Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Xenon kit problem z jedną lampa

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    252

    Domyślnie

    Bierz śmiało i się nie przejmuj testowałem dwa komplety hidow i w żadnych nie wywalalo mi błędu zarowki więc to pic na allegro że mają canbus,

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar ArtoKucior
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Płońsk / Płock
    Auto
    Jest: Alfa Romeo 166 2,4jtd 2000r. Alfa Romeo 166 2,4jtd 2004r. Były 2x Lancia Thesis
    Postów
    180

    Domyślnie

    W przedniej lampie błąd wywala chyba tylko postojówka...HIDy są spoko jeśli zależy Ci na własnym i czyimś bezpieczeństwie...dużo więcej światła od zwykłej h7 Ja mam jasność 4800K...są to białe światła...

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Kupione - założone. Jasność 4300, robi robotę. Polecam, Iza Małysz

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtoKucior Zobacz post
    jeśli zależy Ci na własnym i czyimś bezpieczeństwie
    Proszę nie używaj takich sformułowań ponieważ ilość lumenów nie jest wyznacznikiem bezpieczeństwa. W dodatku przeróbka tego typu przeprowadzona nieumiejętne jest właśnie zagrożeniem bezpieczeństwa na drodze. Sugerujesz, że to jest jedyne słuszne źródło światła a to nie prawda poza tym to nie temat o słuszności i wyborze źródła światła. O tym są inne tematy tego typu.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar ArtoKucior
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Płońsk / Płock
    Auto
    Jest: Alfa Romeo 166 2,4jtd 2000r. Alfa Romeo 166 2,4jtd 2004r. Były 2x Lancia Thesis
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Proszę nie używaj takich sformułowań ponieważ ilość lumenów nie jest wyznacznikiem bezpieczeństwa. W dodatku przeróbka tego typu przeprowadzona nieumiejętne jest właśnie zagrożeniem bezpieczeństwa na drodze. Sugerujesz, że to jest jedyne słuszne źródło światła a to nie prawda poza tym to nie temat o słuszności i wyborze źródła światła. O tym są inne tematy tego typu.
    Wiesz Marek...gdy kupiłem swoją pierwszą 166 10 lat temu, zwykłe h7 to była tragedia żeby cokolwiek zobaczyć na drodze...przerobiłem temat od najtańszych za 5zł do droższych 130zł za komplet. I w pełni zadowolony byłem gdy założyłem chińskie ksenony, wreszcie coś widziałem przed autem. Nie rozumiem, dlaczego to może być niebezpieczne na drodze? Przecież im więcej widzisz tym szybciej reagujesz na sytuację i prędzej w coś lub w kogoś nie uderzysz...jakby nie było to są same plusy. Po drugie jak robisz światła to i je regulujesz po robocie żeby nie oślepiać...świetnie się sprawdza soczewka w tym bo jest bardzo wyraźna granica światłocienia.(Dodam że w międzyczasie musiałem wymienić lampę, kupiłem nową fabrycznie i na niej również oceniałem jakość oświetlenia oczywiście na plus dla chińczyka). Po trzecie jak taki żarnik się kończy to zmienia kolor i coraz słabiej świeci...ale świeci a nie jak zwykła żarówa...pyk i niema światła. Jadący z na przeciwka nadal Cię wtedy widzą. Kolejny plus...
    Kończąc moje wypociny ...ja z własnego doświadczenia z moim pierwszym autem w życiu nie wrócę do zwykłych żarówek, komuś kto narzeka na oświetlenie polecę żeby spróbował chińczyka...spróbuje czy nie to jego sprawa. Ja jestem zadowolony z tego, że właśnie takim sposobem zwiększyłem swoje i czyjeś bezpieczeństwo na drodze

    - - - Updated - - -

  6. #16
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Widzisz. A ja pierwsze lampy zregenerowałem i rozwiązałem wszystkie problemy z jakimi Ty się od dziesięciu lat borykasz
    Pamiętaj że zamontowanie hida nie zwiększa Ci zasięgu ani oświetlonego pola. To jest dokładnie to samo tylko z większym natężeniem światła. To jak to zwiększa Twoje bezpieczeństwo? Że żaby przechodzące przez drogę widzisz dokładniej? W uniknięciu czołówki, ominięciu pieszego albo nie wypadnięciu z zakrętu to Ci nie pomoże. Przecież skoro oświetlony obszar jest cały czas taki sam to nie pisz mi że przy H7 pieszego nie widzisz a przy hidzie go zobaczysz.
    Wiesz ja tego nie neguję, że źródło wyładowcze ma dwukrotnie większe natężenie światła. Nie neguję też polepszania światła choć jest to mocnym nagięciem przepisów. Ale z tym bezpieczeństwem to tak brzmi trochę jakbyś przekonywał, że tylne światła ledowe dają Ci większe bezpieczeństwo bo lepiej Cię widać.....
    Hasła bezpieczeństwo się używa gdy to realnie ma nie niego wpływ. Opony, hamulce itp. A nie widzimisię kierowcy. Gdyby ksenon był bezpieczny a żarówki nie to uwierz, że produkowano by tylko auta z ksenonami bo H7 by nie dostały homologacji. Światła o większym natężeniu to jak folow my home. Bajer za który się dopłaca żeby mieć fajniejsze auto ale to nie kryterium bezpieczeństwa.

    P.S. Cieszy mnie to że chociaż używasz hidów z głową - bo zakładam, że masz pojęcie o ustawieniu i eksploatacji.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar ArtoKucior
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Płońsk / Płock
    Auto
    Jest: Alfa Romeo 166 2,4jtd 2000r. Alfa Romeo 166 2,4jtd 2004r. Były 2x Lancia Thesis
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Widzisz. A ja pierwsze lampy zregenerowałem i rozwiązałem wszystkie problemy z jakimi Ty się od dziesięciu lat borykasz
    Pamiętaj że zamontowanie hida nie zwiększa Ci zasięgu ani oświetlonego pola. To jest dokładnie to samo tylko z większym natężeniem światła. To jak to zwiększa Twoje bezpieczeństwo? Że żaby przechodzące przez drogę widzisz dokładniej? W uniknięciu czołówki, ominięciu pieszego albo nie wypadnięciu z zakrętu to Ci nie pomoże. Przecież skoro oświetlony obszar jest cały czas taki sam to nie pisz mi że przy H7 pieszego nie widzisz a przy hidzie go zobaczysz.
    Wiesz ja tego nie neguję, że źródło wyładowcze ma dwukrotnie większe natężenie światła. Nie neguję też polepszania światła choć jest to mocnym nagięciem przepisów. Ale z tym bezpieczeństwem to tak brzmi trochę jakbyś przekonywał, że tylne światła ledowe dają Ci większe bezpieczeństwo bo lepiej Cię widać.....
    Hasła bezpieczeństwo się używa gdy to realnie ma nie niego wpływ. Opony, hamulce itp. A nie widzimisię kierowcy. Gdyby ksenon był bezpieczny a żarówki nie to uwierz, że produkowano by tylko auta z ksenonami bo H7 by nie dostały homologacji. Światła o większym natężeniu to jak folow my home. Bajer za który się dopłaca żeby mieć fajniejsze auto ale to nie kryterium bezpieczeństwa.

    P.S. Cieszy mnie to że chociaż używasz hidów z głową - bo zakładam, że masz pojęcie o ustawieniu i eksploatacji.
    Wiadomo że światła trzeba ustawić...raz że sam to robię na ścianie, dwa że potwierdzam takie moje ustawienie na SKP. Co do długości świecenia to stety albo niestety ale się mylisz...po założeniu HIDów zasięg oświetlonej drogi widzialnej zza kierownicy zwiększyła się prawie dwukrotnie. Dlatego mówię o bezpieczeństwie bo gdy w nocy pewną drogą na zwykłych h7 bałem się jechać szybciej niż 70km/h tak po założeniu hidów ta granica w tych samych warunkach doszła do 130km/h. Oczywiście wtedy gdy to pierwszy raz robiłem...nie wspomnę już że wyższa temperatura pracy w lampie po zwykłych h7 to szybsze zużycie odbłyśników...Teraz już nie wiem jak to świeci bo raz że żona tym autem jeździ a dwa każde moje kolejne auto miało i ma seryjne oryginalne oświetlenie bixenonowe.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    To rzeczywiście zwiększyło się bezpieczeństwo skoro jeździsz dwa razy szybciej po ciemku...

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtoKucior Zobacz post
    Co do długości świecenia to stety albo niestety ale się mylisz...po założeniu HIDów zasięg oświetlonej drogi widzialnej zza kierownicy zwiększyła się prawie dwukrotnie.
    Zdumiewające jak próbujesz zmienić fizykę. To jest niemożliwe. Ponieważ to jak daleko świecą światła określa ustawienie lamp i przysłona. A nie ma możliwości fizycznej żebyś włożył tam coś co świeciłoby dalej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ArtoKucior Zobacz post
    nie wspomnę już że wyższa temperatura pracy w lampie po zwykłych h7 to szybsze zużycie odbłyśników...
    Jedynie to jest racją w tym co piszesz. Nie mniej jednak nawet po regeneracji odbłyśniki H7 mają bardzo dużą żywotność. Pierwsze oznaki zużycia pojawiają się po ponad 50kkm a osłabienie światła pojawia się dopiero po kolejnych kilkudziesięciu tysiącach kilometrów.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    252

    Domyślnie

    To ja dorzucę swoje 3 grosze xenon daje więcej światła napewno ale ja od mniej więcej roku jeżdżę na nim i zauważyłem że spada jakoś świecenia więc moim zdaniem odblysniki szybciej się kończą, czy świeca dalej niż seria napewno. Uważam że taki zestaw może poprawić bezpieczeństwo dając więcej światła ale marek ma rację że chyba najpierw wypadałoby zająć się regeneracja lamp a dopiero potem można oceniać jak świeca h7 względem hid na zregenerowanych lampach sam jestem ciekaw efektu?

Podobne wątki

  1. ORi lampa na xenon
    Utworzone przez Pocieszny w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-12-2010, 20:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory