Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 46

Temat: Nadpalone nóżki przekaźników w podszybiu -Czerwone 30A

  1. #31
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    PAnowie!

    Nowe newsy. Będe ciągnąl watek tych przekaźników aż babcia odpali.

    Wczoraj dłubałem.

    1. PRzewód masy dodałem jak pisałem. Górna śruba rozrusznika była niedokręcona Dyskoteka momentalnie sie skończyła, wszystkei kontrolki świeciły jak trzeba!!! mały sukces ale jest!!!

    Mimo to rozrusznik nadal milczał.

    2. Przyszedł mój ojczulek i zesmy dumali. Kazał mi zanim zamówie rozrusznik nowy pozamieniać te CZERWONE PRZEKAŹNIKI miejscami.

    -- Po zamianie przekaźnika skrajnego prawego z jego sasiadem po lewej- wg instrukcji A i B (175 strona instrukcji) ROZRUSZNIK OŻYŁ i zaczął kręcić jak szalony . Aż w szoku jestem jak odżył na nowej masie ( viader )

    Po kolejnych zamianach z innymi przekaznikami rozrusznik milczy. POmieszałem te przekazniki i dzis jade może kupie gdzies w tej Konińskiej metropolii z minimum 2 sztuki. Jak cena bedzie dobra to kupie 4..

    3. Podłaczyłem kompa i na nowej masie błedów nie ma- więc potwierdzam że chip nie powoduje ich.

    - po nieudanej próbie odpalenia pojawił sie błąd P0190 DIESEL PRESSURE SENSOR oraz P0560 Battery VOLTAGE.. innych błedów brak.

    - sprawdziłem w MES ciśnienie paliwa jakie dochodzi do czujnika paliwa w momencie jak rozrusznik kręci. było tego coś około 10bar a zadane było chyba 250 bar... Stad zapewne bład cisnienia paliwa

    - Poszedłem nasłuchiwac pompki w baku. I MILCZY. W momencie przekręcenia kluczyka nie słychac pompki w baku!!!

    - wyłacznik bezwładnosciowy nie wyskoczył.

    Zaczłąem przypominac sobie okolicznosci tego felernego dnia dokladniej. Co sie okazało.

    Tego dni amiałem tankowac alfe. Miałem chyba z jedną kreske i rezerwe.
    Po pracy wróciłem do domu sie wykąpac i zjesc obiad. Wieczorem chciałem jechac zatankowac.
    Wyjazd z posesji jest BARDZO DZIURAWY. Przez około 30-40 metrów autem bujało na boki jak statkiem na sztormie...
    Jak wjechałem już na równa drogę przejechałem może ze 20 metrów i alfa zgasła.
    Rozrusznik kręcił ale nie paliła.

    Tak sobei mysle czy czasem mi paliwa nie brakło. I dlatego nei chce zlapac silnik. Moze na tych wertepach wylało paliwo z tego kubka na pompie w zbiorkiku i zgasla z braku ropy?...

    Mam tylko kilka watpliwosci ( oczywiscie dzis rope kupie i doleje ze 20L do zbiornika)

    1. Czy po takiej akcji kiedy w zbiorniku paliwa nie ma pmpka będzie milczeć? Ona poprostu na chwile obecna nie podaje paliwa i zapewne dlatego niechce babuszka odpalic... JAkis obwód sie przerywa jak paliwa nie bedzie?

    2. Co z tymi przekaznikami. Dlaczego jak je pozamienialem miejscami to rozrusznik raz dziala a raz nie?

    Mialem robiona nagrzewnice, miałem robiony wentylator kabiny i lutowalem nowy bezpiecznik do wentylatora. Takze grzebalem w podszybiu to fakt... Mimo to autko jezdzilo bardzo dobrze przez spory czas. W podszybiu dlubalem chyba z rok temu...

    Jak ta pompke teraz sprawdzic. Jak wyjme kostke z niej to na czerwonym kabelku rozumiem powinno byc 12V?

    Pompka w zbiorniku zdechła mi juz kiedys w 2010 i mialem zalozona nowa w tamtym roku.

    Mówie z elektryki jestem januszem i każda nawet najgłupiej brzmiąca porada jest dla mnie cenna
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 10-05-2018 o 08:08
    [C

  2. #32
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Tak sobei mysle czy czasem mi paliwa nie brakło. I dlatego nei chce zlapac silnik. Moze na tych wertepach wylało paliwo z tego kubka na pompie w zbiorkiku i zgasla z braku ropy?...
    Po pierwsze to, czego bym się bał najbardziej... czy nie zaciągnąłeś jakiegoś syfu z dna baku? Czy aby pompka na takim syfie (albo na sucho) jadąc się nie zatarła?

    Druga rzecz: sprawdź filtr paliwa jak wygląda dokładnie.


    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Jak ta pompke teraz sprawdzic. Jak wyjme kostke z niej to na czerwonym kabelku rozumiem powinno byc 12V?
    Pompka musi mieć zasilanie na wtyczce, w benzynie podaje od razu po przekręceniu kluczyka, nie wiem jak diesel, ale pewnie tak samo. Zalej z 20 litrów ropy, wyciągnij pompkę i zobacz do zbiornika czy wszystko OK (czy nie ma opiłków). A pompkę w razie czego na krótko z aku też można uruchomić żeby sprawdzić.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #33
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    [MENTION=788]tomaz[/MENTION]. Czy ona by sie zatarła tak szybko?Od momentu odpalenia do momentu jak zgasła mineła moze minuta. Przejechałem wówczas z 50 metrów...
    Mam zdjetą juz klapke ta metalową w bagażniki i przy kostce gmerałem wczoraj. Mimo to milczy. Spróbuje zapodac jej na krótko z aku plus i tyle jak zaleje jak mówisz
    Ale musze też ogarnąć kwestie tych przekaznikow.

    Samam sprawna pompka w jtd dziala chyba tak samo jak w PB. Po przekreceniu kluczyka slychac jak pracuje 2 sekundy i sie wylacza.
    [C

  4. #34
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Czy ona by sie zatarła tak szybko?
    Nie wiem, niby nie... ale różne dziwne rzeczy widziałem. Kuzyn dopiero co naprawiał BMW X1 gdzie zmieliła się pompa wysokiego ciśnienia (diesel), poleciało wszystko powrotem do baku, zniszczyło pompkę w baku i wtryski... generalnie kaszana po całości. W baku paliwko miało perłowo-metaliczny kolor, wyglądało przepięknie
    Także ten... ale w Alfach takie rzeczy się nie dzieją
    Pewnie padła jakaś pierdoła + coś z elektryki. Jak masz podwójną awarię to rozkminka trudniejsza zawsze. Dasz radę Masa, stay cool
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #35
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    nowe newsy. jada nowe przekaźniki do mnie bo na tym zadupiu kupiłem tylko 1.
    napewno uszkodzony był jeden przekaźnik w podszybiu.

    nadal nienodpalala.

    pozamienialem kolejno przekaźnik nowy z innymi i zalalem zbiornik ropa świeża... pompka ozyla!!!

    Ale nadal lipa.
    nastepnir
    zdałem wtyczkę z regulatora na pompie cr i na szybko wpialem. wtyczka ma złamane mocowanie i może się wypiela. założyłem spowrotem zacząłem kręcić rozrusznikiem.

    po 20 sekundach kręcenia ODPALILA!!!! ALE musiałem trzymać gaz żeby nie zgasla.
    mimo to i tak zgasla

    czyli gdzieś ropa nie dochodzi.

    akcja na weekend

    podłączyć MES i czytać błędy. potem

    1. wyjecie regulatora na pompie cr i jego czyszczenie.
    2. wyczyszczenie czujnika ciśnienia paliwa na listwie cr.


    w najgorszym przypadku może być tak jak tomaz napisał. pompa zlapala syf jak autem bujalo i coś padlo...

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    [C

  6. #36
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Praktycznie masz do sprawdzenia cały układ z czujnikami.
    Czujnik Regulatora jak i na listwie tak jak wspomniałeś + Pompa CR + w najgorszym przypadku wtryskiwacze - ale te dwie ostatnie usterki nie występują tak często jak dwie pierwsze

    Swoją drogą, zrób sobie logi ciśnienia paliwa z odpalenia oraz tego jak trzyma ciśnienie, gdy ty trzymasz gaz


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  7. #37
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    w weekend będę coś tam dlubal. wątpię czy aby pompa cała zdechla CR tak momentalnie bez wcześniejszych objawów. alfa zawsze paliła ladnie nie dymila. jakby pompa zdychala to by chyba dawała jakieś oznaki. od zawsze lana Verva ON. itp itd.

    za to wtryskiwacze mi klepaly. czasami szarpal przy puszczeniu gazu.

    od dawna byłem świadomy że one idealne nie są i chyba teraz je dobilem jazda bez paliwa.

    [MENTION=34058]KaaC[/MENTION] a możesz mi napisać procedurę jak wyjąć wtrysk?

    chodzi mi o moment jak już jesteś na etapie jego wydlubywania z głowicy.

    pokrywę zaworów trza odkręcić? jakieś klucze trzeba mieć?
    nigdy nie wyjmkwalem wtrysku i nienwiem za bardzo jak to ugryźć w razie co.

    że dołączam kable przelewy i odkrecam widelki wiem. pytanie jak skubance wydlubac potem. i czym

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    [C

  8. #38
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomasz_
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 156 Sportwagon 1.9 150 KM "GQ"
    Postów
    244

    Domyślnie

    W dziale zrób to sam jest poradnik. Jeżeli nie są zapieczone to wyjdą same jak je pociągniesz do góry. Jak nie to narzędzia potrzebne do ściągania.

  9. #39
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Ja wyciągałem w swojej bez problemów.Wymieniałem w swojej pół roku temu 5 i z żadnym nie było problemów.Wyjęcie wszystkich zajęło około 1h może i mniej.

  10. #40
    Użytkownik Świeżak Avatar emilio 166
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    AR 166 2.0 TS
    Postów
    54

    Domyślnie

    Oj Masa, szkoda, że się przeprowadziłem bo już bym u Ciebie był z jakimś napojem "energetycznym" 0,7l i we dwójkę coś może byśmy uradzili.
    Albo zepsuli...

Podobne wątki

  1. [159] Wtyczka pod skrzynką przekaźników 1.9 8V
    Utworzone przez VaNs w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-05-2015, 17:11
  2. Jak podłączyć przewody do przekaźników?
    Utworzone przez Tuti w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 13:57
  3. Opis bezpieczników i przekaźników w podszybiu 2.4 JTD
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-03-2010, 10:06
  4. [33] Alfa stanęła - dym z przekaźników głównych
    Utworzone przez bodzio_piotr w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-10-2009, 10:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory