Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Temat: Xenon kit problem z jedną lampa

  1. #21
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal76 Zobacz post
    xenon daje więcej światła napewno
    Oczywiście, ponad dwa razy więcej.
    Cytat Napisał Michal76 Zobacz post
    świeca dalej niż seria napewno
    Niemożliwe. Dalej może świecić tylko biksenon (ale oczywiście tylko na włączonych długich). Ksenony na mijania będą świecić tak samo daleko. A nawet gorzej oświetlać pobocze bo ma niższe odcięcie.
    Zapoznajcie się z tajnikami optyki to przestaniecie takie głupoty pisać
    https://www.hella.com/techworld/pl/T...mochodowe-219/

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar ArtoKucior
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Płońsk / Płock
    Auto
    Jest: Alfa Romeo 166 2,4jtd 2000r. Alfa Romeo 166 2,4jtd 2004r. Były 2x Lancia Thesis
    Postów
    180

    Domyślnie

    Koniec tematu, kto tego nie przerobił to niema pojęcia...ja się odcinam...beton

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Rozwieje Wasze wątpliwośći, jako użytkownik H7 na obłyśniku, H7 na soczewce i teraz ori xenon w 156, każdy wariant był na kloszach w stanie idealnym.

    Najlepiej świeci Xenon, dlaczego ? Daję więcej światła i o ile pada na długość tak samo, to H7 najmocniej świeci przed maską, a dalej robi półmrok i faktycznie gówno widać. Xenon daje jasne, proste światło i nie ważne, czy przed maską, czy 20m dalej tak samo rozjaśnia wszystko.

    Na H7 strasznie męczyły mi się oczy po dłuższej jeździe, trzeba było wytężać wzrok, aby czasem coś szybciej zauważyć, często doświetlać sobie drogę długimi. Na Xenonie nie używam w ogóle długich, mocno oświetlają na całej powierzchni swojego działania, nie tworząc martwych stref, czy półmroku, po całej nocy nie czuje zmęczenia na oczach, do tego lepiej widać zwierzęta w lesie, z daleka oświetla im oczy.

    Żadnego hida nigdy nie montowałem, ale natężenie światła i ukierunkowanie wiązki światła robi swoje, teraz jak mam jeździć samochodem bez soczewek to czuję się ślepy

    W moim odczuciu xenon jest bezpieczniejszy, a dlaczego nie jest wszędzie montowany ? Proste, nie jest to minimalny wymóg prawny, a hajs i moda. Pierwsze były różne klosze, potem żarówki, soczewki, teraz moda na xenon, LED, na wszystkim trzeba zarobić, jako opcję premium A co jak co, kopro ma w dupię Twoje bezpieczeństwo, gdyby nie takie lobby i ogólne testy, to zapewne byśmy nadal jeździli w pociętych siekierką samochodach, grunt, żeby hajs się zgadzał
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 11-11-2018 o 12:11

Podobne wątki

  1. ORi lampa na xenon
    Utworzone przez Pocieszny w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-12-2010, 20:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory