indziej i tyle, tył się nie zmienia a przod ciągle nie tak i przestawiony, zobaczymy teraz, dam znać.

    - - - Updated - - -

    Na żadnym drążku z ryłu nie ma luzu, okazało sie tak po wymianie zawiechy przod, czy może być to przez to że przód teraz wyżej stoi niż tył ? sam już nie wiem, założyłem opony lato i prawie na 99% już nie ucieka tylko minimalnie.
    Czy masz to przy przyspieszeniu auta ? jeżeli tka to winowajcą będzie przegub.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Twiti2
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Legionowo
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,0 V6 226KM +LPG, 10.1999r. ZF4HP20, paint-VULCANO NERO
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał gennosuke Zobacz post
    Czy masz to przy przyspieszeniu auta ? jeżeli tka to winowajcą będzie przegub.


    Tak, to jest tylko w momencie kiedy szybko przyspieszam, przegub ? nie sprawdzałem ale jest cicho , nic nie tryka ani na prostych ani na skręconych kołach.

Podobne wątki

  1. [MiTo] MiTo ŚCIĄGA W PRAWO !!
    Utworzone przez aniiab w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 22-01-2023, 17:16
  2. [MiTo] Po zmianie na nowe opony auto ściąga w prawo
    Utworzone przez karol_mito w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-04-2017, 21:06
  3. [Giulietta] Ściąga w prawo.
    Utworzone przez cysio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22-09-2015, 18:17
  4. [GTV] ściąga w prawo...
    Utworzone przez grzdylu w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 10:47
  5. [147] ściąga raz w lewo, raz w prawo
    Utworzone przez mat19 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-10-2008, 12:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory