Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Temat: Koszty utrzymania 166

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    Ja jeszcze nie miałem kłopotów z nimi.
    Dlatego ich nie skreśliłem ostatecznie. Po prostu przed następnym zakupem chyba najpierw potwierdzę dostępność mailowo zanim wyślę kasę choć nie wiem czy to coś da skoro w sumie mogą opierać się tym co na stronie...

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Nie miałem w swojej poważnych awarii, więc mogę napisać w zasadzie tylko o spalaniu. Trzylitrówka kotłuje w mieście (Warszawa, duże korki) ponad 18 litrów na setkę. W trasie, przy zachowaniu prędkości 130-140 spalanie wychodzi w okolicach 10.5. Wyniki z komputera Rzeczy typowo eksploatacyjne są niedrogie, klocki, tarcze, filtry, oleje dostępne od ręki. Rozrząd kosztuje od 800 złotych wzwyż, plus oczywiście wymiana. 166 to wóz na medal. Brać, nie zastanawiać się

  3. #23
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garwanko Zobacz post
    Trzylitrówka kotłuje w mieście (Warszawa, duże korki) ponad 18 litrów na setkę. W trasie, przy zachowaniu prędkości 130-140 spalanie wychodzi w okolicach 10.5. Wyniki z komputera
    Potwierdzam. Wyniki z komputera, ale sprawdzają się też przy dystrybutorze. U mnie w automacie takie wyniki. Auto typowo na trasy, jak widać
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #24
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Koszty utrzymania 166 na przestrzeni prawie 5 lat, jak ktoś. Jeździ tym jak ja 40kkm rocznie... Nie jest tanie na prawdę.

    Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  5. #25
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Jedna z nielicznych przyzwoitych spraw w 166 , w ogóle w przypadku Vek - spalanie z instrukcji zgodne z rzeczywistym . Rzadkość już w tamtych czasach, a w czasach turbawek na ropę czy benzynę tym bardziej . Choć bywają chlubne wyjątki, a i teraz przy nowych zasadach pisania norm spalania, może wrócą do prawdy te dane.

  6. #26
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaaC Zobacz post
    Koszty utrzymania 166 na przestrzeni prawie 5 lat, jak ktoś. Jeździ tym jak ja 40kkm rocznie... Nie jest tanie na prawdę.
    Karol to "nie tanie" masz na myśli względnie czy bezwzględnie? Porównaj sobie koszty utrzymania Merca, BMW, Volvo, Audi o odpowiadających rocznikach i modelach (i silnikach). Alfa jest TANIA w utrzymaniu, a części są teraz naprawdę tanie. Gorzej bywa z dostępnością czasem, ale koszt?
    Brat ma S60 i ten to płacze... do 2.4 benzyny części ma 2-3x droższe niż do 166.

    Oczywiście jak porównasz do Punto czy Forda to wyjdzie drogo
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #27
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Panowie, ale przecież koszty utrzymania każdego auta segmentu E będzie wysoki. To co pisałem to była przestroga, bo wiele osób chcących kupić odnosi mylne wrażenie co do kosztów utrzymania patrząc na ceny używanych AR166. Jak to mawiam: Nie jest sztuką kupić auto. Sztuką jest je utrzymać. Sam jak kupował auto żonie, to się ze mnie śmiała. Jak mi pokazywała aut, które jej się podobało, to pierwsze co robiłem to sprawdzałem ceny podstawowych części (zawias, hamulce etc). I np. z tego powodu odpadł Civic ufo, bo za jeden wachacz do niego mam komplet na stronę do Opla, którego ostatecznie kupiłem.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Panowie, ja w jakikolwiek nie płacze, nie uzalam się nad sobą.
    Wiem jakie są koszta, aczkolwiek na przestrzeni takiego czasu dokładnie znam to auto na pamięć od strony mechanicznej i wiem co z czym za ile i czemu.

    I nie są to małe kwoty, ale jak wyżej Damian napisał, auto segmentu E.

    Pozdrawiam i miłego popołudnia życzę

    Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Generalnie 166 jest w miarę solidnym autem, nie ma jakoś szczególnie dużo typowych i kosztownych usterek. Ceny części nie są małe ale nie odbiegają od typowych dla segmentu. Utrzymanie w podobnym stanie np. bmw e60 z podobnego rocznika, będzie dużo droższe. Alfa ma słabszy zawias, za to silniki i elektronika w bmw to dramat. Paradoksem jest, że bmw jest " prestiżowe" i trzyma cenę a alfa nie.

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka

  10. #30
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    a)

    Jeżeli jestes miłośnikiem motoryzacji, szukasz auta na dłużej bo związujesz sie z nimi , a jazda autem sprawia Ci frajde, lubisz dbać o samochody, jestes świadomy że utrzymanie limuzyny segmentu E może być dość kosztowne, ale potrafisz i lubisz grzebac przy swoim aucie minimalizując koszty na max . Jeżeli wkurzasz sie jak po umyciu auta spadnie deszcz i zawsze parkujesz pod marketami najdalej od innych jak sie da (coby nie poobijali !)
    TO TAK 166 to auto dla Ciebie!

    b)

    Jeżeli szukasz dupowozu na rok, żeby spróbować przygody z AR, jeżeli nie interesujesz sie samochodami a kazda rzecz robisz u mechanika, jeżeli szukasz Auta "dużego i taniego" a alfy 166 sa duże i tanie(ale o tym poniżej) Jeżeli szukasz auta pakownego, ustawnego potrafiącego wozic worki z cementem itp
    TO NIE 166 TO NIE JEST AUTO DLA CIEBIE!

    Ponizej sie rozpisze bo mi sie w pracy nudzi.ale to tylko MÓJ PUNKT WIDZENIA! a jestem fanatykiem modelu.



    ================================================== ===========================================
    W mojej opinii dla kogos kto zarabia srednio, sam sie utrzymuje, karmi, ubiera i mieszka, ma kobiete dobrym rozwiazaniem jest JTD 10V.

    Warunek konieczny , żeby wytrzymać nerwowo i finansowo z 20 letnim wozem to Zamiłowanie i chęc do samodzielnego dłubania. Trzeba nei bac sie samemu dłubać. Autko dość miłe do grzebania ( o ile ma sie czym i gdzie to robić bo pod blokiem może być ciężko)

    Ceny cześci? w przypadku jtd 10V bardzo znośne. Aczkolwiek z racji wieku i przebiegu trzeba miec w skarbonce odłożone ze 3 tysiaczki i byc swiadomym ze to chętnie i szybko pójdzie w doprowadzenie auta do stanu używalności po zakupie. A stan używalnosci w przypadku 20 letniego auta to stan w ktorym wies zze wsiadasz i mozesz jechac 500km i wrócisz.

    Jest jedna ważna rzecz w przypadku 166. Samochody zdolne do jazdy nei kosztuja 3000... Nie ma szans ze kupisz 166 za 3 tys i bedziesz tylko lał rope i jezdził. Te auta nei wybaczaja zaniedbań. A wszelakiej maści ulepy ( których io dziwo dosc duzo) nalezy omijac szerokim łukiem bo NERWOWO czlowiek pier..nie . Tu juz nie chodiz o kase ale o nerwy. Nie ma nic gorszego jak poprawianie i zgadywanie po poprzedniku ktory oszczedzał " co artysta miał na mysli" drutując np w elektryce.
    Klima ma chłodzić, kontrolki mają gasnąć, wewnątrz ma być czysto i pachnąco. Opony maja nie byz zżarte od środka a tylne stać w pionie. W źadne bajki sprzedawcy ze klima do nabicia a "kontrolki swiecom bo pewno aku słabe bo auto stoi bo mam nowe" nie wierzymy!

    Ja moją kupowałem jak miała 10 lat i w zasadzie jednego wlasciciela. Takze lepiej nie moglem trafic. Niebawem mija 10 rok razem i mój egz przez pierwsze 10 lat zycia we włoszech nie mial absolutnie nic grzebane przez Januszy mechaników. Absolutnie 100% oryginal. Dalo mi to pewnosc ze jak sie cos zepsulo za mojej kadencji ( a bylo tego troche ) to naprawiajac jedna rzecz nie musialem poprawiać innej po jamims Cytrynie i gumiaku.

    Przy 10 letnim aucie wlasciciel widzial jeszcze sens je serwisowac, az w koncu sprzedal.
    Dzis kiedy te auta maja po 20 lat i po kilku polskich Sebixów jako poprzednich wlascicieli + kilku Januszy druciarzy ktorzy je naprawiali ja bym sie bal kupic auto za 3000...

    A forumowe "perełki" (czyli szroty od kogos kto pojezdzill rok i po zalozeniu ramek sprzedaje za 120% wiecej niz powinien) omijal bym dla zasady.

    Kupno 166 TYLKO od kogos kto tym jezdzil kilka lat. Szykowal auto dla siebie, dbał itp.
    Takich aut nie ma w zasadzie wcale. A jak sa to wlasciciel nie sprzeda go za 3000....

    Takze koszty znosne dla przedlifta 10V jtd. Omijac ulepy. Omijac pseudo forumowe perełki- bo to forum to nie jest to samo forum co kilka lat temu.

    A 166 to magiczne auto!!! NAjgorszy będzie pierwszy rok po zakupie. Kasa będzie szla, nerwy też. ALe to minie i jest szansa że wpadniesz w alfaholizm. A jak juz wpadniesz w to to odplyniesz i kasa przestanie sie liczyc a Ty zamiast spedzac czas z kobieta bedziesz przesiadywał w internecie i wyszukiwal jakichs guziczków, pstryczków i innych drobiazgów do swojej 166...I picowanie swojej 166 stanie sie hobby. A jak sie ma hobby to i kasa i czas i nerwy nie maja znaczenia.
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 15-11-2018 o 16:33
    [C

Podobne wątki

  1. [156]Koszty utrzymania z silnikiem 2,5 v6
    Utworzone przez PanChow w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 16-10-2016, 00:05
  2. Koszty utrzymania Alfy 155
    Utworzone przez Mixed w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2015, 22:05
  3. [159] Naprawy i koszty utrzymania.
    Utworzone przez piotrpo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 13:48
  4. koszty utrzymania belli
    Utworzone przez Gio w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 15:49
  5. AR 166 JTD - Koszty utrzymania
    Utworzone przez violator666 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-07-2009, 14:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory