Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: [166 2.4 jtd 175km 04' automat] Przepływomierz

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa 166 2.4 jtd 2004 r automat
    Postów
    14

    Domyślnie [166 2.4 jtd 175km 04' automat] p1238 Przepływomierz/egr - rozwiązany

    Witajcie, zima idzie trzeba wziąć się za moją belle, na desce pali sie check. Wstępna diagnoza, błąd P1238 za niska odczytana wartość mas powietrza względem oczekiwanych . Po sprawdzeniu UNIdiagiem czy Fesem - temperatura -200*C, masy powietrza nie reagują na gaz utrzymują się na pozomie 98 (nie pamietam jednostki), cisnienie atmosferyczne 0 mbar itp.
    Podmieniłęm przepływkę na zamiennik Pierburga, nadal to samo.

    Miernik w łape i sprawdzam napięcia, we wtyczce odpiętej od przepływki, masa na sztywno do karoserii i piny po kolei:
    5 - 0,00V- 0,001V -prawdopodobnie 0 (kabelek szaro pomarańczowy ?? jakiś schemat gdzie wchodzi żeby strzelić bajpas?)
    4- 4,98V
    3- 0V masa
    2 14,07V
    1 - 4,98V

    Egr nie zaślepiony, był czyszczony, Dolot raczej szczelny, Odma lubi wywalac olej, Kolektor ssący czyszczony, czujnik doładowania czyszczony.

    Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, z dnia na dzień coraz bliżej mi po kanister benzyny i zapałki

    Update: dzisiaj mierzyłem napięcia już na zapiętej i wożonej w gniazdo przepływce, napięcia podobne z tym że na pinie 5 przy biegu jałowym około 2,07V przy około 2tys rpm 2,74V - Czyli coś tam sie dzieje, sygnał dochodzi do okolicy wtyczki ecu bo tam też złapałem te same wartości.

    EGR zasilanie na kostce egr albo niecałe 11V albo niepełne 12V, pomieszało mi się już. Na stole sprawdzona cewka, za małą ma moc aby w jakimkolwiek stopniu wypchnąć tłoczek, który wystarczy delikatnie nacisnąć aby sie uchylił. Na komputerze cały czas pokazuje 28,04% uchylenia nie ważne czy zgaszony czy odpalony, czy gazowany.

    P.S używam vagcoma od viakena - kabelek do vaga
    Ostatnio edytowane przez zawi3j ; 17-10-2018 o 18:21

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Krzychu30Wroc
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 x3 i 155
    Postów
    20

    Domyślnie

    czekam na rozwiniecie i pomyslne zakonczenie tematu bo mam ten sam problem (blad p1238). Wieczny "check engine" i mulenie auta do 2tys obr. (wymienialem egr, turbo i niestety dalej to samo)

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawi3j Zobacz post
    Witajcie, zima idzie trzeba wziąć się za moją belle, na desce pali sie check. Wstępna diagnoza, błąd P1238 za niska odczytana wartość mas powietrza względem oczekiwanych . Po sprawdzeniu UNIdiagiem czy Fesem - temperatura -200*C, masy powietrza nie reagują na gaz utrzymują się na pozomie 98 (nie pamietam jednostki), cisnienie atmosferyczne 0 mbar itp.
    Podmieniłęm przepływkę na zamiennik Pierburga, nadal to samo.

    Miernik w łape i sprawdzam napięcia, we wtyczce odpiętej od przepływki, masa na sztywno do karoserii i piny po kolei:
    5 - 0,00V- 0,001V -prawdopodobnie 0 (kabelek szaro pomarańczowy ?? jakiś schemat gdzie wchodzi żeby strzelić bajpas?)
    4- 4,98V
    3- 0V masa
    2 14,07V
    1 - 4,98V

    Egr nie zaślepiony, był czyszczony, Dolot raczej szczelny, Odma lubi wywalac olej, Kolektor ssący czyszczony, czujnik doładowania czyszczony.

    Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, z dnia na dzień coraz bliżej mi po kanister benzyny i zapałki

    Update: dzisiaj mierzyłem napięcia już na zapiętej i wożonej w gniazdo przepływce, napięcia podobne z tym że na pinie 5 przy biegu jałowym około 2,07V przy około 2tys rpm 2,74V - Czyli coś tam sie dzieje, sygnał dochodzi do okolicy wtyczki ecu bo tam też złapałem te same wartości.

    EGR zasilanie na kostce egr albo niecałe 11V albo niepełne 12V, pomieszało mi się już. Na stole sprawdzona cewka, za małą ma moc aby w jakimkolwiek stopniu wypchnąć tłoczek, który wystarczy delikatnie nacisnąć aby sie uchylił. Na komputerze cały czas pokazuje 28,04% uchylenia nie ważne czy zgaszony czy odpalony, czy gazowany.

    P.S używam vagcoma od viakena - kabelek do vaga
    Z tego co piszesz to i przepustnica i EGR uwalone. Dobrze by było od kogoś pożyczyć żeby nie kupować na pałe.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzychu30Wroc Zobacz post
    czekam na rozwiniecie i pomyslne zakonczenie tematu bo mam ten sam problem (blad p1238). Wieczny "check engine" i mulenie auta do 2tys obr. (wymienialem egr, turbo i niestety dalej to samo)
    A ty spróbuj wymienić zawór sterowania turbiną Wg. mnie to będzie u ciebie problemem.
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dziubek99 Zobacz post
    Z tego co piszesz to i przepustnica i EGR uwalone. Dobrze by było od kogoś pożyczyć żeby nie kupować na pałe.

    - - - Updated - - -



    A ty spróbuj wymienić zawór sterowania turbiną Wg. mnie to będzie u ciebie problemem.
    Niemożliwe. Przepustnica działa tylko na podciśnienie, a więc w pierwszej kolejności Overboost byłby do sprawdzenia i dawno by to odczuł, może nawet zdarzyć się tak, iż overboost będzie wariował i działa odwrotnie - po odpaleniu auto gaśnie przez zamykającą się "przepustnicę" .

    Ja bym się zajął EGR w pierwszej kolejności.
    Ponadto, skąd kolego jesteś ?


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Jaka przepustnica w dyszlu ? To jest tylko klapa gasząca. Z opisu to mi tu coś śmierdzi. Jak na mój gust to ty kolego masz problem z odczytem parametrów kompem. Zmień softi interfejs i wtedy odczytaj, bo to co podajesz to jakieś totalne głupoty.
    Egr natomiast ma sterowanie PWM więc daj mu spokój.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Jaka przepustnica w dyszlu ? To jest tylko klapa gasząca. Z opisu to mi tu coś śmierdzi. Jak na mój gust to ty kolego masz problem z odczytem parametrów kompem. Zmień softi interfejs i wtedy odczytaj, bo to co podajesz to jakieś totalne głupoty.
    Egr natomiast ma sterowanie PWM więc daj mu spokój.
    Dlatego pisałem w cudzysłowiu..

    Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa 166 2.4 jtd 2004 r automat
    Postów
    14

    Domyślnie

    Panowie na razie nic wam nie powiem bo wywlekam skrzynie bo olej kapie z simera albo z michy i męczy mnie mycie kostki.
    Podciśnienia szczelne, klapa gasząca ok, overboost raczej ok. Turbo regenerowane, w marcu urwało wałek wirnika. Przyszedł mi EGR dzisiaj jutro wrzuce na stół i sprawdze różnice.
    Ahhh no i u mnie ma czym pierdzieć - brak katów :-)

    P.s ja z okolic kielc jestem
    Ostatnio edytowane przez zawi3j ; 11-10-2018 o 21:13

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Krzychu30Wroc
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 x3 i 155
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzychu30Wroc Zobacz post
    czekam na rozwiniecie i pomyslne zakonczenie tematu bo mam ten sam problem (blad p1238). Wieczny "check engine" i mulenie auta do 2tys obr. (wymienialem egr, turbo i niestety dalej to samo)
    Bardzo mi milo poinformować ,ze w moim przypadku za błąd p1238 odpowiadał zawór sterujacy zmienną geometrią łopatek turbiny.Dzis z nudow odkręciłem go, przedmuchałem powietrzem z kompresora (wejscie,wyjscie i kolejny otwór pod dekielkiem z gąbeczka) i po prostu SZOK! samochod teraz to rakieta w porownaniu do tego co było, od 1,5tys obr. ładnie sie zbiera,a nie od 2.5tys obr jak wczesniej, nie zostawiam chmury czarnej sadzy jak dodam gazu, no i nie swieci cholerny "check engine" . Dzieki Dziubek99 bo dzieki tobie ponownie zainteresowalem sie tym zaworkiem (juz raz go wymienialem) ,a Zawi3j spróbuj zrobic to co ja pozdro

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa 166 2.4 jtd 2004 r automat
    Postów
    14

    Domyślnie

    Jak na chwile obecną zrobione Egr był u mnie winowajcą p1238,

    Dla potopmnych którym się nie chce czytać:
    Sprawdzić/wyczyścić:
    -Przepływka
    -egr -sprawdzić na stole podając + i - na odpowiednie piny 12V czy sie otwiera, może ulec upaleniu cewka
    -czujnik ciśnienia doładowania - ten krecony do kolektora ssącego
    - zawór overboost - czesto do nich montowany jest taki filterek po przeciwnej stronie wejcia wyjścia można go wywalić albo wyczyścić
    - sprawdzić manometrem podciśnienie vac na całej instalacji

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-08-2018, 05:38
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 09:11
  3. Jaki przepływomierz 2.4 JTD 175KM ?
    Utworzone przez rafaddd w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-03-2012, 20:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory