Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Witam jestem nowy proszę o wyrozumiałość Problem z ICS

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Afla 166 2.4 Jtd
    Postów
    2

    Domyślnie Witam jestem nowy proszę o wyrozumiałość Problem z ICS

    Witam jestem nowy na tym forum więc proszę o wyrozumiałość jeśli coś gdzieś źle napiszę . Otóż mam taki następujący problem posiadam alfe 166 od miesiąca i zakupiłem emulator zmieniarki do radia i tego oto weekendu postanowiłem go zamontować sprawdziłem instrukcje na google jak wymontować ICS czyli całe radio przy próbie wysunięciu ICS z uchwytów odczepił się główny panel dodam że jest pęknięty na górze przy zatrzaskach więc mógł nie trzymać i odczepiła się jedna taśma widać ze ktoś tu wcześniej grzebał i coś spartolił (patrz foto) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ics.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	35.4 KB
ID:	249720 jak widać na zdjęciu ta taśma nie ma końcówki i ktoś po prostu zrobił to tak hyhyh... wsadziłem to tak jak było ale radio nie gra guziki się poprzestawiały TRIP wyświetla się po wciśnięciu 5 clima po wciśnięciu 6 jak by się guziki poprzestawiały reszta guzików wogóle nie reaguję i po wciśnięciu audio następnie żeby wyszukać stację nic się nie dzieje . Moje pytanie brzmi czy dokupię gdzieś ten kawałem taśmy (w co wątpię) czy może da się to jakoś zlutować lecz to jest takich małych rozmiarów że nie każdy to zrobi czy może najlepiej wymienić całego ICS lecz wiem że cięzko dostać całe radio do alfy 166. Co byście mi doradzili z tym?? Pozdrawiam

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Teoretycznie da się to polutować. Dobry elektronik z tym sobie poradzi. Ale skoro miało być rozłączalne to raczej powinno być nadal. Kupienie takiej tasiemki osobno jest raczej niemożliwe (w sensie że ktoś taką na aukcjach wystawia). Ale może ktoś ma ICS na części (załóż temat w bazarze ale poproś o to tamtejszego moderatora bo sam nie możesz). Ponadto do takiej naprawy możesz kupić dowolny ICS z aukcji (uszkodzony, bez kodu, nieważne w jakiej wersji). Kabelki będziesz miał.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    przerabialem ten temat dosc mocno i to jest dramat jak te tasiemki potrafia dac w kosc.

    generalnie nie jest powiedziane ze wszystko wariuje od tej jednej. sprawdz tez pozostale. tam wystarczy ze jest ulamek milimetra luzu i juz sa problemy. szczegolnie te biale taśmy.

    kupić jest bardzo ciężko, sam szukałem właśnie tych białych i trudny temat. uważaj na plastikowe spinki które trzymają taśmy. jak ci wyskoczy to kaplica - moze przepasc w czelusciach

    najlepszy patent to kupno uzywki i wyciagniecie taśm.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Afla 166 2.4 Jtd
    Postów
    2

    Domyślnie

    A może wiecie czy taka tasiemkę wezmę z innego radia od innej alfy? bo kupić całe radio lub używkę jest ciężko do 166 i może ma ktoś namiar czy w mazowieckim ktoś zajmuje się alfami szrot czy coś

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar kriso221
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 156 2.0.JTS 16v PB 155km
    Postów
    184

Podobne wątki

  1. Dzien dobry , witam wszystkich serdecznie, jestem Nowy
    Utworzone przez KENZEL w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-12-2017, 18:19
  2. Witam Was, jestem nowy :)
    Utworzone przez Alfarulez17 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-07-2017, 21:43
  3. Bardzo Proszę o ocenę - jestem użeczony
    Utworzone przez adamf w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 16:55
  4. Witam wszystkich i proszę o pomoc :) problem z swiatłami
    Utworzone przez AMSTAFF w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-02-2011, 19:55
  5. Witam jestem nowy i mam pytanie.
    Utworzone przez danielm10 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 19:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory