Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Brak ładowania / prądu / rozwiązania

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gennosuke
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 1.9 JTD CF2, AR 156 1.8 TS CF2, AR 166 3.0V6 CF3
    Postów
    696

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtoKucior Zobacz post
    Dla bezpieczeństwa drugi aku wozić...szaleństwo. Z drugiej strony również z tym problemem ładowania się zmagam. Również ładowanie podczas działania klimy i wentylatora 2 bieg wynosi nawet 11V ale utrzymuje się 12,5V do 13,2V. Altka wymieniałem na regenerowany. Gdy nie korzystam z klimy, wiatrak nie chodzi to ładowanie mam 13,8V - 14,0V. Klima i wentylator kupe prądu zabierają, dlaczego altek nie daje rady...?
    Może szukać problemu z wentylatorem skoro obciąża tak mocno ładowanie ? mam podobnie chociaż jeszcze nie mierzyłem ładowania ale czuć że spada bo światła przygasają jak załącza się wentylator przy włączonej sprężarce.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dawid_007_04
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Tucze
    Auto
    Była Alfa 155 2,5 TD 1994r. Alfa 166 3.2 V6 , Alfa 166 2,4 JTD 2000 r
    Postów
    327

    Domyślnie

    Przechodziłem przez temat braku ładowania w mojej Alfie 166 3.2V6 z LPG, temat badany dość mocno i intensywnie zarówno przeze mnie (jestem elektrykiem), jak i i przez zewnętrzną firmę, z którą ostatecznie rozwiązałem problem. Pewnego dnia pojawił się brak ładowania, więc jak wszyscy odesłałem alternator do regeneracji, w zamian dostałem drugi, kompletnie zregenerowany z pisemną gwarancją. Szybki montaż, odpalenie i na zimnym silniku książkowo 14.1-14.2V po nagrzaniu spada do 13.8V i takie napięcie trzymał przez około tydzień. Później ładowanie na zimnym było ciągle 14.1-14.2V ale za to po nagrzaniu już nie 13.8V a mniej, przy wentylatorach spadało do około 12-11.8V. Demontaż alternatora i odesłanie na gwarancje dostaje następny (drugi już) kompletnie zregenerowany.Ale za nim go zamontowałem, sprawdzam instalacje. Robię nową masę, czyszczę wszystkie newralgiczne punkty łączeniowe i dokładam ekstra plusowy kabel z alternatora do grodzi silnika. Po tych zabiegach montuje drugi zregenerowany alternator. I co ? Po tygodniu znowu ładowanie słabnie, aż w końcu zanika!! Sfrustrowany demontuje po raz trzeci alternator i odsyłam na gwarancje. Teraz jednak dzwonie do firmy, która to robiła i wywiązała się rozmowa, w której opisałem całą sytuację. Stanęło na tym, że panowie chcą sami ocenić stan instalacji w aucie. Dostaje od nich kolejny alternator i jadę do nich. Panowie nie znajdują żadnych nieprawidłowości w instalacji, ale nie odpuszczają tematu i dochodzą do wniosku, że te 120A alternatora w rzeczywistości około 100A to jest po prostu za mało. Znajdujemy alternator, który ma 150A i pasuje bez przeróbek (trzeba tylko przekręcić rolkę). Alternator z AUDI A4 A5 Q5 2.7 3.0 TDI. Od tamtej pory problem ładowania znikł. Zdemontowałem dodatkowy kabel plusowy i jeżdżę tak już ponad pół roku. W między czasie zamontowane mocniejsze audio, ale ładowne dalej stabilne.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa 166
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gennosuke Zobacz post
    Może szukać problemu z wentylatorem skoro obciąża tak mocno ładowanie ? mam podobnie chociaż jeszcze nie mierzyłem ładowania ale czuć że spada bo światła przygasają jak załącza się wentylator przy włączonej sprężarce.
    Kolego wiatrak podłożony od innego auta i nic to nie dało napięcie nadal spada po jego włączeniu

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    U mnie sprawdzałem i mam cały czas 13.8-13.9 i żadnych problemów z aku nie mam.Co prawda robię dużo km i cały czas na klimie.I jeszcze się nie zdarzyło abym musiał coś z aku robić,nawet gdy 1 tydzień stała sobie z włączonym alarmem.Gdzieś bym szukał przyczyn w kablach.Podobny przypadek miał kolega.Altek padł,regenerowany założył,padł(w jego odczuciu),następny też nie dawał rady.gdy mu pomierzyłem,że pod obciążeniem jednak na altku wychodzi 14,0V a na aku ma 12,7V to rzecz stała się jasna-kable lub klemy.Dołożył drugą masę i problem zniknął.
    Odnośnie altka i jego 120 A.Ktoś to kiedyś musiał obliczyć i testować i raczej auto,gdzie 80% jeździ na klimie (bo we Włoszech i jego klimacie pewnie tak jest)dawało radę,to w naszych warunkach też musi.Pewnie,gdy założymy dodatkowe urządzenia,kolorowo nie będzie,aczkolwiek do fabrycznych musi wytrzymać.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Twiti2
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Legionowo
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,0 V6 226KM +LPG, 10.1999r. ZF4HP20, paint-VULCANO NERO
    Postów
    122

    Domyślnie

    Dokładnie motogold, pytanie jeszcze brzmi czy mierząc napięcie na altku bierze mase z silnka czy z budy ?
    U mnie była duż róznica, altek wyciągany 4 razy i dalej nic, w końcu poszła nowa masa od skrzyni do kielicha i wszystko gra do dziś

    ps. stara masa na skrzyni była czyszczona i nic nie pomogło a wyglądała na dobrą, myślę że w tym przypadku nie ma co patrzyć jak wygląda fizycznie tylko jak takie rzeczy się dzieją to wymieniać ponieważ jest to taśma miedziana w oplocie i długo nie wytrzymuje.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Twiti2
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Legionowo
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,0 V6 226KM +LPG, 10.1999r. ZF4HP20, paint-VULCANO NERO
    Postów
    122

    Domyślnie

    Dokładnie motogold, pytanie jeszcze brzmi czy mierząc napięcie na altku bierze mase z silnka czy z budy ?
    U mnie była duż róznica, altek wyciągany 4 razy i dalej nic, w końcu poszła nowa masa od skrzyni do kielicha i wszystko gra do dziś

    ps. stara masa na skrzyni była czyszczona i nic nie pomogło a wyglądała na dobrą, myślę że w tym przypadku nie ma co patrzyć jak wygląda fizycznie tylko jak takie rzeczy się dzieją to wymieniać ponieważ jest to taśma miedziana w oplocie i długo nie wytrzymuje.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    166 2.4 jtd 136km 1999
    Postów
    13

    Domyślnie

    Panowie borykam się z ładowaniem odkąd zakupiłem 166, kupiłem ze spalonym alternatorem, założyłem inny podobny bo taki akurat tylko się udało dostać, ładowanie po włączeniu wentylatorów chłodnicy, wentylatora skraplacza, świateł, radia itd. nie wyrabia i jak pochodzi na wolnych obrotach z 15 minut to wypompuje akumulator. Chciałbym założyć alternator taki jak ma być , ale dla mnie to nie takie proste, starego nie mam, a sam nie potrafię wytypować jaki mam zakupić. Alfa 166 2.4 jtd 10v 1999r 136 km . Drugim problemem jest zakup pompy abs o nr 0265220453, wyskakują mi kontrolki abs + kontrolka ręcznego, jak stuknę w pompę to ta się odezwie i lampki znikają

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gennosuke
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 1.9 JTD CF2, AR 156 1.8 TS CF2, AR 166 3.0V6 CF3
    Postów
    696

    Domyślnie

    i dziś też sprawdziłem ładowanie po włączeniu wentylatora przy pracy klimatyzacji to niestety spada do 12.5V ale wystarczy lekko zwiększyć obroty i jest 13.8V, chyba jednak regulator pada?

  9. #19
    Użytkownik Ogier Avatar Themark
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Żary / Lubanice
    Auto
    Alfa 166 2,4 JTD 175KM w Automacie, Seat Ibiza 1,2 90KM
    Postów
    184

    Domyślnie

    Dawid, a Masz może jakieś numery tego alternatora od Audi ? Tego 150 A ? Bo ja w swojej 166 2,4 JTD 20V mam chyba podobny problem.

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dawid_007_04
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Tucze
    Auto
    Była Alfa 155 2,5 TD 1994r. Alfa 166 3.2 V6 , Alfa 166 2,4 JTD 2000 r
    Postów
    327

    Domyślnie

    Cytat Napisał Themark Zobacz post
    Dawid, a Masz może jakieś numery tego alternatora od Audi ? Tego 150 A ? Bo ja w swojej 166 2,4 JTD 20V mam chyba podobny problem.
    Numer alternatora: 059903016J

Podobne wątki

  1. 3.0 V6 - grzeje się - dziwny problem - brak rozwiązania
    Utworzone przez sliw_ka w dziale 166
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 16-06-2020, 21:23
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-08-2017, 12:53
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 14:34
  4. Prostownik z regulacją prądu ładowania.
    Utworzone przez cuoreventi w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-12-2011, 09:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory