Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wyciek oleju z.. intercoolera. 2.4JTD

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar krzysztof_kab
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    166 2003 2,4 JTD
    Postów
    5

    Domyślnie Wyciek oleju z.. intercoolera. 2.4JTD

    Witam kolegów i koleżanki. Szukam rady na zasadzie "od czego zacząć". Opowiem może w skrócie moją historię:
    Moją 166 kupiłem od znajomego w lutym 2018. Samochód wydawał się dobrze doinwestowany, silnik rokował bardzo dobrze. Na w pół martwym akumulatorze bez trudu odpalił za pierwszym razem w - 21°C. Wiadomo. Usterki, usterki, usterki . Od samego początku, przy bardzo mocnym depnięciu, potrafił zostawić za sobą lekką zasłonę dymną, przy normalnej jeździe - w lusterku czysto.
    Problem wycieku został dostrzeżony przypadkiem, gdy samochód wisiał na podnośniku z powodu luzów w zawieszeniu. Zapluty na czarno intercooler i przewody.
    Kącik z faktami:
    - ubytek oleju jest bardzo nieznaczny. W lutym zalany nowy, stan okolo 3/5 miarki, obecnie jest około 1/2 miarki, przejechane coś koło 12kkm (wymiana oleju planowana w najbliższych dniach).
    - turbo było regenerowane przez poprzedniego właściciela, jeśli dobrze pamiętam to jakieś 3 lata temu.
    - nie odczułem stałego spadku mocy, ale faktyczne czasem Alfik ma "humorki" i jakby trochę trochę ślamazarzył. Podkreślam słowo "czasem".

    Kącik z pytaniami:
    - czy poza natychmiastową naprawą nieszczelności, trzeba ruszać turbo?
    - gość w warsztacie dość enigmatycznie stwierdził że pewna ilość oleju w tym miejscu to norma i "tak ma być". Mam pewne wątpliwości co do tego, czy są słuszne?
    - ten sam gość zaczął coś bardzo nieskładnie tłumaczyć o nietypowej konstrukcji odmy w tym silniku, co ma niby skutkować olejem w tym miejscu, czy ktoś może potwierdzić / obalić tę tezę?

    Niestety, moja obecna wiedza z mechaniki samochodowej jest niewielka
    Z góry dziękuję za rady.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Najgorsze w tym temacie jest:
    Cytat Napisał krzysztof_kab Zobacz post
    Niestety, moja obecna wiedza z mechaniki samochodowej jest niewielka
    To co my możemy? Jak sam tego nie zrobisz to z naszymi dobrymi radami większość mechaników Cię wyrzuci
    Moim zdaniem trzeba rozkręcić dolot od przepływki po przepustnicę i zobaczyć skąd leci. Proste. Albo z turbo, albo spływa po odmnie.... alboo może jeszcze coś. Ale bez odkręcenia to wróżenie z fusów. Na pewno lekko tłusty dolot z niewielkimi ilościami oleju nie jest niczym nadzwyczajnym. Ale skoro IC z zewnątrz jest już zalepiony to coś jest nie tak.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar krzysztof_kab
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    166 2003 2,4 JTD
    Postów
    5

    Domyślnie

    Rozumiem Twoje obawy . Może trochę zbyt ogólnie to opisałem. Hobbystycznie zaczynam w tym roku kurs na technika mechanika, temat z intercoolerem i wyciekiem zamierzam zrobić sam. Ujmijmy mnie tak: zawodowo elektronik-automatyk, w mechanice jeszcze amator który zrobił w życiu kilka rzeczy w samochodach i chce próbować kolejnych. Z dyskusji chcę też wywnioskować czy dam radę. Zawieszenia się nie podjąłem z braku warunków (nie mam prasy do tulei i podnośnika kolumnowego, dopiero w planach). Z racji sytuacji nie mam za złe takiego podejścia do sprawy.

    Z tego co widzę w Twojej wypowiedzi, rzeczywiście coś jest na rzeczy z odmą. W tym tygodniu spróbuję w takim razie rozbroić wszystko i ocenić. Wszelkie inne podpowiedzi również miło widziane

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    252

    Domyślnie

    Olej zawsze w dolocie się znajdzie zacznij od odmy możesz, umyj przeplucz itd potem umyć IC i obserwować teoretycznie przy ostrym bucie może ale nie musi pojawić się dym ale przyczyn tego jest wiele wtryski odma umierającego turbo itd

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Zacznij od umycia benzyną całego dolotu, czyli rury od przepływki do turbo i od turbo do kolektora z IC włącznie.Następnie demontujesz całą odmę i ją teżdokładnie płuczesz. Potem złóż to do kupy i jeżdzij i obserwuj.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    252

    Domyślnie

    Dlatego ja właśnie puściłem odme w atmosfere i czekam na catch tanka bo ilość zbierającego się syfu jest przerażająca

Podobne wątki

  1. [159] TBI = wyciek oleju z czarnego elementu obok korka wlewu oleju
    Utworzone przez Patryk20 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-12-2019, 10:35
  2. [159] Wyciek oleju w skrzyni biegów po wymianie oleju. Silnik TBI, skrzynia M32
    Utworzone przez baster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-11-2017, 21:04
  3. [159] Wyciek oleju z czujnika ciśnienia oleju
    Utworzone przez SimonV w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-08-2015, 08:25
  4. (156)2.4JTD-Wymiana intercoolera?
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-07-2008, 05:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory