Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Blokujący się zacisk hamulca

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa 166 2.4 JTD 2004
    Postów
    5

    Domyślnie Blokujący się zacisk hamulca

    Witam,
    po regeneracji tylnego zacisku pojawił się problem z blokowaniem się jego. Wymieniłem wszystkie gumki, tłoczek, wszystko oczyściłem na błysk. Po złożeniu i odpowietrzeniu po kilku kilometrach samochód zdecydowanie zaczął zwalniać po zdjęciu nogi z gazu. Zatrzymałem się żeby zobaczyć co się dzieje i poczułem smród przy kole w którym regenerowałem zacisk. Linka ręcznego jest w słabym stanie więc pomyślałem że może to wina stojącej linki która dociąga lekko hamulec ale po zdjęciu linki z zacisku problem nie ustał. Prowadnice chodzą płynnie i tłoczek też wkręca się normalnie. Po zdjęciu linki, założeniu zacisku i napompowaniu hamulca było dobrze ale po kilku km problem wrócił. Pacjent to 166 2.4 JTD z 2004r. Trzymanie zacisku jest bardzo delikatne ale zauważalne kiedy koło jest w powietrzu. Brakuje mi pomysłu bo wszystkie elementy oprócz korpusu zacisku i jarzma są nowe. Ktoś może coś doradzić gdzie powinienem jeszcze zajrzeć? Mam nadzieję że mój pierwszy post nie spotka się z jakimś wielkim hejtem jeżeli czegoś w nim zabrakło choć jeśli napisałem coś głupiego to chętnie przyjmę uwagi. Zapraszam do dyskusji

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    287

    Domyślnie

    Sprawdzałeś czy klocki dobrze siedzą i nie blokują się? Nasmarowałeś lekko miejsca po których chodzą? Prowadnice również?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 1.8TS, 166 2.5V6, 166 2.0TS, Thesis 20VT, Stilo Abarth, Fiat Coupe 20VT 16VT 16V, Lancia DeltaHF
    Postów
    34

    Domyślnie

    Tylny lewy? Mam to samo, wymieniłem juz cały zacisk, linke, i przewod elastyczny. Cały czas troche trzyma.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Czasami podszlifowanie klocków pomaga,bo przycierają się na prowadnicach.Wtedy nie do końca klocek się cofnie i trze o tarczę hamulcową.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa 166 2.4 JTD 2004
    Postów
    5

    Domyślnie

    Prowadnice nasmarowane smarem wysokotemperaturowym( taki czerwony), spróbuję podszlifować lekko klocki i zobaczymy jaki będzie efekt

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    poza nasmarowaniem prowadnic tez trzeba je oczyscic, czasami sam papier nie wystarczy i pilnikiem trzeba szlifnąć nalot zeby byla dobra powierzchnia do poruszania się klocków...no i sam klocek mozna tez delikatnie otrzec zeby się swobodnie poruszał (jak juz wyżej pisali chlopaki)
    Cytat Napisał AlfaBet Zobacz post
    Prowadnice nasmarowane smarem wysokotemperaturowym( taki czerwony), spróbuję podszlifować lekko klocki i zobaczymy jaki będzie efekt
    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa 166 2.4 JTD 2004
    Postów
    5

    Domyślnie

    Temat powraca rozebrałem zacisk drugi raz, okazało się że zeger nie wszedł na swoje miejsce i to mogła być przyczyna blokowania zacisku. Teraz koło na podniesionym samochodzie obciera tylko tak jakby tarcza była krzywa... w trakcie jazdy niewyczuwalne natomiast po kilkunastu kilometrach z predkoscia autostradową hamulec się nagrzał w rzeczonym kole czy to moze być wina pokrzywionej tarczy?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 1.8TS, 166 2.5V6, 166 2.0TS, Thesis 20VT, Stilo Abarth, Fiat Coupe 20VT 16VT 16V, Lancia DeltaHF
    Postów
    34

    Domyślnie

    U mnie to ustapilo po hamowaniu z uruchomieniem ABS'u.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaBet Zobacz post
    Temat powraca rozebrałem zacisk drugi raz, okazało się że zeger nie wszedł na swoje miejsce i to mogła być przyczyna blokowania zacisku. Teraz koło na podniesionym samochodzie obciera tylko tak jakby tarcza była krzywa... w trakcie jazdy niewyczuwalne natomiast po kilkunastu kilometrach z predkoscia autostradową hamulec się nagrzał w rzeczonym kole czy to moze być wina pokrzywionej tarczy?
    Nie. Zablokowane klocki i stad sie nagrzewa.Przyczyna blokowania klockow to niesprawny tloczek,prowadnice,jarzmo itp. od zwichrowanej tarczy nie wzrasta gwaltownie temperatura...no chyba,ze rzeczywiscie osto hamujesz przy atostradowej predkosci ale wtedy i z drugiej str. powinno byc takie samo cieplo jak z przeciwnej

    Gdzie w tylnym zacisku masz segera,bo nie kojarze? od strony recznego?

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez gcredhot18 ; 17-10-2018 o 01:00

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa 166 2.4 JTD 2004
    Postów
    5

    Domyślnie

    Zeger kolego jest w tłoczku. Po wyjęciu starego tłoczka trzeba przełożyć jego wnętrzności do nowego tłoczka i tam właśnie jest zeger. Wszystkie elementy odpowiadające za ruch zacisku są nowe( oprócz prowadnic które wyczyściłem i nasmarowałem i chodzą płynnie) dlatego zastanawiam się co może go tam jeszcze trzymać

Podobne wątki

  1. [159] Zestaw naprawczy, zacisk hamulca TYŁ
    Utworzone przez shockwave93 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 22:23
  2. [159] Blokujący zacisk hamulcowy
    Utworzone przez Mateusz83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-01-2017, 22:21
  3. Pukajacy zacisk hamulca??
    Utworzone przez arturw22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-09-2011, 14:06
  4. blokujący się pedał hamulca
    Utworzone przez tomek156jtd w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 09:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory