Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Wibracje po lewej stronie auta

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Pandaster
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 2.4 JTD 150 KM 2003
    Postów
    48

    Domyślnie Wibracje po lewej stronie auta

    Kolejny temat, kolejny problem. Jak Boga kocham, w tym roku to auto więcej stoi niż jeździ, a na prawdę się staram dbać.
    Krótko. Auto miało robione: wymiana węży od chłodnicy oleju bo był jakiś mały wyciek przy samej chłodnicy, filtry (oleju, paliwa i powietrza), zalany nowy olej i wymiana osłony lewego przegubu. Po serwisie odbieram auto od mechanika i na biegu jałowym oraz w przedziale obrotów ~2500 - 4000 karoseria auta łapie zauważalne i słyszalne drgania o wysokiej amplitudzie, objawia się to słyszalnym brzęczeniem elementów wnętrza po stronie kierowcy i widać że wibruje lusterko zewnętrzne lewe - prawe stoi w miejscu. Oczywiście auto było z powrotem u mechanika, on problemu nie widzi (nie winię go za to nie chcę tu żadnych dramatów, lubię swojego mechanika, ale nie mam siły już tłumaczyć tego że mi brzęczy) powiedział, że może dwumas się kończy, ale nie wydaje mi się... Przejrzane zostało zawieszenie i poduszki skrzyni i silnika wszystko wg mechanika jest OK. Teraz uwaga klucz programu, po przejechaniu się dzisiaj po kocich łbach wibracje ustały lecz po dłuższym postoju znowu powróciły. Wibracji nie czuć na kierownicy, ani na lewarku zmiany biegów, tylko na karoserii, i elementach wnętrza bliżej strony kierowcy. Tunelu, ani dostępu do podnośnika nie mam, położyłem się i patrzyłem na spód jak pracował na luzie, ale nic złego nie zauważyłem, rura wydechowa nie obija się o nic, poduszka od skrzyni chodzi ok, nie ma tam dużych wibracji. Ma ktoś może jakiś pomysł co mogło pójść nie tak? Chociaż jakiś trop gdzie szukać winowajcy.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Sam motor a raczej jego kultura pracy moze powodowac niekomfortowe wibracje.Dobra kultura pracy silnika to np. sprawne wtryski,kolo pasowe,dobre cisnienie paliwa itp.To wszystko wplywa na to czy silnik pracuje jak pszczólka czy nie.Skoro poduchy masz dobre,skrzynia dobra, to w osprzecie samego motoru chyba trzeba szukac,bo jak nie sam motor to albo jego zawieszenie albo sprzeglo i jego pochodne

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Pandaster
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 2.4 JTD 150 KM 2003
    Postów
    48

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Silnik sam w sobie pracuje bardzo równo, wtryski, ciśnienie paliwa itd, wszystko jest w normie. Zastanawia mnie dlaczego te wibracje ustały na jakiś czas po jeździe po kocich łbach...

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Jeśli jeteś na bank pewny sprawności kola dwumasowego i sprzegla to ja nie mam pojecia co to moze byc.Blachy nie dokrecone(blotniki,drzwi,zderzak etc)?Nie wiem o jakie dokladnie wibracje Ci chodzi-nie umiem tego sobie wyobrazic [emoji6] .Piszesz,ze na kierownicy nic nie czuc wiec to nie poduszki raczej...
    Cytat Napisał Pandaster Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Silnik sam w sobie pracuje bardzo równo, wtryski, ciśnienie paliwa itd, wszystko jest w normie. Zastanawia mnie dlaczego te wibracje ustały na jakiś czas po jeździe po kocich łbach...
    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pandaster Zobacz post
    Wibracji nie czuć na kierownicy, ani na lewarku zmiany biegów, tylko na karoserii, i elementach wnętrza bliżej strony kierowcy.
    W związku z tym ja bym przejrzał na twoim miejscu cały wydech. Niestety bez kanału nie ma szans... nie wiem jak w twojej okolicy, ale u nas można podjechać na SKP i panowie chętnie pomagają w takiej kwestii - kilka razy już korzystałem, jak nie było ruchu, nigdy nawet kasy nie chcieli. Raz właśnie sprawdzaliśmy wydech i wyszło, że katalizator zamienił się w grzechotkę
    Na moje masz dużą szansę, że wydech gdzieś dotyka i przenosi drgania. No bo co innego?
    Jak sprawdzałeś wydech to podnosiłeś auto na lewarku? Jeśli tak, to dupa. Sprawdzasz jak auto stoi na kołach, wtedy masz warunki jak na drodze - pamiętaj że wahacze (z tyłu) pracują, a tam jest blisko do wydechu.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Pandaster
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 2.4 JTD 150 KM 2003
    Postów
    48

    Domyślnie

    Z tego co patrzyłem w eLearnie to do odkrecenia chłodnicy oleju trzeba ściągnąć rurę wydechową od turbiny więc może to to, mam nadzieję. Patrzyłem na z autem na lewarku, ale kto wie może czegoś nie dopatrzylem. Podjadę na SKP może faktycznie sie uda wjechać na kanał dzięki za sugestie

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    135

    Domyślnie

    Mam ten sam silnik co u ciebie (2.4 JTD 10v 150 KM) i przynajmniej w wersji FL nie trzeba żadnego wydechu ruszać żeby zdjąć chłodnicę oleju. W ogóle nie wiem skąd ten pomysł, bo to jednak dosyć daleko od siebie jest. Natomiast na pewno trzeba zdjąć przedni zderzak, bo inaczej ani chłodnicy, ani przewodów się nie ruszy. Z resztą te przewody idą akurat prawą stroną auta, więc jeśli coś byłoby źle poskładane, to raczej po prawej stronie byłyby wibracje. Może właśnie ten zderzak jest źle złożony, jakieś śruby, spinki są urwane/pogubione. Poza tym zderzak do błotnika jest przykręcany śrubami, które się wkręca do nitonakrętek. Podobno to lubi się urywać. Może tam coś jest nakombinowane. Przyjrzałbym się też lewej półosi i przegubom, czy tam coś nie jest źle złożone lub w tamtych okolicach.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    U jednego gościa,też były takie dziwne rezonanse i grzechotanie.No i urwana były śruba od rury dolotu,która jest pod błotnikiem w nadkolu.(ta rura,która wchodzi w filtr powietrza)Ona do nadkola jest przykręcona poprzez dystans gumowy.po dorobieniu nowej i skręceniu,wszystko wróciło do normy.

Podobne wątki

  1. [159] Wibracje po wymianie przegubów na lewej półosi
    Utworzone przez achtung w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-10-2017, 13:47
  2. Pukanie w przedniej lewej stronie Alfy 147.
    Utworzone przez tomek19830519 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2015, 17:59
  3. [159] Luz łącznika stabilizatora prawego, stuki po lewej stronie ?
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-06-2014, 18:47
  4. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-01-2013, 12:13
  5. Maglownica i luz poprzeczny na lewej stronie
    Utworzone przez wojtekml w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 17:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory