Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Brak ładowania / prądu / rozwiązania

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa 166
    Postów
    5

    Domyślnie Brak ładowania / prądu / rozwiązania

    Witam wszystkich,

    Panowie i Panie od tygodnia jestem nie do końca szczęśliwym posiadaczem alfy Romeo 166 3.0 v6 z LPG.
    Autem po zakupie wróciłem trasą 140km i pokonała ją bez żadnych problemów.
    Następnego dnia auto miało problem z ładowaniem oraz wariowała temperatura.
    Ładowanie po włączeniu się wiatraka wynosiło 11.8. Mierzone zarówno na aku jak i bezpośrednio na alternatorze.

    Zregenerowany został alternator - wymieniony stojan, mostek diodowy, oraz regulator napięcia i zmienione koło alternatora na mniejsze.
    Wymieniony został akumulator oraz czujnik temperatury na termostacie.
    Zmieniłem płyn chłodniczy i odpowietrzyłem układ.
    Zmieniony pasek alternatora oraz rozrząd.

    Wybrałem się na wycieczkę 200km autostradą z przystankami na stację benzynową jedzenie itd.
    Pojechała i wróciła bez żadnych problemów.

    Po dwóch dniach przerwy Alfa odpaliła i zrobiła ok 20km w korkach bez problemów, ale podczas powrotu do domu zaczęła pokazywać problem z napięciem akumulatora i na następnych światłach zgasła.
    Przy pomocy kabli odpalona z innego auta odziwo dojechała bez problemów w korkach do domu.
    Po dwóch godzinach i kolejnej podróży po mieście zgasła na wolnych obrotach.

    Ładowanie zaraz po odpaleniu 14.2V
    Po włączeniu wiatraka spada do 12.4 i rozkręca się do 12.8
    Na obrotach 2500-3500 ładowanie 13.4 - 13.6

    Nie mam więcej pomysłów co może jej dolegać. Jeśli macie jakieś pomysły to będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.

    P.S Nie ma różnicy w ładowaniu na gazie i na benzynie, komputer nie pokazuje żadnych błędów.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chyzioslaff
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    jest 2x166, Avensis T27, Passat B4
    Postów
    275

    Domyślnie

    Pierwsze pytanie po co zostało zmienione koło na mniejsze. Jeśli układ nie jest sprawny to szybsze kręcenie się altka w tym nie pomoże.

    Co do usterki proponuję zacząć od zupełnych podstaw. Sprawdzenie aku i kabli masowych. Najlepiej zrobić to samemu żeby mieć pewność. Jeśli aku jest ok to warto jeszcze podmienić na inny i sprawdzić ponownie. Cuda jakie dzieją się w 166 przez brak właściwego przejścia na kablach masowych przechodzą pojęcie niejednego mechanika
    HSF3Design

    Projekty, prototypowanie, wydruki 3D

    NOCTUO - filamenty do druku 3D

    email: duzepuzzle@gmail.com

    mam:
    Auto projekt: AR166 3.0 CF2 '99 Blu Odissea
    Daily: AR166 2.0 V6 TB '99 Aurora
    na części:
    AR166 3.0 CF3 '02 - srebrne

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Zmierz napięcie na altku,po włączeniu wentylatorów oraz napięcie na aku,też po włączeniu wentylatora.Jeżeli będzie różnica,to zacznij od kabli masowych oraz klem i podłączonych do nich kabli.Bo czasami klema jest dobra,tylko kable przykręcone do klem są zaśniedziałe i nie ma pełnego kontaktu.To tak na początek.Podłącz też się kompem i sprawdź ładowanie w mesie lub innym programem np.ecuscan.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    podepne sie pod temat - tez mam podobny problem, alternator regenerowany jakies 2 miechy temu i wszystko gralo ladnie. dwa dni temu jade sobie z klima i nagle kontrolka akumulatora, juz wiem ze spada napiecie. auto szarpalo ale powoli dotoczylem do mechanika, po wylaczeniu silnika zero reakcji. Naładowaliśmy aku do pełna i .... działa. prąd na altku dobry, na aku też. co mogło być przycyzną? mechanik mówi ze cos wyladowalo mocno aku podczas jazdy i altek nie mógł się wzbudzić. dziwne rzeczy się dzieją

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa 166
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam
    Zgodnie z poradami zmierzyłem ładowanie na altku i na aku po włączeniu się wentylatorów.
    Sprawa wygląda następująco :
    Bez odbiorników tu i tu po 14.1
    Po włączeniu klimy wiatraków radia - 12.4 i tu i tu
    Po odpięciu wtyczki wentylatora 13.6 tu i tu.
    Posprawdzałem i poczyściłem wszystkie masy plusy itd. i nie ma żadnej różnicy.
    Dzisiaj kupie używany alternator - który nie był regenerowany - żeby wykluczyć lub potwierdzić złą regenerację mojego.

    Jeśli macie jakieś inne pomysły co tu może jeszcze szwankować proszę o propozycję bo ręce opadają a usterka nie daje za wygraną.


    Pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    Witam
    Zgodnie z poradami zmierzyłem ładowanie na altku i na aku po włączeniu się wentylatorów.
    Sprawa wygląda następująco :
    Bez odbiorników tu i tu po 14.1
    Po włączeniu klimy wiatraków radia - 12.4 i tu i tu
    Po odpięciu wtyczki wentylatora 13.6 tu i tu.
    Posprawdzałem i poczyściłem wszystkie masy plusy itd. i nie ma żadnej różnicy.
    Dzisiaj kupie używany alternator - który nie był regenerowany - żeby wykluczyć lub potwierdzić złą regenerację mojego.

    Jeśli macie jakieś inne pomysły co tu może jeszcze szwankować proszę o propozycję bo ręce opadają a usterka nie daje za wygraną.


    Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa 166
    Postów
    5

    Domyślnie

    Alternator zmieniony na po zmianowy.
    Ładowanie pod pełnym obciążeniem 12,8 na wolnych obrotach
    Ładowanie pod pełnym obciążeniem 13,6 - 13,9 przy 1000 obrotów.

    Nie mam więcej pomysłów dlaczego na wolnych jest tak mało i co jeszcze może mu szkodzić...
    Jakieś pomysły ?

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    To,co podajesz,to na altku mierzone,czy na aku?

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa 166
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    To,co podajesz,to na altku mierzone,czy na aku?
    I tu i tu wartości są prawie takie same ...
    Różnica między alternatorem a ładowaniem na aku to 0.1.
    Poczyszczone są styki wszystkie masy itd.
    Nowy akumulator.

    Jakie macie ładowanie w 166 na wolnych obrotach ?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    ja tez się borykam z alternatorem, u mnie na wolnych obrotach z włączoną klimą, światłami i audio (rozbudowane o wzmacniacz) - pokazuje ok. 13,8-13,6V. Jak wyłącze klimę i audio mam ok 14,1V i się utrzymuje. Altek regenerowany.

    Z tym, że ostatnio miałem akcej że podczas jazdy aku zaczął się rozładowywać (ikonka) aż zdechł, ładowanie doszło do 9V na odpalonym silniku. potem już oczywiście nie odpalił aż do pełnego naładowania. Mechanik nie wie co mogło taki stan spowodować, być może głośne granie (potężny głośnik basowy) tak mocno pobrał prąd że altek nie miał siły wzbudzić ładowania (to nie moje słowa - nie mam pojęcia czy to możliwe?)
    I teraz niby wszystko jest ok ale jak pojade w trase i mi znow taka akcja się pojawi to będzie masakra.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar ArtoKucior
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Płońsk / Płock
    Auto
    Jest: Alfa Romeo 166 2,4jtd 2000r. Alfa Romeo 166 2,4jtd 2004r. Były 2x Lancia Thesis
    Postów
    180

    Domyślnie

    Dla bezpieczeństwa drugi aku wozić...szaleństwo. Z drugiej strony również z tym problemem ładowania się zmagam. Również ładowanie podczas działania klimy i wentylatora 2 bieg wynosi nawet 11V ale utrzymuje się 12,5V do 13,2V. Altka wymieniałem na regenerowany. Gdy nie korzystam z klimy, wiatrak nie chodzi to ładowanie mam 13,8V - 14,0V. Klima i wentylator kupe prądu zabierają, dlaczego altek nie daje rady...?

Podobne wątki

  1. 3.0 V6 - grzeje się - dziwny problem - brak rozwiązania
    Utworzone przez sliw_ka w dziale 166
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 16-06-2020, 21:23
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-08-2017, 12:53
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 14:34
  4. Prostownik z regulacją prądu ładowania.
    Utworzone przez cuoreventi w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-12-2011, 09:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory